home
Drákuloviny

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Drákuloviny

No tak tento film mám ráda. Patří mezi ty, které si vždycky ráda podívám. Je to ten typický pro podzimní, zimní večery. Je tak kousek i tajemna, ale je tam hlavně spousta humoru. Leslie Nielsen byl (bohužel už zemřel) výborný herec a tuto roli zahrál výborně. Byli tam i trefné a nesmírně vtipné hlášky hlavně od hraběte Drákuly: "Renfield, ty blbče!" a mnoho dalších. :):)

27. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Tohle jsem viděl kdysi dávno. Na zasmání je dobry, ale jinak je tio hrozná blbost. Tohle je film na relax a na pobavení. Nesmíte u něj přemýšlet. Leslie Nielsen je dobrej komik, i když místy to přehání. Celkem jsem se bavil, když hypnotizoval tu ženskou nebo když se proměnil v netopýra. To byl pěknej pohled.

14. března 2010
avatar uživatele
40 %

Dracula: Dead And Loving It

Na tenhle film si pamatuju z dětství. Leslie Nielsen byl pro mě v dětství bůh srandy a tak mi žádná jeho parodie nemohla uniknout. Když jsem tedy po letech narazil na tuto velice známou parodii, nemohl jsem se na ní nepodívat. Abych se přiznal, žádný film o Draculovi jsem ještě neviděl, ale s příběhem jsem byl zcela seznámen. Filmy od Mela Brookse moc neznám. Pořádně jsem od něho znal jen tento jeho počin. Pak mám doma ještě jeho "Spaceballs", ale k těm se pořád nemůžu nějak dopracovat. :) Pamatoval jsem si z tohoto filmu pouze asi tři scény. Jak jsem ovšem později při sledování zjistil, pamatoval jsem si ty nejvtipnější scénky u kterých jsem se smál i tentokrát. Bylo pro mne překvapení, že film, který jsem jako malý zbožňoval už pro mě teď není bůhvíjaký komediální zázrak. Vtipných scének je sice ve filmu povícero, ale byly to pro mě takové ty typy scének, u kterých jsem se pouze pousmál a rychle na ně zapomněl. Film nepostrádá pamětihodně scénky, ovšem počet těchto scének by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Každá postava tu má jen jednu pořádně vtipnou scénku a to je velmi špatně. Scéna, kdy Harker a Van Helsing zabíjí Lucy nebo taneční scéna Draculy a Miny, to všechno jsou nezapomenutelné scény. Zároveň to byly však jediné scény u kterých jsem se opravdu zasmál. Nevím, možná je to proto, že jsem neviděl, žádný film o Draculovi a nebo taky tím, že jsem měl jako malý kluk menší nároky a vtipné mi připadalo téměř všechno. Teď jsem filmem avšak tak moc potěšený nebyl. Taky mě nejspíš vyvedlo z míry, že v tomto filmu nehrál Leslie Nielsen až takového blbce jako ve filmech "Bláznivá střela" nebo "Agent WC 40". Režisér Mel Brooks mě zde zkrátka zklamal. Jediné, za co ho mohu pochválit je, jak pěkně vizuálně podal divákovi tu dobu, ve které se film odehrává. A herci? Leslie Nielsen je tu samozřejmě nejsilnější článek filmu. I když jeho postava postrádá více kvalitních gagů, pořád je zábava se na něho jen dívat jako na Draculu, takže s tímhle jediným hercem jsem byl jakžtakž spokojený. Peter MacNicol měl jen jeden pořádně výdělečný film, a to ten s Mr. Beanem. "Draculoviny" mu ale nějak moc na slávě nepřidaly. Snaží se zde dokázat, že dokáže být vtipný i jiným způsobem, ale nějak mu to nevychází. Jediná vtipná scénka s ním je, když vede dialog s Harvey Kormanem. Harvey Korman spoléhá jen na vtipné hlášky a seky, které ve filmu jeho postavá má, ale jinak se svým výkonem neudělá nic pořádného. Zbytek hereckého ansáblu včetně Mela Brookse je už potom naprosto průměrný a nahraditelný. Jedním dechem: "Při sledování filmu záleží opravdu na humoru diváka. Nepochybuji, že film si utvoří dvě skupiny diváků. Já se přikláním spíše k té, která má tento film za slabý, protože jen tři pořádně vtipné scénky je pro mne málo!" Dávám silnějších 40 %. Na 50 % bych si netroufnul.

