home
Le Mans

NÁZORY K FILMU

Jeden velký závod. Jinak to říct asi nejde. Je to celkem hezký film, ale jen pro milovníky závodů, pro ostatní-jako třeba já, celkem nuda.

15. října 2010
avatar uživatele
70 %

Celkem dobrý film s autentickými záběry, ale chvílemi příliš zdlouhavé a bez spádu. Jinak je to super.

11. května 2010

Vůně benálu,smrad spálených pneu


Pěkný sportovní film, který hezky vystihuje atmosféru tehdejších závodišť, ovšem nemohu hodnotit lépe než 70%, maximálně 75%. Steve McQueen je sice sympaťák a charakter, avšak v tomto snímku neměl mnoho příležitostí hrát. Převážná většina záběrů je ze závodní dráhy, občas pohled do kokpitu automobilu, kde vidíme Stevovy oči a jednou za několik minut prohodí naprosto jednoduchou větu typu: "Je mi fajn." Možná jsem očekával od Le Mans něco víc, lépe vystavěný příběh (a nemuselo nutně jít o milostné zápletky, podpásovky od soupeřů, apod.), takže snad proto jsem po zhlédnutí nabyt lehce rozpačitými dojmy. Něco málo mi tam chybělo, zaškatulkuju tento počin do kategorie "sportovní film povahy dokumentární", kde lákadlem je právě McQueen. Ještě než ukončím komentář, tak musím pochválit kameru, která je tu vskutku vynikající. Za nějakou dobu si klidně dám "repete" a možná, že i přehodnotím - člověk nikdy neví... by Sandy

26. prosince 2009
avatar uživatele
pier
...
60 %

Pier

Jestli to měl být film o závodech tak se povedl, protože o ničem jiném to být nemohlo...Dá se snad nějakým způsobem kritizovat film kde hlavní postavu hraje Steve McQueen, bohužel jsem se přesvědčil že dá...První půl hodina filmu utekla úplně stejně jak ve filmu tak ve skutečnosti, a za tu dobu tam prohodil pár slov pouze komentátor závodu...Já nemám co hodnotit, pro mě osobně to nebyl film byl to dokument a závodech Le Mans, protože můj oblíbený Steve McQueen tu neměl co hrát, jeho scénář obsahoval jen pár vět typu, "jsem v pořádku, nebo je mi fajn"...Z toho filmu opravdu číšila jen atmosféra tehdejších závodů kterým ještě tolik nevévodila F1...Film je natočen v době, kdy probíhala zlatá éra závodění vůbec, která je asi dodnes nepřekonaná...Ve filmu uvidíte autentické závodní vozy a autentické záběry vozů z té doby, které se zúčastňovaly Le mans...Příběh se bojácně schovává před hromovým řevem závodních vozů...Ale jako svědectví ze světa automobilových závodů je naprosto neodolatelný, aspoň pro fanoušky rychlých aut, takže nic pro mě...Co naplat, McQueen jako by nehrál, a já se opravdu nudil!!!

8. ledna 2009
avatar uživatele
fafo
...
100 %

Kultovný film.Bezkonkurenčná autenticita. Bol točený v čase, kedy prototypy boli na vrchole slávy a F1 nebola popularnejšia. Myslím si, že táto kamera v auto filme nebola prekonaná. Steve McQueen čo k nemu dodať. Super herec, ktorý predčasne umrel, dokázal tie moštra výkonnejšie ak F1 riadiť. Poznám ešte jedného herca, ktorý by to dokázal. P. Newman.Je len škoda, že sa v kinách, tobôž v televízii film neuvádza. Mladá generácia ho nepozná. Zrejme podľa odozvy, ani vy páni redaktori.

11. dubna 2008