home
Cesta do fantazie

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
100 %

Jedno z podľa mňa najlepśích "anime" snímkov. Prvýkrát som ho videla ešte ako dieťa, vtedy som sa na ňom akurát tak dobre zasmiala. No čím som staršia, tým viac sa mi páči a viem ho oceniť. Od hudby až po príbeh. Klobúk dole.

22. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

Dlouhou dobu trvalo než jsem si konečně našla čas se na tento film podívat. Rozhodně nelituju. Je to první film, který jsem z Myazakiho dílny viděla. Prostředí, kresba, příběh... Všechno vás pohltí a nechá vydechnout až na konci. A úplně nejvíc, ty malé roztomilé věcičky, co nosili uhlí, ty jsem si zamilovala.

23. března 2012
avatar uživatele
80 %

Sen

Japonská animace není to, co bych na poli kinematografie vyhledávala. Vlastně jsem ani moc těchto snímků neviděla, ale musím říct, že Cesta do fantazie se mi líbila (asi stejně jako Hrob světlušek a více než Princezna Mononoke). Vítám změnu, (západní) člověk je dnes přece jenom více zvyklý na počítačovou animaci. Příběh má své kouzlo, postavy také, je to opravdu jako výlet do fantazie. Hlavní hrdince musíte fandit, je odvážnější a rozumnější než všichni dospělí dohromady.

5. ledna 2012
avatar uživatele
80 %

Když jsem procházel kolem televize a v ní hrál soundrack téhle pohádky s obrazem rodičů-vepřů, zůstal jsem stát na místě asi šest sekund, než jsem si uvědomil, že jsem tu pohádku (asi) už viděl někdy v 8-9 letech. Vykašlal jsem se na ostatní věci a začal ji sledovat. Stálo to za to ;) Každou chvíli mi byly nějaké prvky filmu povědomé (např. černé saze, průhlední lidé, muzika nebo ony prasata) Bylo to pro mě hodně ...magické. Ještě nikdy jsem si na nic nevzpomínal tak matně. Je možné, že mě k televizi připoutal jen chtíč vědět, odkaď to znám, ale to vůbec nevadí. Když zapomenu na můj osobní dojem a zhodnotil bych to objektivně, je to jistých 80% Nikdy bych neřekl, že se mi bude líbit japonský animovaný fantasy :) Bejval bych dal i víc %, ale to by si museli odpustit to tipicky americké utíkání před zvracející smradlavou obludou, co všechno sežere nebo posere :/

30. října 2011
avatar uživatele
70 %

Cesta do fantazie z pečlivých japonských rukou je dalším kvalitním počinem, který tato země vytvořila, a který mě opět v mnoha směrech opravdu fascinoval. Japonci mají neuvěřitelnou představivost, která je na jejich dílech nesmírně vidět. Název Cesta do fantazie nejen vypovídá nesmírnou dávku informací o příběhu, ale i o předpokládatelně nesmírně kvalitním fantazijním provedení, výrazně se lišícím od ostatních zemí, i od jiných jejich děl, které ovšem nedisponují tak důkladným propracováním světa fantazie. Zprvu vůbec nevíte, co na vás vybafne za každým druhým rohem, neustále se objevují netradiční hmotné či průhledné bytosti a není snadné veškeré informace zpracovat. Ale postupem času si na ně zvykne jak příběh, tak divák, avšak zásoba dalších nápadů je téměř nevyčerpatelná, což se mi právě hodně líbí. Ať jsou nastoupivší bytosti jakkoliv bizarní, nakonec se z nich nevyklube téměř žádné stvoření, které by mělo za úkol pořád nahánět strach. Cesta do fantazie je totiž trošku naivňoučká, že sem hlavně dětem nepřipravila téměř žádné klasicky velké zlo, ale v žádném případě to neznamená, že představuje procházku růžovým sadem. Stejně jako Princezna Mononoke, tento film bezvadně ztvárnil lecjaké bytosti, i zároveň jejich velikost, jejich moc a především vizuální znaky, které mohou nahánět strach i dospělému člověku. Z hlediska příběhu už se může spokojenost lišit. Duchaplnost z pohledu malé holčičky, snažící se ze všech sil pomoci svým rodičům, zachránit své nové blízké, celkem úspěšně racionálně uvažovat a improvizovat, asi nebude sedět všem. Strašný český dabing hlavní postavy ještě umocnil ten efekt, že se mi začala občas pomalu zavírat víčka, o mé nižší spokojenosti v některých scénách radši ani nemluvě, čímž ovšem nechci nijak odrazovat. Když je ochota snést i pár dětinských nedostatků, odměna je daleko větší. Vizuální i příběhový styl mají Japonci neskutečně zajímavý a nikdo jim jej nemůže vzít. Cesta do fantazie, myslím, patří k těm lepším kouskům, a i když asi na Mononoke nemá, přesto jej příznivcům japonské animace vřele doporučuji.

