home
Dogma

NÁZORY K FILMU

Film v podstatě nemá žádný pořádný děj. Prostě jen zesměšňuje jedno křesťanské pravidlo za druhým a vyžívá se v argumentech ateistů. Velice uváženě dali na začátek upozornění, že tak to nemyslí. Na začátku to i baví, ale když tam není nic jiného, je to pořád větší nuda.

16. října 2010
avatar uživatele
70 %

Super ptákovina. Jeden vtip za vtipem (i když někdy trochu nechutný), zajímavý pohled na křesťanství.

11. května 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Nápaditý film, který skutečně porušuje snad veškerá dogmata jen proto, aby se nakonec ukázalo, že se jimi řídí. Místy okaté moralizování, ale jinak zábavná a svižná věc. Poselství filmu je podáno docela nenápadně. Humor Kevina Smitha, který jindy nemusím, mě tady ani nevadí. Dalo by se říct, že Smithovi fanoušci budou zklamaní, ale lidé jako já, kterým Clerks moc neřekli, si film naopak užijí. Skvělé hlášky jsou samozřejmost. překvapila mě účast Alana Rikmana, ale ostatně celkové obsazení je dost silné... a funguje. To ostatně i celý film.

22. června 2009
avatar uživatele
100 %

Bůh je žena, Ježíš černoch, atd....

Tento film dokáže člověka pobavit, ale jen když má ten správný smysl pro humor,,, Je škoda, že není moc známý myslím, že některým spoluobčanům by se to velmi líbilo, ale pravda některé by to mohlo pobouřit(hlavně starší ročníky),,,, Myslím, že někteří režiséři by si s parodíí s tímto tématem moc neporadili, ale Kevin Smith si s tím poradil brilantně,,,, Sice nějaké scény si mohl nechat od cesty, ale i tak nevím do by to lépe natočil,,, Skvělé herecké obsazení hlavně Alan mi sedl do noty, který byl jako Metatron no prostě úžasnej, dva floutci Ben Afleck a Matt Damon jako Loki a Bartleby- taky výborní, Salma Hayek jako můza, Kevin Smith jako super režisér a výbornej mlčenlivej Bob, ale i Jason Mewes jako ukecaný Jey,,, dále méně známá ale přesto vynikacící Linda Fiorentiono jako Bethany,,,, Fakt se jim to povedlo! Doporučuji!!!

28. května 2009
avatar uživatele
70 %

Zajímavý příběh, totální převrácení křesťanství. TO se mi na tom líbilo hodně, ne že bych v něco nevěřila, ale to se teď nepatří. Tento film má pro mě zajímavé obsazení a to byl asi hlavní důvod, proč jsem se na takovýto film dívala. Příliž mě to nezklamalo, ale také že bych skákala radostí to ne.

26. dubna 2009
avatar uživatele
Vuci
...
70 %

???

No tak z tohohle filmu sem trochu rozpolecená. Četla sem skvělý názory a kometáře, takže sem čekala něco víc. Skvělý vtipy se střídají s naprosto tragickejma a nechutnejma, ale nakonec sem si přece jen musela říct, že to bylo dobrý. Asi mě i hodně ovlivnilo, že sem tenhle film viděla s dabingem, kterej byl hlavně u Alana Rickamana naprosto hroznej. Jinak herecký obsazení je naprosto bez komentáře luxusní, takže to to hodnocení určitě pozvedá.:)

29. září 2008
avatar uživatele
100 %

Jak vysvětli, že je i 13 apoštol a že můza dělá striptérku...to je snad nesmysl, ale K.Smith si se vším poradí a přidá k tomu dostatečné grády. Já tenhle film mám velmi ráda, protože vždy mě něčím překvapí a to jsem ho viděla už několikrát. Černý humor, úžasné narážky na náboženství, které jsou někdy až moc pravdivé a rozluštění neustálé pokládající otázky ,,proč tu vlastně jsme a jaký to má smysl?´´.

