home
Nebohá paní Pomsta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Čistá práce. Krásná pomsta. Možná i lepší než provařený Old Boy. Pořád platí, že tenhle styl není tak úplně "můj", ale rozhodně jsem si tuhle krvavou lázeň užil.

28. září 2012
avatar uživatele
100 %

Vrchol

Stále mi uniká první díl této série, ale i tak jsem přesvědčen, že tenhle třetí a poslední díl je opravdovým vrcholem. Zpočátku jsem si nebyl jistý co je přítomnost a co minulost, ale postupně se mi příliv Flashbacků zalíbil. Min-sik Choi se mi tady líbil snad ještě víc než jako Dae-su Oh v Oldboyovi. Dokonale slizký záporák. Scény se zasněženou krajinou byly vyloženě nádherné. Film sice nemá nějak závratné tempo, ale zato má skvělou atmosféru. Parádní film.

27. února 2007
avatar uživatele
70 %

Oldboy měl být poslední

Jak už tady zaznělo první třetina (pro mě snad i polovina) je více než zmatečná protože četné FLASHBACKY je těžké rozpoznat a ty co jsou uvedené pomocí korejských jmen vás taky nespasí. A teď si k tomu připočtěte, že pro Evropany vypadjí všichni korejci stejně a máte tu solidní problém. Když jsem si konečně udělal jasno o tom kdo je kdo a kdo co dluží naší hrdince, tak jsem o tom všem začal mnohem více přemýšlet (to už tu taky zaznělo). Rozhodně Oldboy je pro mě stále jedničkou i když s Nebohé paní pomsty ve mně uvízlo spousta momentů, které si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Takže by se dalo napsat, že i přes některé své nedostatky je Nebohá paní pomsta nezapomenutlený film, který ovšem ve srovnání s Oldboyem trochu pokulhává, ale oproti jiným filmům je výrazně lepší.

1. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Lee Geum-ja podruhé

Tak jsem ještě jednou shlédla Nebohou paní pomstu a nedá mi to,abych nenapsala i druhý komentář,protože můj pohled na ní se docela změnil.Jedna věc ovšem zůstala stejná.Mým nejoblíbenějším dílem od Park Chan-wooka zůstává přece jenom Oldboy,který možná není tak myšlenkově bohatý jako Paní Pomsta,jenže,podle mě,je lepším filmem.Při sledování totiž víc přitáhne vaší pozornost,narozdíl od Paní Pomsty,která ve vás spíš doznívá ještě dlouho potom.Přijde mi,že Oldboy vás chytne za srdce,kdežto Paní Pomsta spíš za mozek.Takhle nahlížené téma pomsty jsem fakt ještě neviděla a proto bych každému doporučila,aby se na tenhle film podíval vícekrát.Napoprvé mi totiž přišel spíš divný,napodruhé už pozoruhodný,objevný a chytrý.Na chut´ jsem přišla i opravdu černohumornému ladění závěru,které mi při prvním shlédnutí přišlo až příliš kruté a nelidské.Scény s pláštěnkama a s "oslavou" pomsty u dortu se mi zapsaly do paměti skutečně hluboce.Toto dílo je škoda nevidět,škoda o něm nepřemýšlet,protože vás může skutečne obohatit a vaše názory někam posunout.Jenom se nesmíte nechat svázat tím,co jste viděli dosud a být přístupní novým metodám vyprávění.Po zralém rozhodnutí dávám plný počet,přestože je to spíš takových devedesát pět procent.

3. října 2006
avatar uživatele
80 %

Tak nějak nevím,spíš zklamání.Ale to bude asi tím,že jsem čekala druhého Oldboye a to Nebohá paní pomsta rozhodně není.Je v ní mnohem méně nářezu,plyne pomaleji,příběh není tak sevřený a není vůbec akční.Především ze začátku je dost komplikovaný,takže má člověk co dělat,aby ho usledoval.Co hodnotím rozhodně kladně je černočerný humor,který si opravdu nebere servítky a úžasný soundtrack,typický pro režiséra Park Chan-wooka.Film si rozhodně dám ještě jednou a uvidím,jestli mi napodruhé ještě nedojdou další aspekty.Takže toto je zatím takové pracovní hodnocení.

31. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Jedná se o poslední část trilogie o pomstě, tentokrát o matce, která se dostala do vězení kvůli muži, který jí unesl dceru. První třetinu filmu jsem měl problém se v něm zorientovat - ta korejská jména jsem moc nesledoval, takže mi chvíli trvalo, že ta žena s červenými stíny je ta 19letá holčina, která říkala, že zabila 5letého chlapce. Nemohu srovnávat s Oldboyem, protože jsem se na něj nedodíval, ale v porovnání se Sympatiemi pro Pana Pomstu je příběh postaven zcela jinak, hrdinka pomstu sdílí s ostatními postiženými... nebo možná ty ostatní využila... každopádně na konci filmu nenachází uspokojení. Celý film provází krásná hudba. Těžko říct, jaký pocit ve mně film zanechal, každopádně však si budu určitě ještě dlouho pamatovat, o čem byl.

10. srpna 2006