home
Ned Kelly

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
90 %

Film som si zamilovala. Je to taká príjemná blockbustrovka v hlavnej úlohe s obľúbeným hercom, takže pre mňa rozhodne áno.

14. července 2013
avatar uživatele
40 %

Skoro každý stát má dnes svého slavného zločince, že? My máme Kajínka, Francie Jacquese Mesrina, USA Johna Dillingera samozřejmě ze stovek dalších, a tyto „osobnosti“ jmenuji hlavně z toho důvodu, že byly jejich příběhy zfilmovány. Nyní se k nim přidává australský Ned Kelly. Jmenované filmy u mě moc velký úspěch slavit nemohou, daleko zajímavější je totiž fiktivní zločin, nicméně proto se mi do Neda Kellyho nechtělo, i když v něm hraje Heath Ledger. Asi bych ztratil zájem nebýt dalších dobrých herců, ovšem jak to tak vypadá, ne všechny jeho filmy si zasluhují hodně jen proto, že zemřel tak mladý a plný talentu. Neda Kellyho tedy bez okolků přiřazuji k množině neúspěchů. Zkrocená hora, Temný rytíř, prosim. Ale můj zájem pomalu vyprchává, když vidím takové rádoby dojemné dobrodružňáky, jako jsou Čtyři pírka nebo teď Kelly. Myslím, že hlavní vadou je fakt, že se jeho filmy točí jen kolem něj. Ned Kelly je jasným důkazem toho, jak tvůrci chtějí zapůsobit na divačky tím, že vystavují pořád jeho obličej. Jak já si myslel, že si užiju i Naomi Watts, Orlanda Blooma nebo Geoffreyho Rushe. Místo toho jsem byl nucen pozorovat rádoby osobitého hlavního hrdinu v příběhu, který si myslí, že má duchaplnou a dojemnou myšlenku. To mě měl novodobý rádoby Robin Hood nějak zaujmout? Bylo úkolem příběhu vzbudit porozumění ke křivdě, jež mu byla provedena? Kniha určitě záležitost popisuje mnohem lépe, a možná, že teď jejím čtenářům připadám jako barbar, ale mám k tomu jakožto filmový divák spoustu důvodů. Filmové prvky skutečného příběhu postrádají jakýkoliv efekt nebo poutavost. Děj se vleče, je plytký, a vousy Ledgerovy k dojmu větší moudrosti opravdu nepomáhají. Kdyby dostali ostatní herci více prostoru, i za cenu delšího trvání, hodnota by neuvěřitelně stoupla, ale při jejich desetiminutovém působení vytváří jejich scény hodně trapný a přímočarý dojem pro jejich úplnou zbytečnost. Jediné, co trochu zaujalo moji pozornost, byly kovové pláty coby brnění, ale jak se tvůrci a herci snažili sebevíc, závěr do sebe nemá nic. Neda Kellyho jen skalním fanouškům.

10. září 2010
avatar uživatele
70 %

Heath Ledger

Je to jednoduchý western, který má zajímavé momenty, ale po celou dobu si dramatický děj neudrží a napětí vymizí úplně.

28. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

A zaujal...

Sice nepatřím k fanouškům žánru tohto filmu- westernů, ale díky tomu, že Heath Ledger je můj oblíbenec po všech stránkách, film jsem si samozřejmě nemohl nechat uniknout! A celkově je to hodně zajímavě pojato, musím říct, že mne to bavilo, a to že Ned Kelly je slavná legenda, a Heath ji zahrál velmi dobře, jo, dobré!

3. května 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film je podle mě velmi pěkne zpracovaný. Ze začátku to bylo malinko nudné , to přiznávám ale mělo to svůj smysl pro zbytek filmu. Tehdejší dobu vystihly dobře a Heath Ledger a Orlando Bloom byly skvělí .

28. dubna 2009
avatar uživatele
pier
...
50 %

Ned Kelly

První polovina filmu je nemastná neslaná...divák poznává charekter Neda Kellyho (Ledger) který je pro ostatní hrdina ale pro zákon psanec...Je to takový Robin Hood ( bohatým brát a chudým dávat )...filmy tohoto druhu jsou velmi obtížné natočit ( Jesse James )...herecké výkony jsou nepřesvědčivé a celou dobu čekáte na zvrat který nepříjde...Jediné co stojí za zmínku je závěrečná přestřelka snad 100 vojáků proti 4 banditům...Perfetně nastříhaná střelba vás úpe uchvátí a čekáte jak to dopadne...dále bych vyzdvihl hudbu, ta se mi opravdu líbila...ale jak sčítám, nedává to víc než podprůměrnou podívanou s 50%...

12. února 2008
avatar uživatele
60 %

Tenhle film mě trochu zklamal. Nechybělo mu sice napětí a silný příběh, ale chyběl mu spád a změna. Stále jen utíkali, skrývali se a taky scény s Naomi Watts byly trochu nedotažené.

30. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Film, který podle množství názorů asi málokdo zná:( a je to velká škoda. mně osobně se velmi líbil, Heath Ledger, Naomi Wattsonová a Orlando Bloom mi dokázali představit těžkosti tamější doby. Mnohé scény nezanechaly mé oko suché:)

7. května 2006
avatar uživatele
100 %

UCHVATNE

Ze zacatku jsem prilis nevedela o co jde, brzy jsem vsak pochopila. Krasne zpracovany film se skvelym hereckym obsazenim. Nejvic v pameti mi zustal Ned Kelly, tedy Heath Ledger, po nem taky jeho prava ruka Joe Byrne, tedy Orlando Bloom. Dej, ktery vychazi ze skutecnosti, se skutecnosti take velmi podoba a co vic, kdyz se na film divam, cele mi to pripada az neskutecne skutecne. Dej je opravdu silne emotivni, na konci u toho vzdycky brecim. Proste ale skvely film, urcite doporucuji.

1. ledna 2006