13. března 2010
avatar uživatele
80 %

Super Leslie

Neznám film s Lesliem Nielsenem, u kterého bych se parádně nezasmál. Tento není vyjímkou. Má pár výborných okamžiků, ale na druhou stranu i pár hluchých míst, které se dají přežít. Filmek ubíhá celkem rychle. Poměrně slušná parodie...

17. června 2008
avatar uživatele
90 %

Leslie Nielsem je dobrý kolík. Vzhledem k tématu bych i řekl, že je to dobrý dubový kolík, jen kdyby mu jako filmovému upírovi takové přirovnání přímo existenčně neškodilo. V Drákulovinách jsou tuny pěkných hlodů, třebaže ne všechny míří přímo do černého, některé se jen tak otřou, celkově však jsou Drákuloviny přesně takovým typem parodie, s jakým souzní můj vkus a tak jim příležitostné šlápnutí mimo bez velkého váhání s klidem odpustím.

23. března 2008
avatar uživatele
Elik
...
70 %

Je to docela ulítlej film, ale má něco do sebe, i když je tam spousta věcí který by mohly bejt lepší.

29. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Dle mého názoru jde o vynikající parodii, skvěle herecky obsazenou...ale také skvěle zahranou...film je plný komických situací, které rozesmějí nejednoho diváka...takže pokud jste neviděli rozhodně doporučuji...budete se bavit...

22. října 2007
avatar uživatele
90 %

LESLIE je bezva

Leslieho mám fakt rád a tohle zahrál nad očekávání. Fakt bezva. Nemám co dodat, z Drákuly si větší srandu udělat nemohli. Pravda je, že když se díváte podruhé, potřetí atd., tak humor trochu chladne. ALe poprvé jsem se fakticky zasmál, a to u filmů nebývá. Já dávám 90%. A zasloužených.

18. října 2007
avatar uživatele
80 %

:D

Boože bože, sice sem tento filmík viděla už docela dávno, ale pamatuju si, že jsem se u něj hafo nasmála...Leslie Nielsen je prostě úžasný ať už de o Bláznivou střelu nebo něco jinýho... super!

3. září 2007

Brooksovi filmy mám rád a Drákuloviny jsou přesně takovou bláznivou komedií, pro jaké se Brooks narodil. Nielsen znovu dokazuje své komediální kvality. V každé scéně schovaný gag s razancí Tysonova direktu.

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

další skvělá parodie od L. Nielsena :), tentokrát na "kult" hraběte Drákuly :) výbornej snímek...doporučuju:)

9. července 2007
avatar uživatele
90 %

Celkom dobré, večne vtipné, miestami naháňajúce strach.... No, ten herec je príma (nevolá sa on Leslie Nilsen???) Všetky jeho filmy sú fajn... Ale dávam 90%, lebo to neni úplne na maximum.

3. července 2007
avatar uživatele
80 %

deset z deseti

Tahle komedie... je tak blbá.... až je skvělá! To prostě nemá obdoby. Neskutečně absurdní. U těch některých vtipů jsem se složila jak skládací metr, mladší brácha též. Samozřejmě to má i rezervy, leckdy i velký, znám mnohem lepší komedie i filmy vůbec, ale tahle mi zůstala v mysli i po dlouhé době. Taky herecké obsazení chválím.

24. června 2007
avatar uživatele
100 %

Drákuloblbiny

Heheheh asi víc není co dodat... Leslie, Petr pod vedením Mela v parodii století, tenhle film jsem viděl v kině už moc dávno a stále se na něj rád podívám. Určitě by neměl chybět ve sbírce žádnýho filmového fandy. Doporučuju se na něj podívat kdykoliv kdekoliv, ale nejlepší je před hororem nebo filmem o upírech... člověk přijde na jiné myšlenky a pak všechno pak bere z hezčího ůhlu pohledu heheheH

15. dubna 2007
avatar uživatele
kin
...
100 %

PERFEKTNÍ KRAVINA

Mám ráda parodie (komedie)... Leslieho N... ale tohle předčilo všechna moje očekávání. Leslie byl úžasný (jako vždy), ale úplně nej byl VAN HELSINK. Jeho "ONASEJÍMVŠAKSTANETÉŽ" je exkluzivní. Jo a perfektní hudba, kostýmy a černý humor- good

26. října 2006
avatar uživatele
100 %

15. září 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasná parodie na Drákulu. Viděla jsem to už několikrát, ale přesto mě to vždy znovu pobaví. Je tam mnoho vtipných scén, skvělé hlášky a L. Nielsen, který, jako ve všech filmech, zaručeně pobaví.

