home
Dálnice 60 / Interstate 60

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Příjemná komedie, kde je celé to hledání sebe sama především zábavné. Možná by to chtělo zručnějšího režiséra, který by podtrhl akci i emoce - nabízí se Zemeckis, který Galeovi tak dobře oživil Návrat do Budoucnosti, ale ono to u takovéhohle filmu není zase tak důležité.

23. února 2013
avatar uživatele
100 %

Tenhle snímek se mi dostal do rukou naprostou náhodou. Dálnice 60 se mi ale okamžitě zalíbila. Ať už se jedná o chlapíka plnícího přání se zvláštním smyslem pro humor, nebo o různé postav, které hlavního hrdinu po cestě potkávají.
A myšlenka na závěr - drogové město Benton je velmi krutá myšlenka, ale myslím si, že svým způsobem by to i mohlo fungovat. je to zvláštním zvráceným způsobem geniální myšlenka.
Pro mě osobně to bylo jedno z největších filmových překvapení poslední doby.

12. ledna 2013
avatar uživatele
90 %

Interstate 60

Tenhle snímek bych nazval pravděpodobně jako "nejvíc přehlížený film posledních deseti let". "Dálnice 60" je totiž dost nenápadný film a s takhle zajímavým hereckým obsazením je to všechno ještě mnohem více udivující. Ovšem, jak z mého názoru jistě pochopíte, fakt, že tento film většinou trčí někde v zadních policích všech filmových půjčoven pod tří centimetrovou vrstvou prachu, nemá nic společného s tím, že by to měl být snad špatný film. Ba naopak. Už jen podle jména režiséra a zároveň taky scénáristy poznáte, že tohle nebude špatný film. Bob Gale totiž stojí za scénáři celé trilogie "Návrat do budoucnosti". Taky už jen podle téhle nápovědy budete snad vědět, co tak máte nejspíše očekávat. Protože ano, "Návrat do budoucnosti" a "Dálnice 60" jsou si trochu podobné filmy. V obou se totiž dost koketuje s časem a jeho liniemi a oba dva tyto filmy působí pohádkově. Hlavní rozdíl mezi nimi je ale ten, že "Dálnice 60" není ani tak pohádka pro děti, ale spíše pohádka pro dospělé a jejich potomky v pubertálním věku. Jelikož v tomto filmu se probírají drogy, prostituce nebo svým způsobem i politika a právní systémy a další témata, která nejsou tak úplně pro děti. Jenže to se mi na tomto filmu právě líbilo. Snaži se celou dobu nenásilně poučovat, ale přitom diváka pořád baví. Je to film k vícero shlédnutí na němž jeho nedostatky naleznete opravdu asi jen z čisté potřeby či nucenosti. Další jeho plus je i jeho herecká stránka. James Marsden je sympatický a charismatický i když hraje tu ohranou, klišovitou postavu kluka, která hledá smysl svého života. Gary Oldman je jako kouzelník plnící přání velmi osobitý. Není to ten typický kouzelník, tak jak ho znáte. On své postavě dal nový rozměr a originální duši, takže počítejte s tím, že na jeho postavu nezapomenete i když už si nebudete pamatovat ani jmeno tohohle filmu. Christophera Lloyda jsem od jeho hereckých výkonů v trilogii "Návrat do budoucnosti" již neviděl (a to je hodně dlouhá doba), takže mě velice potěšilo, že jeho postava zde mi byla dokonce příjemnější, než když hrál praštěného vědce. Dále potěší i míhnutí hvězd jako Kurt Russell, Chris Cooper nebo Michael J. Fox. Každý z nich zde sice dostane jen jednu pořádnou scénu a už je po zbytek filmu neuvidíte, ale o to víc si jejich působení užijete. Jedním dechem: "Pohádka pro dospělé. Hodně kvalitní pohádka pro dospělé se skvělými hereckými výkony a brilantní pointou!" Dávám 90 % a prosil bych více takových skvostů.

9. července 2011
avatar uživatele
90 %

AMAZING

Začal som pozerať tento film na programe FILM+ z dôvodu, že v tom čase nič lepšie v TV nebolo. Našťastie, pretože Diaľnica 60 nie je len zaujímavý film, plný prekvapení a mravných ponaučení, ale je to aj film, ktorý vo Vás zanechá mnoho pozitívnych dojmov.
Doporučujem každému.