30. května 2008
avatar uživatele
70 %

The Voice of the God

Nebudu nic předstírat a rovnou přiznám, že jsem se na tento film podívala jen kvůli svému oblíbenci Alanu Rickmanovi. Jiný důvod bych zřejmě ke zhlédnutí filmu neměla, protože děj ani další herečtí představitelé mě z popisu filmu nezaujali. Takže když film začínal, říkala jsem si, že to musím nějak vydržet, abych měla zvládnutou celou Alanovu filmografii a že to snad nemůže být až tak hrozný film, když v něm hraje herec jeho formátu-no a snad že přežiju i toho Bena Aflecka( jeho fanynkám se omlouvám, ale opravdu ho nemusím-někdo jiný zase třeba nemusí Alana Rickmana-tak to prostě je:-) ) Nakonec to nebylo tak hrozné-v ději jsem se celkem orientovala, když jsem přistoupila na poetiku filmu ( překrucující všechno možné a místy trochu obhroublou), tak jsem se docela i bavila. Herci hráli slušně-zajímavými typy a vlastně už kultovními postavami byli Jay a Mlčenlivý Bob(to jsem ani netušila, že to byl sám pan režisér!). Samozřejmě nejvíce jsem si vychutnala scény s Metatronem, které byly jednoznačně tím nejlepším z filmu. Alan tu byl skvěle zžíravý, dostatečně nadutý, ale i božský a taky dobře "vystylovaný"-obleček i účes typický pro anděla, jak si ho všichni představují:-) Samozřejmě český divák je okraden o ten pravý hlas boží v jeho podání, ale to není chyba dabingu-chápu, že najít odpovídající český hlas pro ten páně Rickmanův je prostě nemožné! Celkově film ušel, i když závěrečnou vyvražďovačku jsem vydržela jen díky tomu, že jsem tušila, že se pak musí objevit bůh a tedy i jeho anděl a zjednat pořádek, takže jsem se ještě měla na co( spíš na koho) těšit.

15. května 2008
avatar uživatele
70 %

Kevin Smith

Je to celkem zábavný pohled na víru a některé věci kolem boha. Pár vtipů mě velmi pobavilo a nakonec jsem si oblíbil i Jaye a Boba.l

28. března 2008
avatar uživatele
80 %

Jestli se chcete podívat na nějakou pěknou ptákovinu, koukněte se na tenhle film...opravdu se u něj pobavíte a nad dějem přeměšlet nemusíte...myslím, že snímek zcela vystihne spojení "pěkná a zábavná pitomost"... = )

11. července 2007
avatar uživatele
70 %

KEVIN SMITH

Ač Kevin Smith mezi mé oblíbence nepatří, tenhle film mě mile překvapil. Neotřelej příběh, dobrý obsazení (až sem se divila, kolik známejch tváří na ten film "sehnal") a humor nezabíhal do takovejch nechutností, jako obvykle. Navíc sme se konečně dočkali i trochu akčnější podívané, než je u něj zvykem a kupodivu to smith dobře zvládl. Dobře sem se bavila. Pár věcí by se sice dalo vytknout, ale klady převažují, takže ve výsledku 70 %.

6. června 2007
avatar uživatele
70 %

Smithovsky zábavné, hvězdně obsazené ... co víc si přát ?? Kevin Smith upustil od osvěčeného schématu a své bravurní konverzačky obohatil o dějově složitější zápletku, než je u něj běžné. Funguje to dobře, zvlášť s tak mohutnou hereckou podporu, ve které se neztrácejí ani Jay s Bobem. Duo Damon/Affleck skvělé, Rickman boží a Hayeková ... ufff, bezpohlavní :)

31. května 2007
avatar uživatele
100 %

Film podrážející dogmata

Tato komedie dělající si srandu snad ze všech křesťanských dogmat [13 apoštolů; Ježíš byl černoch; Bůh je žena] byla pro mne jednu dobu naprosto klíčová. Podle toho se krásně dala určit religiózní "zažranost", když se snímek nelíbil nebo dokonce hnusil. Nejhorší variantou lidí jsou ti, kteří si neumí udělat srandu sami ze sebe.
Dogma je tedy kromě parodií a zesměšňování plné taky hereckých hvězd - Alan Rickman, Salma Hayek, Matt Damon, Ben Affleck nebo třeba Alanis Morissette. Hromada skvělých hlášek, nápadů, několik trapností, která jsou nakonec "přehlasována" takovými tahy jako postavou démonického Golgoťana:)
Proto jsem rád, že i takové filmy se točí. A že mám tento film zrovna i ve své filmotéce. Je to má chlouba.

5. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Ujetá, ale zábavná komedie. Nevím, jestli to bylo zamýšleno jako nějaká parodie nebo útok na církev, ale všechny narážky na náboženství a to, jak si lidé pozměnili zásadní fakta, fungují dobře. Je to film, který určitě nemusí sednout každému, nicméně pokud se správně naladíte, pobaví

22. února 2007
avatar uživatele
50 %

Co to bylo?

Film jsem si sehnala právě kvůli tomu, že na internetu se objevila (zřejmě pochybná) informace, že v něm hraje Douglas Adams (autor Stopařova průvodce galaxií). Jak jsem zjistila, byla to opravdu jen fáma a tohohle potěšení se mi bohužel nedostalo. Místo toho se mi naskytl pohled na opravdu unikátní hereckou čtverku - Ben Affleck, Matt Damon, Alan Rickman a Salma Hayek....jo a dokonce Alanis Morisette!!!! Jenže......film byl sice zpočátku vtipný, to, jak si utahovali z církve, z Boha udělali ženskou, docela dobré nápady, jenže čím víc si z tohohle tématu dělali prdel, tím víc se film ubíral směrem k propadáku. Vtip přestal být vtipem, utahování si z náboženství vůbec začalo být urážlivé a trapné a co teprve ta morbidnost!!!! A to nemluvím o tom, že Salma zahrála jednu z nehorších rolí vůbec (striptérka není její gusto) a Alanis v roli Boha???? Tak to byla praštěnost největší. Ujeté filmy miluju ale tenhle byl spíš takový menší omyl - trapas. Ta myšlenka by šla zpracovat mnohem líp.

6. února 2007
avatar uživatele
80 %

Nádherný příběh Kevina Smithe, se kterým se (s hlediska náboženského, tak morálního) plně ztotožňuju. Nevím, kteří lidi pochopí a kteří nepochopí zvláštná humor K. Smithe. Vím, že kritika tento film zavrhovala kvůli jeho rouhačství (Ježíš je negr) atd., ale z filmového hlediska je to skvělý počin. Skvělé dvojice, jako M. Damon a B. Affleck (kteří tam májí mimochodem vynikající postavy) Jay a Mlčenlivý Bob (ti jsou opět super) dělají z tohoto díla klasickou podívanou ze zvláštního úhlu pohledu na otřepané téma. Kevin Smith je pro mě jeden z "živých" režisérů, kteří se nebojí natáčet dopředu zavrhované dílo.

6. února 2007
avatar uživatele
70 %

Až teprve před nedávnem jsem nakoukl pod pokličku hrnce Kevina Smithe a alespoň trošku zjistil, co je tento režisér vlastně zač. Kromě toho, že si v Dogma střihl svého klasického Mlčenlivého Boba, navíc sehnal skvělé herecké obsazení. Super sehraní Damon a Affleck, krásná (i když poněkud uřvaná) Alanis, jako Bůh, a charismatický a břitce vtipný Alan Rickman, jako Metatron. Průšvihem ale bohužel je, že film zlehka pokulhává po stránce dějové a to především díky ne zrovna vyvedenému scénáři. Místy se ztrácíte, nudíte nebo Vám to (jako mně) možná připadně "už trochu moc". Další výraznou vadou na kráse pro mě byla po tento typ filmu až šíleně dlouhá stopáž a měl jsem co dělat, abych se vůbec dokoukal. Chtělo to trošku rychlejší tempo. Ale jinak povedený film s neotřelým nápadem, který Vás zaručeně pobaví.

16. ledna 2007

Výstraha pre veriacich, nič pre vás. Film bol miestami veľmi nekompletný. Herecké výkony boli priemerné, čakala som viac, a ten boh, hmmmm, fascinujúci.

