home
Komici

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Adam Sandler a Seth Rogen mi v tomto filme moc nesadli. Samostatne vedia hrať aj lepšie. Ale aspon že ten film mal nejaký riadny dej. No koniec? To bol koniec? Po dvoch dlhých hodinách som sa dostal k takému koncu? To snád nie! Dufam ze pokracovanie nebude. Co sa tyka samotného filmu, nic extra ale ani slabé to nebolo.
Tú zápletku medzi Georgom a Laurou mohli nejako ešte viac skomoliť, lubia sa, nelubia sa, lubili sa, on lubi ju, ona este stale jeho, potom zasa uz ho nelubi, on ju stále a nakoniec mu ani nepopraje že si nájde druhu.
Niektoré scény boli fakt ako keby v polke odrezané, nedokončené a navždy zabudnuté. Aj tie vtipné príbehy pred publikom mohli byť kvalitnejšie a vtipnejšie a ked by boli tak aj dlhšie.

26. března 2010
avatar uživatele
60 %

Funny People

Taky to určitě znáte: Seženete si film, máte ho někde zalezlý mezi Vaším bordelem a pořád na něho nemáte náladu. Když však na něho za nějaký čas náladu dostanete, chcete ho hned vidět. Tohle byl přesně ten případ s filmem "Funny People". Bylo tolik zajímavějších a kratších filmů, že jsem je před tímto upřednostňoval, když jsem ale dostal náladu na komedii, byla tohle jediná komedie, kterou jsem našel. Né, že bych filmu nevěřil, jenom mi dělali vrásky těch skoro 150 minut a taky jméno Judd Apatow. Ano, respektuji tohoto pána, protože je dnes nejaktivnější tvůrce komedií, a když říkám komedií, myslím komedií a né nějakých béčkových teenage filmů o sexu. Judd Apatow umí diváky pobavit a rozesmát, mě jeho styl humoru není cizí, jen mě jeho filmy nedokázaly nikdy úplně chytit a nadchnout. No, vlastně nevím, proč mluvím v množném čísle, když jsem od něj viděl jen "40 let panic", ale to je jedno. Podstatné je, že je produktivní a já to respektuji, ovšem 150 minut dlouhý film pro mě nebyl dobré znamení a já věděl, že Apatow tady musí něco pokazit. Překvapilo mě, že film je spíš drama, než komedie. Překvapilo mě toho na filmu víc, ať už v dobrém nebo ve zlém. Mě prostě přišlo, že Apatow nemůže míchat drama se svým stylem humoru, že to prostě není ono. Ano, film byl zábavný, když se zde vtipkovalo, byl dramatický, když se zde řešily vážné věci, ale jakmile se to Apatow pokusil nějakým způsobem spojit, už to skřípalo. Taky mi připadalo, že Apatow do filmu natřískal úplně všechno co mohl: Umírání, poznávání sebe sama, stav z nuly na vrchol, kamarádství, bývalou lásku. 150 minut je přece jen moc, takže je musel Apatow nějak zabít, jenže by úplně stačilo, kdyby film o 50 minut zkrátil a můj názor by byl lepší. Jelikož film byl příjemný. "Stand up" výstupy byly skvělé, film si perfektně utahoval z celého showbyznisu a zajímavé celebrity v cameo rolích si ze sebe klidně dělali srandu (scéna s Eminemem je snad nejlepší příklad). Herci byly skvělí. Adam Sandler je bezkonkurenční. Seth Rogen velmi sympatický a Jonah Hill a Eric Bana neskutečně vtipní. Na hereckou stránku filmu nemám ani jednu výčitku. Tenhle fakt jen zpříjemňuje celý film, ale nezvedá jeho kvalitu, neboť herci byly jen sympatičtí, nic víc. Jedním dechem: "Co na tom, že si Judd Apatow sežene sympatické herce a celebrity do cameo rolí, když z toho filmu potom nakonec udělá mišmaš, který je navíc příliš dlouhý!" Dávám 60 %, víc ne!

21. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

adam sandler nemoze mat zly film..je to pan herec..aj tu zahral svoju rolu perfektne..ale film mal dve chybicky..sandler sa mi nehodil do role znudeneho a drzeho bohaca co mas vsetkych v ...niekde:)viac sa mu hodi ked je priemerny blbecek, ktory to moze nakoniec vsetko rozbalit..potesil som sa, ze si adama uzijem skoro dve a pol hodiny,ale niektore scenky zbytocne natahovane..ale zabavne nastastie prevladali, napr. vyborna scenka s eminemom:)..ale vznikol pekny kontrast toho, co mohol mat,kebyze mu slave nestupne do hlavy, a toho co v skutocnosti mal..toho, ako sa clovek sprava, ked si uvedomi,ze sa blizi koniec a toho,ked vie, ze sa dozije zajtrajska..nebola to klasicka komedia..vlastne keby sa neodohravala v prostredi komikov,tak ani nie je..ale asi to tvorcovia tak chceli..cely rad kontrastov..podarilo sa im to..och a ta druha vec?neobjavil sa tam ani na sekundu rob schneider, co tiez napoveda, ze nejde o klasicku sandlerovsku komediu..:)

23. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

Už jsem se mnohokrát vyjádřil k rolím Adama Sandlera, které mi téměř všechny přijdou prakticky totožné a stejné pochybnosti u mě panovaly i nad tímto filmem. Proč jsem se díval, když byly pochybnosti? Rád poznávám filmy, které nemají daleko od premiéry, a daleko více než Sandler mě zde zajímal S. Rogen a E. Bana. Rogen měl šanci mi předvést své kvality, ale jeho talent se zatím uplatňoval v povrchních a trapných komediích. I když jsem do této chvíle neviděl jediný jeho kvalitní film, mohu s jistotou říct, že svou kariéru buduje na humoru, a jeho šance zazářila ve filmu Funny People, kde stál po boku dalšího rozeného baviče Sandlera. Před zapnutím filmu mi kazila dobrý dojem neskutečná délka. Očekávání jsem měl nastavené na devadesátiminutový obvyklý typ komedie, jenže děj se ukázal být mnohem komplikovanější, než jsem si dovedl představit. Když uzříte situaci hlavního hrdiny, jímž je z mého pohledu spíš Rogen, hned si jako já představíte příběh člověka, který je na dně a postupem času se probojuje až na vrchol. Taková předvídatelnost by mi zkazila celý den, ale i tak jsem s tím trochu počítal. Kupodivu si dali tvůrci záležet na jiné části příběhu. A s humorem to zde dopadlo tak nějak všelijak. Měl jsem radost, když jsem se nemusel cítit trapně při trapasech některých z postav, ale s tím humorem jsem měl teda potíže. Takové ty výstupy komiků na různých událostech jsem viděl akorát v Simpsonech, jenže zde se lidé nesmějí naprostým pitominám. Ale i tak jsem absolutně nepochopil, jak se mohou lidé v tomto filmu smát takovým hovadinám, které zde padly. Koho baví řeči jenom o věcech týkajících se sexu apod., kde komik nešetří vulgaritou? Do toho budu asi muset ještě dorůst, nicméně mě děj překvapil v tom směru, že řešil více věcí, které se pak rozvíjely od prostého bavení až k milostné zápletce, ale že by mě vyloženě bavil? Trochu moc se natáhl, a neustále se snažil být vtipný, což se po pár chvílích oposlouchalo. Upřímně jsem rád, že projednou jsem slyšel Sandlera v originále, protože dabing by to ještě zhoršil. Film má své kouzlo, ale je spíš pro starší.

20. listopadu 2009