home
Coco Chanel

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
50 %

Osobne mi tento film prišiel ťažkopádny a ničím špeciálne nezaujímavý. Jediná vec, ktorá sa mi skutočne páčila, bol výber hlavných predstaviteľov.

16. června 2012
avatar uživatele
80 %

Příběh této módní návrhářky mě vždy velice zajímal, takže jsem se na film těšila. Navíc si myslím, že Audrey sedla role jako ulitá. Nejprve jsem se dívala na televizní film o Coco, který se odehrával už v době, kdy Coco začínala navrhovat klobouky a dál ukazoval její tvorbu. Ale bylo tam toho málo o jejím životě. Oproti tomu tento film, zase ukazuje její tvorbu tak jako vedlejší doplnění příběhu, že tady opravdu šila, ale více se toho zde dozvíme o jejím životě a to ještě z období, kdy byla kabaretní zpěvačka. Velice se mi líbilo jak byl film natočen a i když Coco místy působila jako hrozná zneužívající mrcha, občas mi připadala, že je tam vlastně jediná normální. Pokud máte zájem se o Coco něco dovědět, doporučuji shlédnout oba dva filmy, které se v podstatě krásně doplňují. Nemám, co bych vytknula.

25. března 2012
avatar uživatele
50 %

Coco Avant Chanel

Je to zvláštní film, který mapuje tu část života, kde se skoro nic zajímavého neděje, ale přece jenom byl to její začátek a bez něho by nic možná nebylo.

1. prosince 2010
avatar uživatele
40 %

Jsem z filmu dost zklamaný. Místo životní dráhy Coco je zde ztvárněn jen její život za mlada, plný nudy. Její doba přišla pouzději, ale to se tvůrcům buď nepodařilo zjistit, nebo nevím, jestli je to záměr. Každopádně se jedná o slušnou nudu, která vás nenadchne a nic si z filmu neodnesete. Snad kromě písničky Coco. Ta jediná stála za to.

6. srpna 2010
avatar uživatele
10 %

Rozhodně není o co stát. Zajímavá podívaná to snad bude jenom pro ty, co mají rádi Audrey Tautou, ale tu mám ráda i já a že bych z výsledku byla jakkoli výrazněji paf se říct nedá. Ačkoli právě tato Coco Chanel šla do kin, tak já musím podotknout, že televizní verze z roku 2008 má víc šťávy a vkusu a celkově je dynamičtější. Pro mě byla tato podívaná šedivou, nudnou, nezáživnou matlaninou, která snad kromě kostýmů a právě Audrey ničím neoslnila. Příběh naprosto totožný s televizní verzí, možná proto jsem si ho tolik neužila. Životopisné filmy, když se nechytnou za správný konec, jsou nudné, až to praští. To že Coco začínala jako barová zpěvačka, posléze jako kloboučnice, mezitím proležela dolíky v pár postelích dobře postavených gentlemanů a pak tvrdě zaútočila na světovou módu, ví snad každé malé dítě. Jediný zlomový okamžik, kdy došlo alespoň k nějakému projevu života všech postav, byl okamžik, kdy Coco zjistila, že její životní láska zahynula při autonehodě. Pak zase jako když utne a až do konce (naštěstí ta doba není příliš dlouhá) zase jenom unylý stereotyp. Ani Audrey a krásné kostýmy nezachránili situaci. Bohužel.

26. června 2010
avatar uživatele
10 %

Nuda,nuda,šeď,šeď...

Musím uznat, že po smršti krásných a opravdu pputavých životopisných snímcích typu Ray nebo Edith Piaf toto byla studená sprcha. Stále jsem čekala, kdy se konečně objeví, jak Coco vstoupila do světa módy a jak jí svět objevil, namísto toho jsem byla svědkem nudné podívané s nepříliš zajímavou zápletkou... Obrovské zklamání, film nedoporučuji

18. července 2009
avatar uživatele
90 %

Audrey Tautou

Trochu mi to ze začátku připomnělo jiné životopisné filmy, o Edith Piaf nebo Fridě Kahlo, ale pak se film výrazně odliší způsobem vyprávění i svým zaměřením na módu. Je to dost poutavý příběh.

1. července 2009
avatar uživatele
50 %

Poněkud únavné s mnohočetněkrát opakujícími záběry a časem pořádně otravným "zatmavováním" scén. Audrey Tautou se bohužel omezila na pár výrazů a osobně mě více zajímal život až PO skončení filmu.

1. července 2009