home
Okno do dvora

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Napětí. Humor. Mozaika.

Jasně, Vertigo je mnohem sofistikovanější, ale Okno do dvora funguje přesně tak, jak má. Hitchcock umí výborně napínat a dávkovat informace a jeho perfekcionismus a smysl pro detail zaručují nadstandardní podívanou. Bylo mi trochu líto přímočarého konce, ale i tak se mi to líbilo.

24. března 2013
avatar uživatele
70 %

Moje první setkání s panem Hitchcockem (ano, stydím se...). A nebylo to vůbec špatné - tento typ filmů mám moc ráda, nápaditý tajemný thriller se spoustou přirozených dialogů, jehož sledování jsem si celkem užívala a těšila se na rozuzlení, když ovšem přišlo, tak první co mi proběhlo hlavou bylo "To už je jako všechno?". Čekala jsem něco šokujícího, promyšleného, něco co mě dostane, ale nestalo se. Škoda.

13. července 2012
avatar uživatele
80 %

Hitch

Tenhle film je bůhví kolikátý snímek od mistra napětí, Alfreda Hitchcocka, který jsem viděla. Ještě žádný mě dá se říct nezklamal, ale přece jenom má ve své filmografii zdařilejší kousky. Okno do dvora si drží svůj standard, umně dávkuje napětí i humor. Přesto jsem po předchozích zkušenostech čekala trochu více šokující závěr. Co ale musím pochválit, jsou herci a také to, že Hitchcock dokázal vybudovat tajemnou atmosféru v jednom malém pokoji, s pár postavami a výhledem do dvora. Tenkrát byly náhledy do jednotlivých pokojů a životů sousedů naproti jistě zajímavé a novátorské.

11. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Relativní zklamání. Jen velmi dobrý thriller, ale po Vertigu a North by Northwes jsem čekal něco kapánek lepšího. Ne, že by se měl Hitchcock za co stydět, jen má ve své filmografii nejeden lepší kousek. 80% si drží s naprostým přehledem, protože Hitchcock opět kloubý tajemno, krimi i zábavu jako nikdo před ním (a po něm), jen mě to tentokrát tolik nedostalo.

1. dubna 2010
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Ani další z velebených kousků mistra Hitchcocka mi nesedl. Nedokážu ocenit jeho filmy z jednoho prostého důvodu. Svět se mění, jde mílovými kroky kupředu a s ním i filmařina. Na dnešní dobu je to celkem nudná záležitost a napětí, které mělo ve filmu tlačit na diváka, se úplně rozplynulo. Začátek je nejsilnější nudnou pasáží - spousta jalových keců a nezáživné záběry do oken sousedu mě tedy nebraly! Postupem času se začíná něco dít a závěr nabízí infarktové vyvrcholení, ale zase jak pro koho. V dnešní době, kdy jsme zvyklí na ledacos je to jen slabý odvar. Pár záběru a obsazení hlavní role Jamesem Stewartem se sice povedlo, ale já jsem vsázel především na hutnou atmosféru, která mi vleze až do pokoje a pohltí mě. Místo toho mě pohltila nuda, čehož jsem se obával, ale bohužel očekával. Závěr? Neříkám, že je to špatný film. Některé "starší kousky" si udržely tvář dodnes, ale Okno do dvora zrovna není tímto případem. Zub času se na něm docela dost vyřádil a pro "moderního" diváka je to těžko stravitelná podívaná!

13. března 2010
avatar uživatele
90 %

Kuk na něj!

Excelentní dílo mistra napětí Alfréda Hitchcocka - první půlka = skvělé, mysteriózní drama, druhá polovina filmu = extravagantně napjatý thriller s báječným vyvrcholením! Film navíc podporuje krásná, zdrcující hudba. Krásná kamera. Ten fakt - že skoro celý film je natočen pohledem s objektivu, či z dalekohledu - filmu ještě více přidává na kvalitě. Prestože to je trochu ulítlý nápad, tak se s tím Hitchcock vypořádal nad míru dobře. Navíc skvělé herecké výkony. Občasné vtipné scénky (kupříkladu konec filmu - záběr na skvělého Jimmyho Stewarta se zlomenýma nohama, či celá role jeho ošetřovatelky). Tento film jen dokazuje režijní umění tohoto filmového génia... Opravdu skvělé dílo!

20. ledna 2007