home
Den šakala

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Den šakala

Tak film sám o sobě špatný není, ale přeci jen mu co vytknout mám. Něčekal jsem, že bude jak ten holywoodskej akční remake s Willisem, ale chvílemi mi přišel až moc utahaný, např. přehlídka ke konci, určitě by se dal na těch 120 minut smrsknout. Co mi ještě vadilo, tak samotný konec, jak až neuvěřitelně našli šakalovu skrýš. Jinak filmu není co vytknout a v celkvém měřítku mi přišel i lepší než americký remake.

15. června 2010
avatar uživatele
80 %

Knížku o Šakalovi jsem četl rád, měla svoje napětí a dobře stavěný děj. Ve filmu je obvykle vše díky zkratce trochu ošizeno. Ale film určitě není špatný a pro toho kdo nezná děj v knížce je i více napínavý nežli pro mne. Ale musím se přiznat, že film jsem viděl už před mnoha lety, nepamatuji si ho až zas tak dokonale. Ale vím, že knižní předlohy se držel, narozdíl od novějšího Šakala s B.Willisem, kde tvůrci opravdu popustili uzdu fantazii.

19. března 2007
avatar uživatele
80 %

Na "starého" Šakala jednoduše koukněte, pokud Vám ten nový (s Willisem) bude připadat až moc přitažený za pačesy nebo jednoduše proto, že se Vám nechce číst kniha. Protože film naprosto do písmene a do scény kopíruje děj Dne pro Šakala od Fredericka Forsytha. Knížku jsem četl a na film jsem se už pak jen díval jako na takové resume. Dokonce i postavy vypadaly a jednaly tak, jak jsem si představoval. Jednoduše doslovná adaptace skvělé knihy, která možná až moc velkou touhou po držení se tak pevně své předlohy, o něco malého, leč podstatného, přišla.

15. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Edward Fox

Mů oblíbený - legendární film s vynikajícím zabijákem Edwardem Foxem o atentátu na neméně legendárního Charlese de Gaullea.

10. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

hm

Ak sa nemýlim, tak tento film sa dosť verne drží knižnej predlohy, takže scénar nemôže byť zlý :-)

Sem tam je možno trošku nezrozumitelnejší pre tých, čo predlohu nečítali, ale je to v medziach :-) Ako film je to celkom solídne nakrútená kriminálka, aj keď trošku nedradičná, keďže vraha od začiatku poznáme. V každom prípade sa oplatí pozrieť.

11. května 2006