24. března 2010
avatar uživatele
80 %

Amy Smart

Je to dost netradiční snímek. Má zajímavý výstřední humor a je nutné ho brát s nadhledem, třeba jako zábavnou road movie.

11. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Je to neuvěřitelné a zprvu jsem tomu ani nechtěl věřit, ale Dálnice 60 je filmový epos! Nikdy mě nenapadlo, že by něco takového mohlo existovat, možná je pár zfilmovaných eposů, ale původní filmový... to ne. Navíc by mě nikdy nenapadlo, že by něco takového mohlo vzniknou v Americe, zemi filmového kýče. Děj je překvapivě chytlavý, což platí i o soundtracku, herecké obsazení je stejně, jako jejich výkony, skvělé a vtipy mě výborně pobavily. K tomu všemu ještě kopa jinotajů, nad kterými se prostě musíte zamyslet, nějaké moralizování a celkově tak zvláští atmosféra, že jsem podobnou v jiném filmu nezažil. A tak se z obyčejného filmu, od kterého jsem nic neočekával, stal jeden z nejlepších filmů na hranici komedie a dramatu, které jsem kdy viděl.

27. července 2009
avatar uživatele
80 %

Tato odpověď je....pravda!

Dálnice 60 je film, který když vidíte jednou, tak vám hlavou bude vrtat tak dlouho, dokud se nepodíváte podruhé, a pak i to vzrušení, které jste snad pociťovali při prvním zhlédnutí krapet opadne. Bezpochyby je to jeden z těch víc než dobrých filmů, s kvalitní myšlenkou, kvalitně zpracovanou, okořeňenou více či méně dobrými hereckými výkony a snad i něčím k zamyšlení !! Splňuje vše, co vám slíbí jakékoli informace o tomto filmu - dobrodružství, komedii a i to drama v jistých okamžicích je patrné. Hlavní hrdina Neal Oliver ( James Marsden ) je obklopen lidmi, kteří nechápou jeho sny a přání, kteří hledí sami na sebe a jeho neberou na vědomí...Ke svým narozeninám si přeje, aby vždy na vše věděl správnou odpověď a to se mu i splní. A tak začíná "velká pouť" za tou správnou odpovědí, na jejímž konci je hlavní hrdina schopen prosadit se nejen před svými rodiči, ale i vyměnit sobeckou přítelkyni za "lepší verzi". Ano, v každém případě jste napjatí jako malé trenky, jak to dopadne, co se dozví, kam dojede, co se zase stane. Jsem velmi ráda za to, že jsem poprvé tento film viděla před tolika lety a když jsem se na něj dívala včera, spoustu věcí jsem si nepamatovala, takže mé "podruhé" bylo téměř jako "poprvé". Nejde o film, který by jakkoli byl schopen změnit historii filmografie, ale je to film natočený s takovým citem a snahou dokázat nejen hlavnímu hrdinovi, ale i divákům, že prosadit se může opravdu každý!! Obsazení Jamese Marsdena do hlavní role byla správná volba. Zatím nijak výrazně nikde nevynikl a pro mě je tato jeho role tou nejzajímavější a jedinou, kterou trvale uchovávám v paměti jako jeho nejlepší. Největším překvapením, ale jak se to tak vezme, pro mě byl, je a bude Gary Oldman, od včerejška mnou přezdívaný "muž mnoha tváří". Já jsem zaboha netušila, že muž, který se v poslední době vepsal do paměti diváků jako inspektor J.Gordon v novém pojetí Batmana, či jako Sirius Black v Harrym Potterovi, a který v tomto filmu měl roli O.W.Granta, je opravdu jeden a ten samý herec. Stydím se za to, ale já ho opravdu nepoznala...( a to s tím většinou moc potíží nemám ). Proto je pro mě živým důkazem dokonalého hereckého maskování !! :o) Verdikt: Příjemná podívaná, osolená správnou dávkou napětí a trochu větší dávkou humoru, která opravdu nezklame ať už více či méně náročného diváka. S radostí a přesvědčením, že si to tento film zaslouží, dávám 80%...Jednou vidět je opravdu málo, to mi věřte !! :o)

25. června 2009

Odpovědi na otázky

Niel chtěl odpovědi, dostal se na I-60. Film mě pohltil od prvního okamžiku, líbí se mi charakter dálnice i celého filmu. Scény, na které se nezapomíná a já dávám 90% za film, který si vždy ráda znova pustím.

