home
Fantom Morrisvillu

NÁZORY K FILMU

Ne moc zdařilá parodie. Matuška jako herec naprosto příšerný a Lubomír Kostelka jako Arab nebo Ind nebo co to mělo být-radši bez komentáře.
Celkově je to moc strojené a ani Oldřich Nový to nezachrání.

23. dubna 2012
avatar uživatele
90 %

Jako parodie výborný film, který by mohl obstát i jako nějaká tajemnější kriminálka. Dobře z filmu dýchá krásné poklidné prostředí zámku, plného tajných chodeb. Jen si myslím, že začátek filmu mohl být více sofistikovanější.

22. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Vynikající komedie, která je neprávem opomíjená. Nápad natočit parodii na brakovou literaturu (konkrétně detektivky) je originální a film se mi líbí i proto, že obvykle tomu je jinak - spousta natočených krimi příběhů spadá do kategorie "brak" a "nechtěná parodie" ačkoli to tak tvůrci nezamýšleli. Film je povedenou směsí suchého anglického humoru (o který se stará zejména Jan Skopeček v roli sluhy Johna), hudebních čísel (které si vzal na starost zase Matuška) a napínavého příběhu, kdy i nejmenší role dostali na starost slavní čeští herci. Jména jako Jaroslav Marvan, Oldřich Nový, Květa Fialová nebo František Filipovský snad mluví za vše.

19. června 2009