home
Love and Monsters

RECENZE FILMU

Rádi byste si pustili nějaký dobrý celovečerák, ale kina jsou zavřená a Netflix jste už zavařili? Přemýšlíte nad tím, co si při podzimním večeru pustit? Zkuste novinku Love and Monsters na Amazonu, kde si ji za necelých dvacet dolarů můžete pustit. Pokud tedy oželíte absenci českých titulků.

Novinka vypráví příběh mladého kluka Joela, který přežívá s několika ostatními přeživšími v úkrytu během apokalypsy. Tentokrát se ale nejedná o žádný útok mimozemšťanů, ale po povrchu běhají obří monstra, která doposud obývala naši planetu, ale pouze ve své přirozené velikosti. Joel během prvních dnů apokalypsy ztratil svou milovanou dívku a když zjistí, že se nachází několik desítek kilometrů od nich, přemůže svůj strach a vydá se za ní. Jenže to znamená, že musí vyjít na povrch, kde pochoduje zvětšený hmyz...

Love and Monsters je označován jako komedie a parodie, a proto najdete na netu nejedno přirovnání k Zombielandu. Ale tím si nejsem zas tak zcela jist, protože Love and Monsters se bere více vážně, než zmíněný zombie film. Takže jsem se sice několikrát zasmál, ale že bych novinku označil primárně jako komedii, to rozhodně ne.Příběh je celkem jednoduchý, což je dobře, protože tam, kde chodí obří šneci, šváby a podobná havěť, něco složitějšího fakt nečekáte. Přesto, navzdory jednoduchosti, je to chytlavé. Bavilo mne objevovat zničenou krajinu, opuštěná města a hlavně samotná monstra. A jedno se musí uznat, film má vážně dobrý vizuál. Vše vypadá uvěřitelně, příšery jsou kvalitně zpracované, takže u toho netrpí vaše oči a ani duch filmového nadšence. A co hlavně cením, je živý pes. Nyní je trendem psy, skoro všechny zvířata, nahrazovat digitálně, což ne vždy se setká s úspěchem. Zde ale běhal skutečný pes, což bylo moc fajn.

Film určitě nepovažuju za něco unikátního a s vysokou pravděpodobností si ho už nikdy nepustím. Ale chtěl jsem jednoduchého, zábavného a něco, u čeho se odreaguji. To v poslední době potřebujeme asi všichni. A film Love and Monsters to splnil na jedničku. Možná bych přidal více oblud a akce, ale když už nějaká byla, tak stála za to.

hodnocení
70 %
jedním dechem
Celkem fajn odreagovačka na podzimní večer. Spíše než komedie jedná se o fajn rodinný dobrodružný film, kde je tahounem sympoš Dylan O'Brien, roztomilý pes Boy a Michael Rooker. Zpracování monster je skvělé, akce vábivá a příběh jednoduchý. A co víc si přát. :)
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.