home
Ene bene

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Iva Janžurová

Postavy v této komedii se sami nazvou panoptikem a na tento výběr lidí to opravdu sedí. Nejvýraznějším způsobem ztvárnil svojí postavu Leoš Suchařípa, který byl velmi přesvědčivý nepříjemný mrzout.

20. března 2011
avatar uživatele
80 %

Iva Janžurová

Film byl pro mě v době svého vzniku tak trochu zjevením. Neotřelý film o obyčejných věcech s tak skvělými hereckými výkony, že mi až braly dech. Tady opravdu hrají dobře všichni a nejlíp samozřejmě dáma z nadpisu. Příběh je, jak už jsem psala, vlastně úplně obyčejný, ale velmi zdařile nahlíží do dušiček těch normálních lidí, že jsem se opravdu moc divila, jak se to mohlo debutující režisérce tak skvěle podařit. Musím ale připustit, že když jsem později viděla film podruhé v televizi už to nebylo ono. Jeho zvláštní kouzlo zachycující jemné nuance lidských duší je asi jen na první koukání.

25. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Tak tenhle film jsem dlouho neviděl, ale rád se na něj podívám. nevidím v něm sice nic zajímavýho a poutavýho, co by člověka nějak nadzvedlo, ale přesto si zaslouží své místo, už svým námětem. Herecké obsazení se mi ale už tak moc nelíbí.

24. prosince 2006