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Možná blbost, ale hezká

Tenhle film jsem viděla poprvé na Silvestra a strašně jsem se smála od začátku do konce. Pak jsem to viděla ještě jednou a i když to bylo skvělé, přeci jen to nedosahovala té báječné první podívané. (To ten novoroční přípitek :-))
Je to skvělá parodie-komedie. Netroufám si hodnotit umělecké hledisko, ale o to tady až zas tak nejde.
Vzhledem k tomu, že znám dva dabingy, je strašně znát, jak moc může filmu pomoci nebo naopak uškodit předabování. Kdysi dávno v dobách mého mládí (alias když vrchol nejmodernější techniky bylo video) jsem měla natočenou jednu skvělou verzi... Ovšem na oficiálním DVD, které mám doma teď, je dabing úplně jiný jak hlasově, tak překladově. Přestože více odpovídá originálu, ten starý byl výrazně lepší.
Takže vlastně nevím, kolik procent tomuto filmu dát. Ale protože mnouhem hlouběji je ve mně uložen ten starý dabing, kde bylo přidáno mnoho slovních hříček apod., dávám rovnou stovku. Ovšem toto hodnocení pochopí jen divák se značným smyslem pro humor, ironii, nadsázku, který má zároveň dobré povědomí o původním Drákulovi a "upírské mytologii".

4. srpna 2006

Kdysi jsem část, ale když film dávali po nějaké době, tak jsem se podívala. Knižní předlohu jsem už přečtenou měla. Jako úplná parodie mi to nepřijde, protože se děje knihy zas tolik nedrží, spíš se jen tak trochu inspiruje. Nějaké gagy jsou povedené. Ale stačilo mi to vidět jednou, protože to nic zas tak extra není. A že bych se u toho závratně bavila, to teda taky ne. Stačí vidět jednou.

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

Začátek má film opravdu hrozný. Nejdříve jsem si říkala:,,Tak nejenže se ani nedrží již známé předlohy,ale ještě z toho tak okatě čouhá, že to bylo natáčené ve studiu." Scény na Drákulově hradě jsu opravdu hrozné, rozesmála mě jen ta, kde se nevěsty úplně příšerně odbelhaly z Renfieldovy postele. Ale když se děj přemístil do Londýna, všechno se změnilo. Nejenže je film vizuálně velmi působivý, navíc skoro od té chvíle nemá hluché místo a člověk se jen směje, směje a směje...A na závěr opět úžasná pointa:-)

20. dubna 2006
avatar uživatele
0 %

na toto sa asi ani nedá reagovať jedna z najväčších blbostí aké asi kedy mohli vzniknúť a Nielsen tam je strašný ako asi v každom filme už v živote si to druhý krát nepozrem ! ! !

6. března 2006
avatar uživatele
90 %

Hustý

Dost hustá parodie, která mě vždycky rozesměje, je plná super gagů a vtipných scén. L. Nielsen je fakt bourák.

13. února 2006
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Myslím si, že tenhle film patří mezi velmi nepovedené. Humor je moc křečovitý, je to takové nemastné, neslané. Určitě by to šlo udělat i líp.

31. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Nemám veľmi rád paródie, ale L.Nielsenovi som neodolal a celkom som sa bavil. Dokonca si myslím, že by som si to ešte raz rád pozrel.

31. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Skvely

Velmi dobra parodia s vybornym Lesliem Nielsonom v hlavnej ulohe.Ale okrem niektory casti ktore boli trochu nezazivne to bol velmi dobry film

28. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Nuda

Není to o ničem. Gagy jsou vyčpělé a nudné, Leslie vypadá s bílým obličejem jako *****. Dostane 40% a může být rád - fakt je to nuda.

28. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Leslie Nielsen je sice mág parodií, ale Drákuloviny se zase tak moc nevydařily. Maska hraběte byla jedním slovem strašná a některé gagy už vážně málem přepadly až za hranice trapnosti. Byla tu ale i hromada světlých momentů, jako například tanec před zrcadlem, ale rozhodně to není film na který bych se díval nějak extrémně často. Jednou za dva roky je až až...

28. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

dobré ;)

Tento film s Lesliem Nielsem se mi líbil :) zvláště čardášek a prostě , i když je to blbina docela jsem se zasmála :)

27. ledna 2006