23. září 2010
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Jeden z prvních filmů tohoto druhu, co jsem viděl. Asi i proto to působilo tak nově a neokoukaně. Přesto si neumím představit, že by mě to bavilo v třetím/čtvrtém filmu - ani to není můj styl. To ale každopádně nic nemění na 80%, které si tenhle (pro mě jako neznalého japonské animace) výjimečný kousek zaslouží. Je to prostě kouzelné, jiné a přesto nenucené. Tak to má být. PS: Nakonec mě to ve třetím/čtvrtém filmu pořád baví.

1. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Anime filmy vytvořené zemí vycházejícího slunce mají něco do sebe. Jsou odlišné od naší západní animace. Rozhodně se v tomto filmu promítal jejich specifický náboj a hlavně kultura a fantazie. Jednalo se o sice dlouhý, ale za to velmi poutavý příběh, kterým by určitě nepohrdlo žádné dítě, ale je to vhodně i pro staršího diváka. Velice pěkné byly jemné detaily, které se daly v božských lázních najít. Například lidé proměnění v prach, ale různá božstva, jemný vztah mezi hlavní divčí hrdinkou a maldým čarodějem, proměňujícím se v draka. Trošku mě mrzelo, že konec byl useknutý moc narychlo a taky, že to hlavním hrdinům neklaplo. Ale myslím si, že u japonského anime je to celkem běžná záležitost.

17. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Moc pěkný a poutavý animák, u kterého jsem se i přes jeho délku vůbec nenudil. Skvělé výtvarné ztvárnění, zapeklitý děj a nepředvídatelnost vynesly tento film do výšin. Nejlepší byla Jubaba/Zeniba a Bezpáteřník. Opravdu se tento film povedl a neomrzí ani při druhém a dalším shlédnutí. Dávám 10 z 10.

29. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

krásné

moc krásný film, skvěle zpracované postavy a skvělý děj. Moc se mi to líbilo, bylo to opravdu skvěle propracované :) super

15. února 2009
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Tento film mi pujčila kamarádka, která stejně jako já, zbožňuje Japonsko. Film byl nejen svěle vytvořený, ale také zpracovaný, co se týče děje. Dojemný příběh nezasáhnutý americkou rádoby komedii. Film jak pro děti, tak i dospělé. Doporučuji ho shlédnout, protože nebudete litovat. A co se týče předsudků proti "amináčů" tak ty hoďte za hlavu.

2. září 2008
avatar uživatele
80 %

Velmi milý a jemný film,který bude bavit každého dospělého co ještě nezapomněl jaké je to být dítětem.Cestu do fantazije jsem chtěla vidět hlavně ze studijních důvodů,ale rozhodně jsem se z ní nejen poučila,ale hlavně se také pobavila.Na tomhle filmu si snad každý najde něco,co se mu bude líbit.Někdo bude obdivovat přenádhernou animaci,někoho jiného zase pobaví legrační postavy a jejich fórky(žabák..),další se dojme......ovšem nejlíp na tom bude divák,který bude tohle všechno vnímat zároveň.Všechno,co Čihiro ve fantazijním(?) světě zažívá má svůj smysl,nic není samoúčelné a ve všem se dá nalézt druhý ba třetí význam.V globálu vás Cesta do fantazie poučí o důležitosti rodiny,přátelství a taky o tom-no ano-že láska hory přenáší:-)Pokud máte předsudky,že už jste příliš velcí na to,aby se vám líbil kreslený film o malé holčičce,kde je hlavním záporákem nosatá čarodějnice s obří bradavicí,tak se jich hodně rychle zbavte a směle do toho!!

