home
Atentát v Ambassadoru

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Nič pre mna, zopár známych hercov, príbeh dobrý ale mna to nemalo čím osloviť. Jedine koniec filmu trocha zaujímavý.

9. dubna 2013
avatar uživatele
90 %

Bobby

Byla jsem uchvácena nebo možná spíše pohlcena. Jednoduše jsem se nenudila ani minutu. Plejáda těch nej herců současnosti i minulosti. Paráda.

23. února 2011
avatar uživatele
80 %

Respect your neighbours...

Plejáda filmových hvězd lahodící oku filmového labužníka pestře oramována lidsky osvěžujícími projevy senátora Roberta Kennedyho. Množství postav, které spojuje tragická událost jediného dne, představuje své vlastní obavy a naděje nad nespravedlivým světem a jeho postojy. Konkurence hvězdných kolegů každého herce i herečku vybičovala k perfektním výkonům. A ke své nevoli musím uznat, že i Lindsay Lohan zde předvádí seriózní herectví. Pro každého vlastence může představovat zpestření pěkně zasazená postava česko-slovenské socialistické reportérky Rudého práva, která měla zřejmě zobrazit jiný druh bezpráví než ten rasový, který je námětem většiny filmu.

31. ledna 2009
avatar uživatele
pier
...
80 %

Bobby

Tak tohle jsem nečekal....Herci kteří se ve filmu objeví ( William H. Macy, Elijah Wood, Anthony Hopkins, Laurence Fishburn, Helen Hunt, Christian Slater, Heather Graham...) a dokonce Demi Moore a Sharon Stone předvádějí profesionální výkony...Sledovat příběh který se odehrává z velké části právě v hotelu, bylo skutečně zajímavé a rozhodně to nebylo nudné, naopak mělo to grády...Ve filmu se odehrávalo několik příběhů, které byly všechny úžasně natočené, od mexického číšníka který měl lístky na zápas basebolu, až po sledování dvou mladých týpků kteří poprvé vyzkouší tripa:)...Do toho byli sestříhané autentické záběry senátora R. Kennedyho, to prostě nemělo chybu a diváka to vtáhlo do děje...Když aspoň trochu znáte dějiny tak víte jak to s Kennydym skončí, ale díky reálným záběrům Vás pohltí horko po celém těle, a budete si klást otázku " proč si tohle lidé dělají, tohle byl člověk který by dokázal změnit chod budoucích dějin"...Do toho zní Kennedyho projev, který je velice dojemný...Abych to nějak shrnul...Jsem rád že jsem to viděl, rozhodně toho nelituji!

23. března 2008
avatar uživatele
80 %

Heather Graham

Film hodně těží z toho, že je podle skutečného příběhu Roberta F. Kennedyho a na tom je to samozřejmě také postavené. Není to žádné strhující drama, ale ta spousta hereckých osobností moji pozornost udržela celou dobu.

6. února 2008
avatar uživatele
dris
...
70 %

Na Bobbyho jsem se fakt hodně těšil. Musím podotknout, že byl uplně jiný než jsem očekával nedokážu říct jestli horší, nebo lepší byl prostě jiný. Popisovat každý dobrý herecký výkon by vzhledem k pestrému hereckému obsazení bylo zbytečné. Abych pravdu řekl když mě film zaujal a já se podíval kdo ho točí a kdo napsal scénář našel jsem jméno Emilio Estevez, které mi moc neřeklo bylo mi nějak povědomé, ale nevěděl jsem kam ho zařadit když jsem zjistil, že se jedná převážně o herce, který má na kontě jako režisér "jen" jakousi komedii a dvou popelářích vzbudilo to v ěm ještě větší zvědavost jak a jestli zvládne tento chlápek ukočírovat tolik hvězd a takový film. A výsledek vznikl film, který má neuvěřitelnou atmosféru 60.let, která vás doopravdy pohltí, a která je ještě nevíc posílená skvělou dobovou hudbou a doprovázená kvalitními hereckýmí výkony, ale boužel nakonec se ukázalo, že pro film bylo nejslabší to co mě nejvíce zaujalo a to děj a příběhy, které se měli plést okolo hotelu Ambassador může za to asi málo času, jelikož na rozvedení osudu několika lidí a páru byl film doopravdy krátký. Ale někde příběhy mě doopravdy zaujali hlavně příběh odehrávajcí se v kuchyni hotelu ten na mě zapůsobil ze všeho nejvíc. Určitě by mě více zajímal osud Anthonyho Hopkinse, nebo osud a úkol Českoslovesnké reportérky Janečkové, ale na druhou stranu chápu, že v takovém případě by film musel mít nejmíň 6 hodin. Ale boužel stejně jako 2mig1 ani mě Emilio Estevez neudržel v hotelu a já se párkrát znuděně podíval na hodinky, nebo z okna. Co mě nejvíc na filmu zaujala byl skvělý konec a to přesně projev R. F. Kennedyho v hotelu a následný odchod přes kuchyn kde došlo k atentátu míchaní filmu s autentickýma záběrama bylo perfektní a vtáhlo vás ještě hloub dovnitř děje perfektní kamera skvěle vytvořený zmatek, u mě vyvolal během střelby pocit, že snad i já jsem přímo uvnitř hotelu k dobru skvělého konce se ještě musí připsat finální spojení všech těch osudů a postav. Závěr: Emilio Estevez nám představuju stylovou podívanou 60. let doplněnou skvělou hudbou a hereckými výkony. A když zhlédnete celý film i ze skvělým koncem, potom vás ještě víc zamrzí, že během filmu nejednou Bobby zanudí.

9. října 2007
avatar uživatele
70 %

první hodina a půl... Vydržet to byla muka. Ani výskyt světoznámých herců to nezachránilo. A ani několik zmínek o Československu (:. Ale poslední půlhodina už byla něco. Působivý Kennedyho proslov to začal a působivý "doslov" to nádherně ukončil. Celý ten zmatek, který se děl když Kennedyho postřelili byl skvěle znázorněný a místy opravdu dojemný. Škoda jen nudného rozjezdu, který zapříčinil horší hodnocení...

1. září 2007
avatar uživatele
60 %

BOBBY

to, čim může atentát v ambassadoru emilia esteveze oslnit nejvíc, je jeho obsazení... vskutku si nemůžu vzpomenout komu a v čem naposled se dovedlo obsadit tolik hvězd filmového nebe, ke všemu zastoupenými všemi generacemi... vedle anthonyho hopkinse, helen hunt, sharon stone, elijaho wooda či lindsay lohan tu máme i sympatický návrat demi moore na stříbrný plátno.. film by se chtěl určitě chlubit i tim, že se v něm proplétávaj osudy několika postav, ale to už mu tak nevychází.. osudy to jsou sice totiž zajímavý a opravdu dobře zahraný, ale za srdce vás nevemou a místama se budete nedočkavě pokoukávat po hodinkách.. což je opravdu velká škoda.. a bude vám to líto tím víc, čím blíž budete u konce.. v druhé polovině nás totiž čekaj dvě opravdu vyvedený (i když obě mangnoliovsky písničkový) scény a závěr, kterej působí k filmu jako celku naprosto kontrastně a zapůsobí na vás neskutečně sugestivně.. k dobru filmu přispívá i dobře zachycená atmosféra 60. let a raušový stavy ashtona kutchera vás taky zaručeně pobaví.. jen prostě škoda tý nudy..

19. února 2007