home
Horizont události

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Zajímavá ukázka toho, že by si člověk neměl hrát s tím, co nezná. Povedné sci-fi, ale na můj vkus moc krve.

22. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

STRACH

je to co na mna dychalo pocas sledovania. Nie prave najnovsia zalezitost ale ked som to videl prvy raz tak som tyzden zle spaval:) Az odporne husta atmosfera neznama a nemoznosti uteku s vybornym hereckym obsadenim. Sam Neill je moj oblubeny herec a ani teraz nesklamal spolu s ostatnymi ucinkujucimi (hlavne mierne psychoticka rola Jason Isaacsa). Skoda neprilis originalneho konca, ale kazdopadne 95 minut velmi velmi mrazivej zabavy.

15. července 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Neškodné béčko se slušnou atmosférou, které možná mohlo přinést něco víc, ale rozhodně se nemusí extra stydět. Svůj cíl splňuje obstojně a pokud narazí na správného člověka, může udělat i radost. Od podobných béček nelze čekat cokoli jiného, takže díky i za to.

7. června 2010
avatar uživatele
100 %

SHOCKING

I napriek tomu, že sa tento film odohráva iba na kozmickej lodi, predstavuje vrchol filmového hororového umenia v sci-fi prevedení. Mrazivá atmosféra, neočakávané zvraty a nemožnosť úniku hrdinov príbehu z kozmickej lode sú kvalitne prepracované nielen v scenári, ale i vo filmových scénach.

21. března 2009
avatar uživatele
50 %

Horizont události jsem si již předem vychvaloval, protože sci.fi bývají velmi zábavné a jen se stačilo podívat na herecké obsazení a už jsem měl jasno. Řekl jsem si, že to musím mít, že mě to nemůže zklamat, přece Lawrenc Fishbourne, Sam Neill nebo Jason Isaac, to zní perfektně, nejsou sice až tak moc známí, ale jejich výkony v jiných filmech byly úžasné. Nicméně Horizont události, ač je relativně starý, ale přesto má „efektivní efekty“, je neskutečnou pitominou. Jen jsem viděl prvních pár scén a hned mi film připomínal horror Loď duchů, ale to jsem si uvědomil, že s tímto nápadem a průběhem přišel první Horizont, takže to nemohu dávat za zlé. Výprava se vydá zachránit vesmírnou loď, tam dojde ke katastrofě a všichni zemřou. Velmi stručně řečeno jen pro porovnání. Byl jsem opravdu velmi zklamán. Herci mluvili ze začátku skoro za vše, ale zbytek byla jedna hovadina za druhou. Film plný klasických scén, kde se otočíte a za vámi je mrtvola nebo něco jiného strašidelného, se také velmi podobal Vetřelcovi, ale mých prvních pár slov jasně popírají, že by byl tento film lepší. Jen dál k tomu začátku, slyšel jsem, že se blíží k Uranu, to jsem se těšil na to, jak bude vypadat, že se k němu více přiblížíme a ono nic. Pak taky velmi zajímavá myšlenka s překročením hranice vesmíru mě velmi zaujala, protože to si nedokážu vůbec představit, ale když jsem z tohoto měl jenom pár červů a zohavených těl, hned jsem mohl na senzaci zapomenout. Herci se mi na svých místech líbili, ale role, ne výkon, Sama Neilla byla hrozná. Na dobré sci-fi můžete zapomenout, protože myšlenka se měla využít lépe.

27. února 2009
avatar uživatele
70 %

Sean Pertwee

Ze začátku je to impozantní sci-fi s propracovaným vesmírem roku 2047. Jen s narůstající hysterií zajímavost děje klesá.

25. února 2009
avatar uživatele
70 %

Proč, proč...stejně jako Sunshine i tahle sci-fi začíná tak krásně nadějně a končí v krvi a laciném děsu. Vlastně tyhle dva filmy mají tolik společného až to zaráží...nicméně stále dosti vysoko nad průměrem

20. září 2008
avatar uživatele
60 %

Dá se říct, že ve svém jistém specifickém žánru by patřil Horizont události k těm lepším. Takhle temných hororových sci-fi až tolik není. Nejblíž by mi k němu asi padli Vetřelci a Predátor, jenže ti jsou zase moc akční. Horizont je více o atmosféře a neznámém, než o bezduché akci. I tak se mi ale bůh ví jak moc nezamlouval a podobně jako gventa se uchýlím k 65%, ale já to dorovnám tou šedesátkou.

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Horizont události

Velmi zajímavý počin režiséra a hlavně hereckého obsazení... poprvé když jsem na tenhle film koukal tak jem fakt jenom koukal ... nerozuměl jsem dokonce ani názvu heheheh no pak jsem se po pár dnech přemohl a skoukal To pak ještě víckrát a pochopil jsem že není co nechápat,,, na zamyšlení a myslím že je originální co se týče nápadu. Taky je TO pěkné na koukání, vtipné situace s nečekaným vyvrcholením a na svoji dobu trošku moc odvážné. Dnes se ale taky určitě ve své kategorii nemusí stydět má dobrý dej a určitě obsazení obě hlavní postavy-jak Sam tak Laurence- podle mého názoru pro ne v netypických rolích předvedli dobrý výkon. Určitě jsem se na TO nedíval naposled...

15. června 2007
avatar uživatele
80 %

Celkem zajímavý horor z vesmíru. Vše má svoji zcela zvláštní atmosféru a alespoň já jsem se cítil jakoby ve vzdáleném světě a na palubě vzdálené vesmírné lodi. Takže jsem se u filmu nenudil a s napětím čekal na to, jak to celé dopadne.

19. března 2007
avatar uživatele
50 %

děsivej sam neil

Tenhle film nesnášim. Pamatuju, že sem se u něj jako malá strašně bála a přišlo mi to všechno nechutný ty mrtvoly, ale teď postupem času nabývám dojem, že už je to normální v hororech...

5. října 2006
avatar uživatele
90 %

Konečně pořádný hororový thriler, který není plný jen trapných lekaček a svalnatých hrdninů... Laurence Fishburne hraje úžasně a dává filmu šmrnc...Dal bch i 100% ale do geniality ještě kousíček chybí...

29. srpna 2006

Super

sci-fi horor. Příběh je popdle mě propracovaný a dokázal mě zaujmout. Efekty a triky byly taky na vysoké úrovni. Celkově když jsem to viděl poprvé tak jsem byl spokojen, že je to kvalitní horor. A tento názor se drží dodnes! :-)

19. května 2006
avatar uživatele
70 %

Nevím co si o tom mám myslet. Viděla jsem to jen párkrát. Byl to určitě zajímavý námět, ale aby kosmická loď proletěla peklem? No, alespoň to nezkončilo úplně dobře a taky mi v některých scénách běhal mráz po zádech.

29. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Horizont

Zajímavé sci-fi o ztracené vesmírné lodi. Z filmu občas šel strach, což se mi líbilo. Děj filmu taky není špatný, hlavně závěr byl překvapující, ale pořád tomu něco chybí.

20. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Napinavy

Tento sci-fi horor bol velmi dobrý aj ked na začitku to bolo troška nudné ale ku koncu to malo nečakaný záver plný zvratov

15. dubna 2006