11. května 2008
avatar uživatele
100 %

Love

Krásný filmeček, chtěla bych ho vydět v češtině, nebo alespoň s titulkama, které budou sami přeskakovat.Ale i přes fakt že jsem to viděla v takhle hrozných podmínkách si mě ten filmeček vážně získal.Ten děj je vážně super. Je to hodně podobné Princezně Mononoke (jak by ne). Hudba je nádherná a Kohaku a Chihiro jsou super, stejně jako to miminko... prostě krásný. Nevím proč, ale chtělo se mi u konce brečet i když jak si to projdu v hlavě, není to zase tak smutné(to bude ta super hudba) Japonské pohádky jsou opravdu super a hodně bohaté na emoce. Každý kdo má rád tento styl, se u tohoto filmu nebude nudit...

20. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Já miluju vše japonské, takže jsem nemohla odolat a podívala jsem se. Ještě, že jsem to udělala. Tenhle filmeček jsem si zamilovala. Dívám se na něj každý den. Chihiro a Haku jsou vášně skvělé postavy. Jen je mi trošku líto Chihiro na konci. Neřeknu co se stalo, ale jinak se mi ten film strašně mooooooc líbil. Miluju ho!!!!

5. února 2008
avatar uživatele
100 %

Cesta do fantazie

Fantastický animovaný filmeček Miyazakiho! Na dvě hodiny jsem se ocitl v jiném světě plném fantazie a jen velice nerad jsem se s ním loučil. Úchvatná animace a krásná hudba. Lepší než Princezna Mononoke...

30. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Cesta do fantazie

Zdánlive prúzračná pohádka, v jejíž rozevláté obrazotvornosti se skrývá osm milionu dobrých nápadu a myšlenek.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Pohádka? Nemyslím...

...si že je tohle obyčejná japonská pohádka. Tento film nebude určen tak pro malé diváky,jako spíš pro lidi 13-20 let,kteří umějí myslet. Anime totiž není pohádka. Anime je zamyšlení se nad různými tématy. Mám tento styl velmi rád...

28. října 2007
avatar uživatele
100 %

Miyzaki se opět předvedl. Jeho filmy přímo srší úžasnou atmosférou a jedinečným stylem.
Spousta fantazie, výborná hudba, do filmu je hezky zapracovaný i prvek moderní společnosti - tedy lázně, kde fantastické bytosti pracují a rekreují se jako obyčejní smrtelníci.
Našla jsem tam i kritiku a sice toho, jaká hovada lidi jsou. Duch řeky přijde do lázní jako smradlavá kupa špíny a odpadků, najde se tam kolo a všemožné harampádí...
V tomhle s Myiazakim souhlasím, lidi jsou prasata..
Tenhle film mám hrozně ráda, jen mě mrzí, že jsem nikde nesehnala originální japonskou verzi.

9. července 2007
avatar uživatele
80 %

Sen

Pro nás ze západu tak trochu jiný animák. Totiž typicky východní. Co na tom, že je to japonská fantazie? Nevím, jestli jsem vůbec něco správně pochopila. Každopádně zapracovala i moje fantazie. A atmosféru není třeba chápat, ta je prostě cítit.

5. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Pohadka - Nepohadka...

