home
Ocelová pěst

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Déja vu

Americké filmy s rodinnou tematikou sú vždy o emóciách a aj tento príbeh je postavený na vzťahu otca a syna, resp. na ich odcudzení. Nemôžem sa zbaviť dojmu, ale som presvedčený o tom, že námet je okopírovaný z filmu "Do útoku" so Sly Stallonem a je len zasadený do budúcnosti, kde roboty v ringu bojujú za ľudí. Film držia nad vodou obaja herci, H.Jackman i Dakota Goyo, z ktorého vyrastie možno budúca filmová hviezda. Napriek americkému spôsobu riešenia vzťahov v rodine je film pozerateľný a môže ho sledovať celá rodina. Najlepšia scéna celého filmu sa odohráva na autovrakovišti, taká malá "čerešnička dorte". Aj pre túto scénu je film opakovateľne pozerateľný.

22. srpna 2015
avatar uživatele
70 %

Ocel kam se podíváš

Místo svalů železo, místo trenérů počítačoví mágové. Vítejme v budoucnosti boxu. Příjemná oddychovka, která si sice neodpustila typickou rodinnou dramatickou situaci, na druhé straně zápasy robotů vypadají pěkně a Hugh Jackman je sympaťák. Tak do toho, Atome! 70

23. října 2014
avatar uživatele
80 %

Atom vs. Zeus

Povedený akční snímek. Výborné efekty, příběh trošku ohraný (otec a syn hledající k sobě cestu) ale to mi nevadilo. Atom vs. Zeus = souboj Davida a Goliáše, nebo také Rockyho Balboa a Ivana Draga.

10. září 2013

Fajn oddechovka, musím říct, že film mi připomněl Star Wars 1, ale vůbec to nevadí. Oceňuji, že to nekončí úplně bezvadně, ale trošku reálně.

6. srpna 2013
avatar uživatele
70 %

Proč ne, fajn oddechový film. Žádné extra příběh, žádná tak extra akce, ale nic neurazí. Co mě tam štvalo, byla jasná podoba mezi Maxem a Anakinem, zvláště ve scénách, kdy Max opravuje/dolaďuje Atoma jsem protě musela myslet na Anakina pracujícího na C3PO...

18. června 2012
avatar uživatele
90 %

Super

Skvělý film s netradičním námětem, který ve mě vyvolal hodně emocí. Vztah otce a syna, syna a robota... hodně působivé, místy dojemné a hlavně velmi napínavé. Já rozhdoně doporučuji.

11. března 2012
avatar uživatele
80 %

Tenhel film bych častečně přirovnal k Rockymu a častečně k filmu Do utoku. Dobré sceny z robotího boxerského ringu. Roboti vypadali dost dobře.
Děj je navíc obohacen o vztah mezi otcem a synem, kteří se k sobě zpočatku zrovna moc neměli. Film mě mile překvapil,a le zaroven jsem čekal i trochu víc boje. Roboti mi místy připadli celkem křehcí. Tak jako tak pěkný filmek.

29. února 2012
avatar uživatele
90 %

Nie je čo riešiť. Veľmi putavý príbeh otca a syna, vzájomné spoznávanie navzájom, do toho robot priateľ a 2-3 hlášky o tom, že príbeh sa odohráva v neskorších rokoch, ako teraz žijeme. To ma trocha sklamalo ale vo filme to vôbec nie je poznať. Toto proste musí zaujať každého :)

25. února 2012
avatar uživatele
100 %

Pekné!

Priznávam sa, že som to nevidela celé. Asi takú polku. Dobre, nevidela som ani len polovicu. Ale dúfam, že na tom nezáleží. Zatiaľ je to super. Plné akcie + nádherné animácie. Tá časť čo somvidela stojí naozaj za videnie.

5. února 2012
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Ocelová pěst je vlastně takovou pohádkou pro malé kluky jednadvacátého století. Zábavný mix čtvrtého Rockyho a Do útoku, u kterého jsem se nenudil ani chvíli. Délka 127 minut? Vůbec mi to tak nepřipadalo. Pro Jackmana role jak vyšitá, komediální talent on rozhodně v sobě má. Boxerské finále robotů jsem si vážně užíval. Já těm dnešním capartům tohle závidim. Vzniknout takový film před 15 lety, tak se na něj v tu dobu dívám od rána do večera. Opravdu milé překvapení. Jen toho hip hopu tam mohlo být méně, ale čert to vem.

25. ledna 2012
avatar uživatele
60 %

Real Steal na první pohled nevypadá jako žádné béčko, ba naopak jako záležitost, která by byla schopná konkurovat i stále se zhoršujícím Transformers, jenž si své místo mezi letními hity zasluhují jen díky kolosálním rozpočtům. Přesto jsem rád, že Real Steal vychází až teď, aby zpestřilo v kinech nynější nijak zvlášť exkluzivní nabídku filmů. No, narovinu bych mohl říct, že by tento film trumfnul spoustu letošních letních hitů. Přichází s něčím zcela novým, dá se na něj dobře koukat a nabízí i skvělého herce Hugha Jackmana. Ačkoliv se tato role rozhodně nezapíše mezi jeho nejznámější, pořád představuje významné zpestření jeho převážně akčních hrdinů. Real Steal má sice akční nápad, nicméně jeho lidští hrdinové svádějí daleko banálnější souboj. Příběh se točí daleko více kolem lidí, což není zas tak překvapivé. Koho by bavili roboti v boxerském ringu, kdyby nám byli hlavní hrdinové úplně ukradení? Nicméně mám vůči tomuto kroku i menší výhrady. Když hlavní hrdina poletuje kolem ženský, celkem to chápu, ale kolem malého dítěte? Fajn, ale Real Steal má ten hlavní problém, že se zařazuje do té skupiny, kde má ono dítě víc rozumu než dospělý. Tento fakt mi vždycky pije krev. Každopádně si tento film nadále vede vcelku dobře. Sice má žalostně nekomplikovaný příběh, velmi málo vedlejších postav, nijak průlomové či nečekané dějové zvraty, ale i to málo je docela dobře zpracované. Divák si užívá efektních rvaček robotů samozřejmě víc, ale i „lidská část“ nezůstávají moc pozadu. Hodně jsem se obával závěrečného zápasu. Ať už jde ve filmu o box či jiný bojový sport, téměř nikdy se na něj nezapomíná, a skoro pokaždé hlavní hrdina doopravdy či morálně vyhraje. Real Steal to má dobře vyřešené, a ačkoliv se řídí klasickým scénářem, nevyznívá to vyloženě blbě. Tento film nepředstavuje zahozenou ztrátu času, avšak z objektivního hlediska jde o lehounce nadprůměrnou jednohubku.

22. října 2011