home
Černá kočka, bílý kocour

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Není můj šálek čaje

Možná to bude tím, že to nebyl můj první Kusturica, takže mi ten balkánský kolorit nepřišel tak veselý. Nebo možná tím, že mi filmy "ze života" připadají pitomé. A nebo jsem po Undergroundu čekala něco víc. Bylo tam sice pár vtipných scén, ale častěji mi připadaly spíše trapné než veselé. Tohle se mi prostě nějak netrefilo do noty...

8. června 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Já se v těhle filmech prostě nevyžívám. Nelíbí se mi tento "východní styl a tohle kupodivu není výjimka. Víc asi není co dodat. Slušné, ale ne pro mě... Přestylizované, dějově nesourodé, roztěkané, za každou cenu své a jiné. Já se na podobné filmy ale nedokážu dívat s opravdovým zájmem.

17. července 2010
avatar uživatele
20 %

Nuda

Jak jsem tady četla to téměř 100% hodnocení, tak jsem si řekla, že to musí opravdu skvělý film. A rozhodla jsem se na něj podívat. Zklamal mě ale mnohem víc, než jsem čekala. Podle mého názoru to byla jedna veliká blbost, která mě stála dvě hodiny mého drahocenného času. Celý film jsem se nudila a byly tam snad jen 3 okamžiky, kterým jsem se trošku zasmála. Ke konci už jsem to přetáčela po dvou minutách, protože se to nedalo vydržet. Já tento snímek určitě nedoporučuji... Je to dle mého názoru ztráta času.

17. října 2009
avatar uživatele
100 %

Perfektní, snad famózní film, který když jsem viděl tak mě strhl. Takový slabučský mafiánský žití mezi cikány. A hudba je taky geniální. Toto se prostě Kosturicovi podařilo.

10. května 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělej film

Tomu filmu není vůbec co vytknout, skvělý herecký výkony, skvělej děj, skvělej humor, skvělá hudba a prostě skvělá podívaná 8)...co víc byste chtěli?!

21. března 2008
avatar uživatele
80 %

Kšeft za každých okolností

Velmi zajímavý a přitom zábavný pohled na život romské komunity na břehu Dunaje. Nevím co bych k tomu blíže dodával, je to povedené, hudba, postavy... prostě dobré...

29. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Jednoznačně úspěch...!

Zábavnej, veselej film, bavil mě od začátku až do konce. A koho nerozpohybuje hudba od Kusturici, ten nemá v těle duši! :-D

25. března 2007
avatar uživatele
80 %

Narozdíl od jiných filmů mi trvalo trochu dýl než jsem se do filmu dostala... Ale po poněkud slabším začátku se snímek rozjel, nabral grády... A tomu, co následovalo, nemám co vytknout!! Skvělý pohled na odlišnou kulturu, milá atmosféra :) U mě 80%

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

super

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, už sem ho viděla tolikrát, že už to ani nespočítám. A zasměju se u něj pokaždé, vždycky mě znova chytne. Prostě super!

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Black and white cats

V první čísti fimu jsem věděla, že Černá kočka, bílý kocour k mým oblíbeným patřit nebude. Na konci filmu jsem věděla, že jsem se zmýlila... :)

Taneční kreace Idy a Dadana by zasloužily minimálně Oscara... Herecké výkony "neherců" byly... jak to říct... skvostné. Rómské dechovky si nejspší budu prozpěvovat ještě pár dní.
Kusturica je složitý režisér a jeho zmiňovaný film je lehký jako pírko, ovšem se složitě propletenou pavučinou, do níž se dostane jen "některý divák". Proto přesně chápu i záporné názory ke snímku.

V noci jsem viděla ve snu velkého vepře, který ožíral mé auto a po probuzení jsem si zapěla: Jsem pitbul! Jeijeije... To nepotřebuje snad rozsáhlejší komentář.

10. října 2006

Na zemi a dobu původu velmi, velmi, velmi kvalitní filmek. Bizarní koprodukční komedie s úžasně poslouchatelnou lidovou hudbou. Není to nej Kosturicův film, ale je prostě perfektní

24. září 2006
avatar uživatele
kovi
...
100 %

FILMOVÝ SKVOST

Johohooj. Tak tento film sa dá vidieť 100x. Tento film treba vidieť (100x :-)). Jednoznačne pre mňa najvtipnejší film, ktorý som kedy videl...Ocitnete sa v prostredí Rómskej svadby a kvázi mafiánov, v obkľúčení chytlavého soundtracku a sršiaceho humoru navyše dávkou magického realizmu. V žiadnom inom filme zaručene neuvidíte takéto rozmanité (rozmanité je v tomto prípade slabé slovo) tváre/charaktery ako tu!! Povinnosť pri pokuse o pobavenie filmom veľkej partie ľudí.

11. července 2006
avatar uživatele
80 %

Černá kočka...

Po politickém Undergroundu natočil Kusturica hodně vtipnou a kvalitní komedii se skvělou muzikou a výborným hereckým obsazením, ve které nalezneme spoustu motivů schodných s jeho předchozími filmy...bujaré oslavy, originální balkánská hudba, střeštěné postavy...

28. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Takže tady se jistě patří

zmínit to o kráse a jednoduchosti. Pestrý snímek který dějovou linii rozhodně nepostrádá a jen k lepšímu je ještě připepřen drobnými detaily vtipných odboček a hudbou, která vám zní a ani na okamžik vás nenechá se zastavit. Všechna čest; kdo z vás by vytáhl hřebík prdelí?..

27. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

che che :)

tak tenhle film mne dostal . Ještě dnes se směji některým věcem z tohoto filmu , ale kterým to neprozradím :)

27. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Branka Katić

Je výborný film s živým dějem a zábavným příběhem. A hlavně je u filmu vynikající hudba. Dá se vidět hodněkrát!

27. ledna 2006