Na tento film jsem narazila pouhou nahodou a to tak, ze vysel v jednom casopise. Zprvu jsem si rikala: Hmm, nakej japonskej animak, s postavama ala Pokemon... no nazdar! Ale ted bych si za to dala takovou facku!!! Film je naprosto uzasny. Zacina nevine - holcicka se s rodici stehuje do noveho mesta a je z toho velice nestastna. Pote se ale stane cosi - snad zasah osudu ci vyssi moc - a hlavni hrdince se oteviraji dvere do naprosto neznameho kouzelneho sveta. Nebezpeci, laska, pratelstvi, obetavost. To vse film zahrnuje. Ale jinak nez ostatni filmy.... Nejakym okouzlujicim a upoutavajicim zpusobem. Tyjo - porad o filmu premyslim... Pokud se tedy chcete na chvilku odprostit od klasickych animaku, ktere se po sobe jen opici, tak vzhuru na Cestu do Fantazie!:-)

25. března 2007
avatar uživatele
Pony
...
100 %

Naprosto skvělé. Animace je úžasná a děj také. Bohové jsou hrozně legrační, hlavně ten jak jede s Jihiro na začátku výtahem. Hezej je i drak, vě kterého se mění jedna z hlavních postav. Roztomilé je Dítě, když se změní na mělé morčátko. HUdba je také moc pěkná.

21. března 2007
avatar uživatele
100 %

Úžasná fantasy

Japonci opravdu mají v animovaných filmech něco do sebe a už to neni jen ta jednoduchá holywoodská zábava pro děti. Úžasný film, na který se vždycky rád podívám.

3. března 2007
avatar uživatele
100 %

prostě nádhera!!

Z tohohle filmu sem fakt totálně hotová.i když po prvním shlídnutí mě to nijak neoslovilo po těch dalších se tato pohádka začala stávat mojí nejoblíbenější...Tajemnost a zvláštnost vás totálně připoutají k židli a až do konce vás nepustí...Fantazie režisera Hayao Miyazakiho mě naprosto fascinuje.. Jojo tomuhle filmu já fandim!!

3. února 2007
avatar uživatele
100 %

Film jsem viděla už několikrát a vždycky mě překvapila jeho zasněná atmosféra a poutavý děj. Škoda, že ty titulky příjdou tak brzo=(

4. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Disney se může jít zahrabat

Protože jeho ploché příběhy i animace vás ještě více trknou po shlédnutí tohoto úžasného animáku. Film vás donutí i přemýšlet a animace ohromí jak velké tak malé diváky. Cesta do fantazie je důkazem toho, že kreslené filmy nejsou jen pro děti a myslím že toto odcení hlavně lidé s velkou fantazií a odpůrci kýčovíteho a klišovitého Disneyho.

10. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

K zamyšlení

Jde o zvláštní film. Technicky precizně zpracovaný, kresba je živá, perspektiva emotivní, střih ostrý jako břitva i táhle mučivý.. Velmi zvláštní je i atmosféra a symbolické zvraty v podružném ději, zatímco hlavní linie zůstává vituálně neodhalena a spočívá ve schopnosti diváka odhalit kořeny věci. Bezpochyby umění vnímáme skrz vlastní osobnost a osobnost je mimo jiné formována kulturním rámcem, v němž vyrůstá. Japonsko je nám poněkud vzdálené. Přesto jsou některá témata a symboly univerzální. Cesta do fantazie je plná symboliky. Jde o cestu dobra, pochopení a pokory, o cestu víry a lásky a oddanosti. Vše má pevné kořeny v japonské mentalitě a evropanovi rozhodně neuškodí, pokud se na okamžik zastaví a zamyslí se..

26. září 2006

...

Bezesporu nejkrásnější animovaný film, který jsem zatim viděl. Ačkoli Japonské pohádky nemusim, tohle je úplně něco jiného....děj na mě ohromně zapůsobil :-)

9. září 2006
avatar uživatele
80 %

Nádherné anime z rukou mistra. Pohádka nejen pro děti, která vás naprosto nadchne fantazii tvůrce a jemným i střeštěným humorem. Výborná animace a jemná hudba jsou základem. Škoda jen CZ dabingu, který mi po fantastické Mononoe připadal strašný. Pokud nevíte co je to anime určitě se na to podívejte a pak si nechte ještě večer na Princeznu Mononoke, která je ještě lepší.

