home
Pleasantville: Městečko zázraků

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Príjemný film, ktorý mal aj istú pointu. I keď chvíľu mu trvalo, kým nabral formát a smer, na začiatku ma úprimne nudil.

25. června 2016
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Originální film jak dějově, tak vizuálně. Po obou stránkách by to chtělo trochu domyslet, to asi ano, ale jinak si nemůžu (možná i díky dobrým hercům) stěžovat. 70% a čtyři hvězdy. Hlavně proto, že natočit originální film je opravdu těžké - tady se to podařilo.

28. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Není to tak dávno, co jsem si zpestřil odpoledne tímto zajímavým a vizuálně okouzlujícím snímkem. Zpočátku je to opravdu nabušená podívaná plná vtipu o lidech, kteří nevědí, co mají dělat, když jim někdo něco pozmění. Pak ale frnk a ze snímku se stává regulérní drama plné mouder a rasistických výlevů proti barevné komunitě. A právě hlavně v závěru celý snímek ztrácí dech, stává se stereotypním, přehnaným a občas i docela nudným. Jenomže je opravdu originální, zobrazený svět kouzelný a občas i docela trefný (pámbičkáři jsou také samí úsměv a pak by vás nejraději hodili na hranici), takže mu já jako divák ty neduhy rád odpustím. Navíc herci jako Tobey Maguire, Reese Witherspoon nebo Jeff Daniels byli vážně dobří (i když Jeffa za normálních okolností příliš nemusím).

24. května 2007
avatar uživatele
70 %

Netradiční pojetí a zajímavá vizuální stránka. Rozhodně nejde o hlavní proud a to hodnotím vždycky pozitivně. Nápad taky skvělý, ale osobně si myslím, že se z něj dalo vytěžit víc, než jen poselství o touhách (a barvě) v nás. Taky mi přijde dost nelogický konec v případě obou sourozenců.

29. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně originálně pojatý film. Ne, že by tu všechno, co děj filmu nabízí dávno nebylo, to sice ne, ale tenhle film to nabízí jinak a lépe. Hlavní podíl na tom nese překrásná vizuální stránka. Postupné zabarvování lidí a věcí díky objevování pocitů a překonávání hranic bylo opravdu chytrých tahem. Obzvlášť prostřední část snímku je vizuálně kouzelná. Gary Ross je zkrátka solidní režisér i scénárista. Herci tu byli jaksepatří sympatičtí a to hlavně pak Tobey Maguire a Jeff Daniels. Z ženského osazensta bych vyzdvihl hlavně Joan Allen, i když Reese Witherspoon svou charakterovou změnu také ustála obstojně. Pleasantville rozhodně není bez chybiček, ale je to něco neokoukaného a příjemného. Prostě fajn.

28. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Jsem uchvácena.Televizi jsem dnes zapnula spíž z nudy a přitom jsem vychytala tenhle opravdu výjimečný snímek.Fakt nemám,co bych vytkla.Není to jen o bezva výkonech všech zúčastněných,oku lahodící vyzuální stránce,ale především o myšlence a poselství,která se za tímto naivním(v dobrém slova smyslu) filmem skrývá.Je to zamyšlení nad tím,co to znamená lišit se,zaryje si to do předměstského způsobu života,jeho plytkosti,povrchnosti a falešné morálky.Honba za dokonalým životem je nesmysl,všichni přece známe z vlastní zkušenosti,že občas(spíš často) něco není tak jak bysme si představovali,nebo jak jsme si naplánovali,ale je to problém?Neposouvají nás tyhle zdánlivé nezdary právě dopředu?Nebudu déle trapně filozofovat,to se radši podívejte na Pleasantville, pak si jistě rádi zafilozofujete sami.

28. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

To bylo tak hezký. Ten nápad že když lidi uskuteční to po čem touží že se jim zbarví svět se mi líbil.Myslím že sem nic podobnýho ještě neviděla.

28. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

vcelko pohodový film, dá sa na to pozerať a má to aj taký plynulý a pohodoví dej...fajnové obsadenie...kuknite!!!

27. března 2007
avatar uživatele
90 %

Moc dobré

Když jsem se na to díval s kamarády, všichni byli jaksepatří otráveni. Mě se ale naskytl pohled na Reese Whitersponeovou jinde než v Nebezpečných známostech a na Tobeyho Maguira jinde než ve Spidermanovi. Film se mi hodně líbil svým námětem, také vyučování (např. Zeměpis hlavní ulice) a postupné zabarvování, plnění knížek......tento film je prostě super.

7. září 2006
avatar uživatele
90 %

Zajímavě zpracovaný film.Moc se mi líbil.To jak se vlastně dostali do toho seriálu a žili tam jejich život.Libílo se mi to jak to všechno změnili a najednou začli být barevní.Rozhodně nádherně natočený film.

7. září 2006