25. října 2006
avatar uživatele
90 %

Část tohohle filmu jsem kdysi viděla a hrozně jsem ho sháněla, abych se na něj mohla podívat znovu. Povedlo se a musím říct, že se mi opět moc líbil. Chytrým způsobem si tam dělají švandu ze spousty věcí, včetně těch, ze kterých si normálně nikdo švandu nedělá. Rozhodně stojí za to se na to podívat, ač je možná místy trochu zdlouhavý. Tenhle film mi kápnul do noty i do přesvědčení.

24. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tak u tohohle filmečku nemám slov! FANTASTICO! Na jednu stranu skvělá komedie a když už to máte za hodně vtipný, stane se něco co byste nečekali! Nejlepší ze všech je Metatron - ty křídla jsou nádherný a Alanu Rickmanovi to jen prospělo. Změna z umaštěnýho Snapea je skvělá! Moc všem doporučuju!

31. května 2006
avatar uživatele
80 %

Hvězdné obsazení filmu a hlavně pak Jay a Mlčenlivý Bob, to je bomba kombinace, která nezklamala a která nám naservírovala velmi velmi slušnou porci humoru a vtipů. Nebýt závěrečné zbytečně drsné apokalypsy, hodnotil bych plným počtem, to bylo od tvůrců opravdu hodně zbytečné.

19. března 2006
avatar uživatele
80 %

Když sem tento film viděl, hodně mne zarazil. Tohle sem totiž vůbec nečekal! Skvělé vtipy, hodně skvělých vtipů. I když si to bere na paškál náboženství! Nevic Jay a Bob jsou nezapomenutelní.

19. února 2006
avatar uživatele
80 %

???

Nato jaká to je hovadina to je docela dobrý filmeček. Líbí se mi, že bůh je žena, to je fajn nee? Každý mi původně tvrdil ať se na to radši ani nedívám, že je to stráta času, ale já myslím, že je to docela povedený filmeček!

25. ledna 2006
avatar uživatele
Matt
...
90 %

JOOO :D

Další paradný film Kevina Smitha, je to plné super gagov a vtipných scén. A samozrejme nechýbajú ani postavičky Jaya a Tichého Boba :)) Fakt dost dobre.

13. ledna 2006

Podle mě neni tento film to co z něho mohlo bejt. Na to jací tam hrají herci sem myslel žeto bude něco lepšího. Sice se na to dá koukat ale po druhé by sem to vydět nemusel proto dávam 70%

20. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Supr...

Miluju filmy Kevina Smithe a jeho druh humoru. Tak ujetej příběh a nespočet vynikajících hlášek v jednom filmu už sem dlouho neviděl. Matt a Ben jsou skvěle sehraní a přihrávají si jeden gag vedle druhého. I ostatní osazenstvo podává slušné herecké výkony, ale musím zde vyzvednout výkon Chrise Rocka a jeho třináctého apoštola. Obdivuji taky spoustu různých narážek na bibli a náboženství celkově.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba

Tohle je hodně hustej film a výbornej výkon představitelů apoštolů moc se mi líbí hlášky co tam ty dva pronášejí když trestají hříšníky a moc se mi líbí i nástroj kterým je trestají stejně tak Mattovo chladnej výraz když vykoná trest prostě výbornej film u kterýho sem se výborně pobavil .

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Návaznost

Líbí se mi filmy s tichým Bobem, takže tohle pro mě byla lahůdka! Navíc... Ben je KUS CHLAPA, takže ještě lepší... na něj se dívá dobře! >:o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

film sa stal znamym aj tym, ze ho cirkev chcela zakazat este pred uvedenim :-) a ak sa nemylim, bol natoceny dost dlho pred uvedenim do kin..len niekde lezal a bali sa ho distrubuovat..

inac skvely, napadity a hlavne srandovny film...nema chybu..povedal by som, ze autor nametu cerpal napady aj od N. Geinmaa a T. Pratcheta (knizka Dobra znameni)..fakt spica

Kdysi dávno