19. prosince 2008
avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

To se mi zase jednou něco poštěstilo... "šedesátku" jsem si vyhlédl už dávno, ale nikde nešla stáhnout, takže jsem se s tím smířil. A z ničeho nic se mi dostala do ruky :-) Tak jsem na ni samo hned koukl a dojem? Nezklamala! Je to fakt pořádná dávka dobrodružství do "imaginárního světa" plného absurdních okamžiků. Všechno jsou to spíše zkoušky! Test, kterým musí projít hlavní hrdina, Neal, kterého ztvárnil sympatický James Marsden... Většina situací byla fakt děsně "funny". Především také díky skvělým hereckým "sekundantům". Objevili se tam třeba Gary Oldman, Christopher Lloyd, krásná Amy Smart a nesmím zapomenout na Michaela J. Foxe, který se mi líbíl nejvíce a styl jeho vystupování mě vždycky děsně pobavil :-) Scénář je nevšední, zvláštní, ale prostě skvělý! Na scény s nymfomankou nebo s Panem Bakerem u soudu se nezapomíná! Taky jsem chtěl vyzkoušet tolik zbožňovnou drogu eufórii... Vzhledem ke svému příběhu to zavánělo trochu žánrem fantasy, ale převládala spíše dobrodružná komedie s prvky dramatu. Jedním dechem: velmi milé, nevšední zpestření všedního odpoledne! :-)

30. listopadu 2008

Dálnice splněných přání...

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který má zároveň to štěstí v neštěstí, že zůstal skryt širší společnosti... Myšlenka filmu je velmi zajímavá, vždyť kdo by si kdy nic nepřál? Zpracování taktéž, vlastně jde dost o "road movie," ale to nic nemění na faktu, že film obsahuje mnohdy zajímavé situace a vtipné narážky (především na americkou společnost přecpanou právníky a absurdními žalobami - "Žaluje vás, že jste mu přejel kočku před dvěma týdny. - Ale já jsem tu před dvěma týdny vůbec nebyl! - Já vím. A on nemá kočku. Nesnáší je.") Co se týče hereckého obsazení, tak musím pochválit Garyho Oldmana, který poněkud sarkastického pana Granta hraje bez chybičky a stejně Christopher Lloyd (můj oblíbenec) alias Grantův bratranec, předvádí další skvělý výkon. Mladší herci mi vedle nich přijdou jako slabý odvar, ale to je snad jediné miniaturní mínus na tomto skvělém a poučném díle.

20. října 2008
avatar uživatele
100 %

One Wish

Tenhle film je skvělý. Od začátku do konce je plný bláznivých kousků O.W.Granta a lidí z dálnice I 60. Nejen že je to úžasná komedie, ale navíc ještě nabádá k zamyšlení - ať už o životě jako takovém, o lásce, o štěstí nebo o drogách. Je zbytečné o tom mluvit více, kdo viděl, tak je mu to jasné a kdo ne, měl by se podívat.

5. září 2008
avatar uživatele
T!mo
...
90 %

Náhodou jsem na tento film narazil u tetičky, která ho měla na poličce s ostatními filmy. Moc jsem podle názvu od toho nečekal, ale pobavil hodně. Pohodová komedie, u které jsem se bavil, hodně se mi líbil G. Oldman, který tam měl fakt vychytané scénky, konec byl taky good, prostě pohoda jazz.

4. května 2008
avatar uživatele
joda
...
80 %

Překvapilo

Tenhle film mě hodně překvapil. Slyšela jsem o něm, že existuje, a včera náhodou na něj narazila. Nečekala jsem nic extra, ale je to fakt povedenej kousek. No ono podle toho popisu se nic moc čekat nedalo, spíš nějaká kravina.

