home
Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 rozhněvaných mužů (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
vlk1
...
60 %

Tento film asi vznikl tak, že někdo uklízel na půdě a na dně zaprášené krabice našel starý scénář a řekl si: „Hele, natočim něco, co už přede mnou někdo natočil.“ Není žádné tajemství, že jak originál z roku 1957, tak i nová verze těží především z hereckých výkonů. A také není žádné tajemství, že roli klíčového porotce, který na začátku stojí sám proti ostatním, Jack Lemmon prostě nezvládl. Zatímco charismatickému Henry Fondovi bych snad věřil, že vykácel i deštný prales na Sahaře, a rád bych si od něj vyslechl jeho myšlenkové pochody, tak nemastnému a neslanému Lemmonovi bych nevěřil ani nos mezi očima a upřímně řečeno pochybuji, že by ostatní porotce dokázal vůbec o něčem přesvědčit. Tato verze nenabízí skoro nic nového. Až na pár drobností je jediný rozdíl v tom, že téměř polovina poroty „zčernala“, a místo soudce sedí soudkyně. Přidejte k tomu 15 minut stopáže a dostanete naprosto zbytečný film.

16. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

Henry Forda a Jiří Voskovec?

Ano, Henry mě nezklamal a Jiří Voskovec rozhodně nedělá ostudu. Tím filmem jsem nádherně proplula a docela jsem litovala, že už je konec.. škoda, že těch porotců nebylo 20 :-) Napětí se přímo učebnicově stupňuje a nedovolí Vám ani si odskočit...Že je film černobílý, toho si ani nestačíte všimnout. Barva by stejně byla jaksi zbytečná. Jsem ráda, že tahle lahůdka patří do mojí filmotéky a řadím ji hóóódně vysoko.

4. února 2011
avatar uživatele
90 %

Jack Lemmon

Je to fascinující komorní drama, kde se dvanáct porotců rozhoduje o vině či nevině obžalovaného mladého vraha. Prostě zajímavá debata plná inteligentních logických argumentů.

24. října 2009