home
Černej Dynamit

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Black Dynamite

Čekal jsem, že tenhle film bude extrémní šílenost, ale že to bude až takováhle šílenost, jsem vážně nečekal! Už zezačátku mi bylo jasné, že předemnou stojí něco jiného, než na co jsem byl doteďka zvyklý. Bylo mi jasné, že tenhle film si utvoří dva tábory z nichž jedna skupina bude film milovat a brát a druhá ho zase nepochopí a bude zatracovat. Trochu jsem se bál zjistit jaká jsem skupina, protože se hodně nerad koukám na braky a najednou jsem nevěděl, co mám od tohoto filmu čekat. Z herců mi byl nejvíc známý jen představitel hlavní role Michael Jai White a zbytek hereckého (a velmi početného) ansáblu jsem neznal. Jméno režiséra bylo pro mne taky úplná španělská vesnice, takže moje nedůvěra k filmu se ještě prohloubila. Jenže film zněl tak zajímavě a krátká stopáž značila, že mě kdyžtak film nebude trápit nějak dlouho, a tak jsem filmu tedy dal šanci. Zezačátku mě film úplně zaskočil. Byl jsem trošičku zmatený, než mi docvaklo, že tenhle film se nesmí brát vážně a že je to spíše taková oddechovka. Pochopil jsem proč některým divákům tenhle film nesedne, ale já jsem se mezi tuhle skupinu nezařadil. Ano, ve filmu je velké množství kýčovitých scén, dialogů a dokonce i monologů, ale když to vše berete s nadhledem a na film koukáte jako na parodii, tak množství těch opravdu nepovedených scén a vtípků se rázně sníží. Je až neuvěřitelné, jak přesný má film "look" 70tých let, s jakou poctou přesně kopíruje v roce 2009 už dnes skoro neznámý "Blaxploitation" žánr a když si k tomu ještě vezmete fakt, že film mají pod rukou skoro neznámí lidé, tak pochopíte s jakou láskou byl film točen. Dnes určitě jedinečný, avšak né dokonalý. Snímek nepostrádá öpravdu kýčovité scény, některé dialogy a monology spíš vadí, než baví a pokusí o vtipy, které se totálně minou účenkem, zde také najdete. A co herci? Film jsem viděl v originálním znění, takže když teď budu na Whitea házet jen chválu, bude to z mého pohledu oprávněné, protože byl jako "Černej Dynamit" naprosto přesvědčivý a natolik "cool", že ho musí všichni ihned začít obdivovat. :D Dále pak stojí za zmíňku ještě výkony Salli Richardsonové a Rogera Yuana. Ovšem, když nad tím tak přemýšlím, ve filmu vlastně nenajdete herce, který by hrál špatně. Všichni zacházejí svými hereckými výkony až do extrémů a u parodií je to pochopitelné. Nejlepší herec je však stejně Michael Jai White. Jedním dechem: "Černej dynamit je šílenost. Tenhle fakt berte v podtaz. Sedmdesátkovej "look" a "coolovost" hlavního představitele jsou pro mě na filmu to nevětší plus. Chybu však má a ne jednu! Pořád je to ale velmi nadprůměrný film!" 80 % je moc a 70 % málo, takže je to tedy hodně silných 70 %.

21. února 2010
avatar uživatele
T!mo
...
90 %

černý dynamit, nic jsem o tom filmu neslyšel,takže jsem neměl žádná očekávání. Ale co mě opravdu dostalo bylo parodování typických akčních filmů s hláškami a scénami,kdy jsem byl totálně vysmátej a s nadšením jsem čekal další vtipnou scénu.
Nehraje tam ani moc známých herců, což považuju také za klad tohoto filmu.
každopádně černý dynamit je super film, který stojí za shlédnutí :)

13. července 2009
avatar uživatele
a
...
90 %

super

Naprosto skvělá a vtipná parodie akčních filmů, doufám, že se dostane do českých kin. Film přesně vystihuje a paroduje chyby, které jsou často k vidění v akčních béčkách.

10. července 2009