25. února 2008
avatar uživatele
100 %

I 60

Dálnice šedesát přece neexistuje... úplně výstižný začátek filmu, který ve více ohledech nemá chybu!!!
Perfektní nápad, ještě lepší realizace a vzniká komedie, která se snad ve své podstatě nedá srovnat s ničím jiným... Komedie o tom, že člověk by si měl zhodnotit vždy své životní priority a za každých okolností se rozhodnout! jestli špatně nebo dobře i taxe v tom čase nedoví, bude si muset počkat, ale hlavně se rozhodnot podle SEBE! a vědět co si přát, protože jestli si TO připouští nebo ne , rozhodnutí i TO nejmenší mu ovlivní život...

15. února 2008
avatar uživatele
90 %

Road movie tak nařachlá, až jsem nechtěl věřit! Tolik vypointovaných nápadů k zamyšlení, tolik mouder, tolik historek a tolik pestrých postav a všechno tak nádherně plynule pospojováno do úhledného celku! Od začatku do konce jsem nebyl schopen odtrhnout oči! 9/10 a film s nálepkou geniální!

9. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Svěží a originální snímek, který se mi opravdu líbil.Spousta legrace (stopařka či sazející se žrout) spousta námětu k zamyšlení.Výborná kamera a hudba.

17. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Bomba!!!

Fakt úžasnej filmík.Sice občas dost složitej,ale vážně super.Celej děj byl dost poutavej a tak a pak ten konec...udělali to vážně dobře.A navíc se mi moc líbili všechny ty kresby a tak....fakt luxus!!!

8. října 2007
avatar uživatele
100 %

Tento film sem si pustil jen tak z nudy a říkal si co to bude asi za kravinu. Musím říct, že film mě uplně nadchnul. Má své jisté kouzlo, které má málo který film. Herci, samotný příběh ale hlavně to vypravování, hlášky a rady byly z celého filmu nejlepší. Ani nevim do jakého žánru ho mám zařadit. Opravdu zválští, ale suprový film. Jednoznačně si zaslouží 100%. Ko neviděl tak dělá chybu...:)

7. září 2007
avatar uživatele
100 %

WOW!

Budu se tu možná opakovat jako všichni, ale je to úplně bombovní film!! Dlouho jsem neviděla něco tak povedeného. Dost jsem se u toho i zasmála, ale nejlepší na tom je, že z každé situace toho filmu vznikla zajímavá "pravda" nebo poučení. Nejsou to kidy, jako u většiny filmů s laděním do americké romantické komedie. Tady, když člověk pozorně poslouchá, zjistí, že jsou to všechno chytrá moudra. Herci super sympatičtí a v pohodě. W.O.Grant je skvělý týpek, stejně tak jeho bratranec. Film má zajímavou zápletku, ten konec mě docela dost dostal. Hudba fajn, situace a scény se střídali jak na běžícím pásu a všecko bylo tak poutavý...Dlouho jsem neviděla film, kde jsem hlavnímu hrdinovi normálně záviděla! Okamžitě bych se jala doručit po dálnici 60 třeba sto podezřelých balíčků. A vy? Ta atmosféra mě prostě dostala, svoboda, na cestách plných dobrodružství... zážitků jak hrom... Určitě jsou "kvalitnější" filmy, ale tenhle je tak....úplně v pohodě nebo co... Prostě i STO DVACET. :o)

30. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tehle suprovy film sem omylem zapl na dvd a po chvilce sem zjistil ze to je neco jineho ovsem uz jen tou hudbou, vizualnim zpracovani a predevsim vsim tim co tam povidaji me to udrzelo az do konce kde jsem mohl bez problemu rici ze je to jeden z nejpovedenejsim filmu na kterem neni nic co by se mi nelibylo. Doporucuju

26. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Dálnice poučení i zábavy

Opravdu pěkný film, do kterého jsem šel s určitým očekáváním, které se naplnilo, až mírně přeteklo :) Film je sice poměrně dlouhý, ale utíká rychle, nenudíte se. Povedený scénář, dobře vybraní herci. Zápory si snad ani nevybavím. Těch necelých 2 stravených hodin u tohoho filmu opravdu nelituji a doporučuji je i vám.

11. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Opravdu se divim že neni známnější. Fakt všem doporučuju...stojí to opravdu za to. Sice tam nehrají žádní slavní herce, ale ten příběh to opravdu vynahradí. Zaslouží si plných 100%.

2. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

:)...

