home
Harold a Maude

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

HaM

Na Harolda a Maude jsem se chystala už dlouho. A musím říct, že tak podivný, ale krásně podivný film jsem neviděla ani nepamatuju. Několik rovin se střídá, prolíná, baví vás však všechny. Černá komedie mnohokrát vykouzlí úsměv na rtech, donutí smát se. Dramatické scény umí dojmout. A pak je tu ta linka zaplněná životními moudry, hřejivou láskou, blaženými pocity. Ta vás dostane snad nejvíce. Tenhle mix úžasně funguje, oba herci jsou výborní a film sám je tak absurdní, až je pravdivý, jak nejvíce to jen šlo.

18. října 2012
avatar uživatele
90 %

Krásné. Smutné. Lidské.

Harold a Maude je strašně smutný a zároveň neuvěřitelně pozitivní film. Dva excentrici představují dokonalý model protikladů, co se přitahují. Trochu mi to atmosférou připomnělo novější animák Mary a Max. Mám ráda tyhle lehce nerealistické filmy o podivínech, kteří působí opravdověji než většina lidí… Plno neotřelých nápadů a volnočasových aktivit Harolda a Maude působí v univerzální atmosféře lidského smutku a samoty prostě perfektně. A krásná hudba jako bonus!

6. července 2012
avatar uživatele
100 %

Harold a Maude je tak strašně zvláštní film. Je plný optimismu a já osobně jsem po něm měla úplně jiný pocit. Donutí člověka přemýšlet. Film je tak strašně prostý a zároveň tak strašně složitý. Je to krásný příběh.

6. února 2011
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Neuvěřitelně optimimistický a svým způsobem i depresiivní film zároveň. Charizmatičtí hrdinové v této odvážné výpovědi o lidské výjimečnosti si mě pro sebe bez sebemenšího kýče a sentimentu ukradli pro sebe. Jasných 90%. Velké plus i za pěkný soundtrack, který dokonale doplňuje film. Mohlo by to být i kapánek delší, ale nadruhou stranu, i při této délce to řeklo víc, než leckterý tříhodinový opus.

2. května 2010
avatar uživatele
100 %

Harold a Maude

Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komedií, co jsem kdy viděla. Tento film jsem viděla na mff karlovy vary a bylo to poprvé, co jsem zažila, že by diváci u filmu tleskali a to každou chvíli. A hudba byla vážně dobrá.

8. září 2007
avatar uživatele
100 %

film, který ve své době..

velmi pobouřil americké cítění, protože si dovolil zneuctít svatou trojici - rodinu, náboženství a armádu.. příbeh o tom, jak se dá žít, užít a ukončit život.. a ta báječná hudba - to je cat stevens

20. června 2007