home
Mlhy Avalonu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Zajímavý pohled na Artušovskou legendu. Nijak zvlášť mě však nezaujal. Čekal jsem trochu víc. Prostě nic moc. Chvílema to bylo zajímavé, pak zase nudné.

24. března 2010
avatar uživatele
100 %

Velmi dobré

Myslím, že v tomhle případě není na místě srovnávat film s knížkou. Podle mého názoru by to prostě úplně přesně zfilmovat nešlo, protože v knížce se objevuje tolik postav a dějových linií, že by z toho vznikl jeden velký chaos. Jistě, film se ve spoustě věcí od knihy liší, ale zároveň nejsou potlačeny základní zápletky a nejdůležitější postavy spolu se svými charaktery. Také se mi velmi líbilo, že tahle verze nepokládá Morgaine za tu zlou postavu, co všem jen ubližuje, ale je nám objasněno, proč vlastně dělala, co dělala. Je to moje nejoblíbenější zpracování příběhu o králi Artuši a myslím, že si 95% zaslouží.

7. července 2007
avatar uživatele
90 %

Film se mi zdá i přes svou délku velmi dobrý. Skvělý výkon herců dodává filmu barvu. Velmi se mi tohle zpracování líbilo, protože se nezabývalo žádnými boji, ale lidskými povahami, intrikami a životem jako takovým. Na filmu je velmi hezký právě ostrov Avalon a jeho tajemství a jak je celá magie pojata. Mlhy Avalonu mají ještě jednu velmi dobrou přednost a to je hudba, hlavně jedna píseň, když se mlhy rozevírají.

27. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je vážně nejlepší o králi Artušovi co znám. Strašně se mi líbí zapeklitost tohoto příběhu. A pak to jak se spolu vyspí dva sourozenci. No to je prostě super to rozuzlení potom!

15. září 2006
avatar uživatele
90 %

Mě se tento film naprosto líbil...Spolu s Excaliburem je to můj nejoblíbenější film o králi Artušovi. Knížku jsem bohužel nečetla, ale ostatní knížky od Bradleyové mám ráda. Líbí se mi, že je tahle verze příběhu tak feministická:) Domnívám se že na tak omezený rozpočet dopadl film velmi dobře (třeba kostýmy vypadají úžasně).

17. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Divny film

Toto bolo asi najhoršia prevedenie príbehu o královy Artušovi aké som kedy videl.Dalšia chyba tohoto filmu bola ta že film bol moc dlhy

14. dubna 2006