Už ste to tu asi čítali vela krát , ale musím to povedať aj ja - zaujímavé . Práve som to dopozerala . Pozerala som to s mojim otcom . A keď film skončil , povedal : Tento film si znovu pozri s tým , koho máš rada . A tak aj urobím . Pretože si myslím , že s tohoto filmu sa dá zobrať ponaučenie . Niečo vo mne ten film zmenil . A je aj vtipný , ani chvílku som sa pri ňom nenudila... Fakt ma zaujal . A dávam mu 100% :)
PS : naozaj veľmi odporúčam !!!

1. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Výborná záležitost. Hodně mě to zaujalo. Scénář je vymyšlený opravdu skvěle. Krásně decentně odrežírováno. Krásně zvolené lokace. Výborně obsazení herci. Hlavní hrdina je celkem sympaťák a dobrodružství na které se vydává je vyloženě kouzelné. James Marsden a Gary Oldman byli ve svých rolích velice dobří. M.J. Foxe jsem v cameo roli vůbec nečekal a o to víc mě potěšil. Nádherný snímek.

12. března 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Je hodně zajímavé sledovat starší názory typu "neznámí herci" s odstupem dvou let :O)))
Je to fakt skvělej film který mě bavil od začátku až do konce. Skvěle pobaví, ale taky nechá zamyslet. Prostě skvělá zábava. Určitě doporučuju

21. listopadu 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

!-!"

Tento film je hodně zajímavý.Jak psal kolega podemnou taky sem na něho narazil nahodou a to v 22:00 na ČT 2!
Film Dálnice 60 mě zaujal svým absurdním pohledem na věc kolik se vám toho může stát na dálnici a jak váš život může poznamenat jedna situace ,ALE co když se dá ta situace napravit!Neznamý herci předvedli solidní výkony.

19. března 2006

Tenhle film jsem nevyhledal on našel mě!Jednou o prázdninách přepínám a říkám si, že jestli už nic nedávaj tak du spát, ale najednou jsem se zakoukal.Stojí to za to

26. února 2006
avatar uživatele
100 %

Jeden z mých nej filmů

Jak už nadpis napovídá, je to můj zhruba třetí nejoblíbenější film. Když ho před pár lety dávali v televizi, zavolal mě táta, ať se jdu koukat. Pomyslela jsem si něco typu "Panebože co to zase bude za kravinu", ale po chvíli si mě film zcela získal a já i s hlavním hrdinou prožívala zážitky z cesty po Dálnici 60. (Doufám, že to nezní příliš kýčovitě :)) Je to opravdu skvělej film a moc ho všem doporučuju.

4. ledna 2006

Tak tenhle film docela ušel. Má dobrej děj. I když tam nehrajou nějáký super známí herci neříkám že tam nějákej neni, tak si myslím že tento film stojí za shlednutí.

27. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Film mě překvapil, protože jsem čekal nějakou blbou střeštěnou komedii. Zato jsem viděl vtipnou road movie, u které byste se měli zamyslet.

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

A toto je ... pravda !.!

Film jsem viděl poprvé na HBO. Byla tenkrát sobota večer, na N@Vě dávali za nějaký vtipný večer plni ne-hvězd,na čt1 byla rodinná oPRAVDY HODINOVá soutěž a Prima si zlepšovalá svůj kádr tím, že dávali evropskou detektivku - myslím že bez Rexe, za to německá. Už jsem šahal po jisté klasice - Nepřitel před branami, když tu najednou začal film INTERSTATE 60. Úvodní hudba, typ snímání kamery a úvod podaný hlavním hrdinou předurčoval film do kategorie - teenagers komedie. Když tu najednou,jako mávnutím kouzelného proutku začali hlavní hrdinové povídat vcelku smyslnuplné věci, ba dokonce přímo zajimave. Sedl jsem si tiše a skoro nedutaje jsem poslouchal co se nakonec z tak slibného začátku vyvrbí. Dále příšla velmi zajimává "filozo-intelektu-časoprostorová" hrátka. No rozhodl jsem že tento film s poněkud zajímavým názvem shlédnu celý. Udělal jsem dobře, a proto Vám doporučuji shlédnout tento film. Viděl jsem ho již 7x stále má svoje kouzlo. Kdybych mohl přirovná tak asi: Návrat do budoucnosti + Dobrodružsví Ládinka Smolíka.

26. prosince 2005