home
Narušení

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Winona Ryder

Toto drama z psychiatrické léčebny dokáže zaujmout svým dějem hlavně díky ústřední dvojici hereček. Ale příběh kolem dost pestré skupinky pacientek dokáže i pobavit.

11. června 2011
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Jak už se o tom jeden z uživatelů zmínil, film je neskutečně podobný "kukačce" v ženském podání. Tyto dva filmy mají toho spoustu společného. Příběh se odehrává převážně v psychiatrické léčebně a stejně jako v "kukačce" je i zde postava - narušitel! Konfliktní typ člověka, který dokáže velmi zranit, ale zároveň potěšit. Ostatní pacienti v něm vydí jakéhosi vůdce, osobnost, vzor a díky němu dokáží překonat nepřekonatelné. V "kukačce" ty byl naprosto jedinečný Jack Nicholson a dostal oscara. V narušení je to Angelina Jolie (Lisa), které role náramně sedla a také dostala oscara. Proč byla tak výborná? Protože byla sama sebou! Ona ani nemusela nic hrát, byla přirozená! Prostě je to mrcha, ale líbivá! V lepší roli jsem ji snad ještě neviděl. Dle mého nejlepší výkon její dosavadní kariéry! Abych pravdu řekl, tak samotný scénář není nijak suprový a jediným lákadlem proč to shlédnout byla Angie. Skvělým výkonem se také uvedla Winona Ryder (Susanna), která byla více než vyrovnanou partnerkou Angie! A vůbec bych se nezlobil, kdyby za svoji roli byla nějak oceněná, protože na to měla! Tyto dvě si k sobě našli cestu a v některých scénách v sobě probouzely touhu, ale bohužel nic mezi nimi nakonec nebylo, což je škoda :-) . Jak říkám, mě film příliš (ač má dobrou myšlenku) nezaujal příběhem. Bylo to jen o sebepoznání, hledání svého pravého Já! Ale důvodem, proč se na to kouknout, je určitě herecké obsazení...

14. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Tento film není ani tak o příběhu nebo napětí (i když ani jedno v něm nechybí) jako spíše o hledání sebe sama a o tom, jaký význam má při něm vaše okolí. Zajímavé bylo, že film byl natočen podle knihy, kterou napsala hlavní hrdinka.

16. září 2008
avatar uživatele
100 %

úžasný

úžasná Winona Ryder, Angelina Jolie i Whoopi Goldberg s dalšími převážně herečkami. silný příběh, skvělá hudba, co tě prostě "chytne"

21. března 2008
avatar uživatele
100 %

tohle se mi dost líbilo,hodně "hereckých hvězd",zajímavý film,pestrá skupinka pacientek psychiatrické léčebny...prostě drama jak má být

16. února 2008
avatar uživatele
90 %

Film na mě působil dost reálně. Srovnávat herecké výkony Angeliny a Winony si myslím není fér. Obě hráli výborně

17. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Narušení...

Tenhle film jsem určitě chtěla někdy vidět, proto jsem nevynechala příležitost podívat se na něj, když běžel na ČT. Výkony jak Winony, tak Angeliny byly naprosto skvělé. Film mi připadal jako ženská variace na Přelet nad kukaččím hnízdem, jakési společné prvky to určitě mělo. Jinak to byl velice příjemný a zajímavý film k zamyšlení a taky docela sugestivní zážitek.

17. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Miluji podobné filmy a tak, když jsem snímek s takovým obsahem zahlédla v programu, nemohla jsem si ho nechat ujít. Musím říct, že má očekávání dokonce předčil. Winona Ryder byla okouzlující, Angelina Jolie, k mému obrovskému údivu, hrála mistrně. Rozhodně jí oskar patří. Velice hodnotný snímek, který vás poznamená. Jsem moc ráda, že jsem ho viděla.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Co dodat!!

Na tenhle film jsem se strašně těšila a nezklamal! Parádní herecký výkony (ani se nedivím, ža Angelina Jolie dostala oskara), pak takovej ten bláznivej humor stál za to a velmi zajímavý konec.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Super!

Tento film se mi hrozně moc líbil. Myslím si, že tento film patří mezi Angelininy nejvíc zdařené filmy.

26. října 2007
avatar uživatele
90 %

Dalo by se říct, že je film vulgární, ale přesto je na něm něco zajímavého. Možná to jsou herecké výkony, nebo samotný příběh. Každopádně mě příjemně překvapil a vůbec se nedivím tomu, že Angelina Jolie dostala za svůj výkon Oskara.

20. června 2007
avatar uživatele
90 %

zajímavé

Ty jo...dost dobrej film. Nadchly mě totálně herecký výkony..hlavně teda Angelina Jolie, která si toho Oskara vážně zaslouží. Ta atmosféra byla fakt hustá a já tam být jen pět minut, tak se zcvoknu taky :). Jediná výtka by byla ta, že byl film moc dlouhej.

1. února 2007
avatar uživatele
90 %

Blázni se jim daří

Kolikrát se až divím, že když herci, kteří se zatím moc nepředvedli, zahrají blázna, je to jeden z jejich nejlepších výkonů. Tady excelovala Angelina. Winnona potvrdila své kvality a tam v pozadí se ukázala i Brittany Murphy. Vždy k sobě pojím dva filmy - Dvanáct opic a Narušení. I když je téma velmi rozlišné, je to prostě předvedení dvou skvělých herců v prostředí blázince - jedno mužské, jedno ženské. a obojí povedené. Určitě stojí za to vidět...

18. dubna 2006

psycho

Film určitě stojí za vidění. Já ho viděla dvakrát, jednou jako malá a to mě nebavil, taky sem ho nechápala, ale s odstupem času, když sem byla starší, tak mě to nějak chytlo. Myslím, že každý komu se psychologické filmy vyloženě nehnusí se mnou bude souhlasit, že ikdyž nepatří mezi špičky, tak určitě k vysokým nadprůměrům.

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

angelina

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. Jestli vám něco z tohoto snímku uvízne na dlouhou dobu v paměti, je to Angelina Jolie.. je to snad její nejlepší herecký výkon..

27. listopadu 2005