home
Brubaker

NÁZORY K FILMU

Není to špatné

I vězni mají svá práva, ovšem není lehké je prosadit jak v samotném vězení, tak v zažitém a korupcí prorostlém systému. Robert Redford je tu jednoznačně nejsympatičtější postava, své role se zhostil velmi dobře a celková stopáž je zvladatelná. by Sandy

30. října 2009
avatar uživatele
80 %

Mám rád filmy z väzenského prostredia, takže tento film som si chcel pozrieť. Klobúk dole pred odvahou hlavného hrdinu. Aj keď sa mi niektoré jeho rozhodnutia nepáčili a asi by som tak nedôveroval väzňom ako on.

6. září 2008
avatar uživatele
70 %

Čekala jsem více...

Tenhle film, no nikdy jsem o něm moc nevěděla, ale pak jsem si přečetla pár názorů, všechny měly veskrze kladné hodnocení a celkově to dávalo nějakých 90 %, rozhodla jsem se na film kouknout a udělat si názor svůj. Ale rozhodně jsem z toho filmu tak odvařená nebyla. Čekala jsem něco skvělého jako Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank, ale tohle se tomu jen vzdáleně podobalo. Jako příběh nebyl špatný, ale tak nějak mi to připadalo nedotažené a docela nudné. Čekala jsem sondu do duší věznů a podobně a spíše jsem se dočkala popisu hnusného vězení... Dívat se znova asi nebudu, ale mělo to něco do sebe a nebyla to ani katastrofa...

9. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Robert Redford

Není to klasický film z vězeňského prostředí. Oproti těm jiným filmům to zas až takové drama není, já se u filmu docela nasmál, teda většinou.

8. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Velmi velmi vynikající film. Pokud vím, tak byl natočen podle skutečné události, a to je u mě jeden z rozhodujících faktorů při výběru filmu. Scény jsou podařené a scénář je taky dobře propracovaný. Film krásně ukazuje na to, jak vždycky bolí, když se píchne do vosího hnízda mezi zkorumpované lidi. A scéna na konci filmu, kdy všichni vězni tleskají hold Brubakerovi mě vždycky dostane. Každému, kdo má rád filmy o vězeňství, a nejen těm, tento snímek velmi doporučuju.

30. října 2006