5. září 2006
avatar uživatele
90 %

Stopa

Moc příjemná podívaná plná fantazie. Japonská animace má pro mě už sama o sobě své kouzlo a navíc taková spousta zajímavých postaviček...je to prostě skvělá podívaná.

4. září 2006
avatar uživatele
100 %

Velmi hezká pohádka. Bylo to po Princezně Mononoke druhé japonské anime, které jsem viděl, a nedokážu říct, které z nich se mi líbilo více. Bavilo mne to - na rozdíl třeba od Příběhu žraloka, který mi připadnul nudný. A ačkoliv to bylo hodně strašidelné, byla v tom zároveň velká spousta citu a pro děti výchovná idea, že vykonané dobro se vám vrátí.

11. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Zralé

Tak na tento film jsem viděla v hodině angliny a anglicky takže jsem pár věcem nijak zvlášť nerozumněla... Ale filmík je to pěkný :)

15. července 2006
avatar uživatele
kovi
...
80 %

Tomuto ja hovorím animák!!! Disneyho prekonali Japonci. V prvom rade upozornenie pre rádového diváka:). Neide o klasickú rozprávku. Nenájdete tu kopy 100x videných trápnych gagov. Pocestujete do nekonečnej fantázie, ktorá sa zrodila v hlave fantastického Miyazakiho (Princezná Mononoke, Môj sused Totoro, atď.). Navštívite čudesné kúpele, stretnete ešte čudesnejšie charaktery a po celý ten čas budete držať palce hlavnej hrdinke, aby sa jej podarilo...psst. Neprezradím ani muk. Bežte si to pozrieť!

11. července 2006
avatar uživatele
100 %

Sen To Chihiro No Kamikakushi je film (velmi nestastne oznacovany za rozpravku), pri ktorom ani tak nejde o to, ze je animovany, nejde ani o dej samotny ale o pointu, na ktoru dej velmi citlivo a opatrne poukazuje. Zaujimava je aj jej dualita. Mozno ju aplikovat na Japonsko samotne, ale aj na spolocnost v globalnom meritku. O tomto filme nemozno citat, treba ho vidiet. A ak aj potom oznacite snimok za rozpravku, neprenikli ste k podstate filmu. Za obrovsku skodu povazujem fakt, ze bezny europsky divak nema prirodzeny zaujem o inu produkciu ako tu americku.

24. února 2006
avatar uživatele
wiky
...
80 %

pěkný

Já sem moc japonských animovaných filmů neviděla, takže nemůžu posoudit, jestli to byl nebo nebyl jeden z nejlepších. Příběh je pěkný a tajemný. Klidná a jemná hudba dává filmu křehkost a velmi silné pouto mezi Chihiro a Haku dělá film kouzelným. Možná mě trošičku mrzelo, že byl ten závěr takovej nedokončenej, ale jinak nic.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší anime film

Jak už jste mohli číst, Cesta do fantazie je jeden z nejúspěšnějších anime filmů vůbec. Po několikatero shlédnutích tohoto filmu musím dát za pravdu, protože děj je skvělý, dobře zpracované. Hlavně je to o něčem, a Haku je naprosto úžasný:)

9. února 2006
avatar uživatele
70 %

Ja osobne ten svoj negatívny názor na japonskú animáciu neviem prehltnúť ani po tejto "rozprávke". Bolo to síce dobre spracované, ale nezaujalo ma to tak, že by som to chcel ešte vidieť. Ja si rozprávku predstavujem vo veselšom duchu a s vtipnejším dejom.

5. února 2006
avatar uživatele
90 %

Cesta do fantazie

Svůj negativní názor na japonský styl anime jsem musel změnit již po shlédnutí jiného Miyazakiho eposu Princezny Mononoke a po tom, co jsem viděl v Cestě do fantazie byl nyní můj již velice kladný názor posílen. Strhují hrůzostrašná pohádka, kterou bych svým dětem rozhodně nepustil, je naprosto dokonalá. Snímek híří nápady, brilantní příběh a animace. To jsou asi největší klady.

3. února 2006