home
Baraka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Pouze vykrádání Koyaanisqatsi (bez Glasse, samozřejmě) a Lekce temnoty. Hezké obrázky, co si hrají na podívanou pro náročného diváka. Ve skutečnosti jde o luxusní spořič obrazovky, co do žánru nepřináší nic nového a jen ledabyle opakuje dávno vyřčené myšlenky někoho jiného.

28. září 2012
avatar uživatele
100 %

Fantastické

Baraka není jenom obyčejný dokument. Je to pohled do duše naší planety. Spolu se strhující hudbou tvoří zajímavý film...

29. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

genialne

Tento film som prvý krát videl úplnou náhodou v televizií, nevedel som čo to je, ale velmi sa mi to zapáčilo. Dopozeral som to do konca a až potom som si zistil čo to je.. lebo počas celej doby som sa nevedel od toho odtrhnuť a chcel som to dopozerať...

13. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

2047

Baraka je fantastické dílo, neříkal bych mu dokument, spíše jde o meditaci. Když jsem Baraku viděl (poprvé i podruhé), úplně jsem cítil tep světa.

30. června 2007
avatar uživatele
100 %

baraka

Uchvatný umělecký dokument, který skutečně stojí za vidění. Spousta zajímavých scén z mnoha koutů světa a nahlédnutí do neznámých kultur.

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

Baraka

Z dokumentárního hlediska by bylo jistě zajímavější kdyby se uvádělo místo pořízení, ale myslím, že v tomto filmu nejde ani tak o dokumentární jako o uměleckou hodnotu. Alespoň na mě zanechal takový dojem. Jak se uvádí v recenzi je jen špatně zařaditelný do obecného žánru. Dokument je tomu asi nejblíže, ale přeci jen dokument je něco trochu jiného. Samozřejmě pokud řekneme, že Baraka je dokumentární snímek, potom by tam tyto údaje zajisté být měly. Mě konkrétně by tam, ale tyto údaje rušily. Můj názor je, že tento film je filosofie beze slov, jistě, že nám ukazuje krásy míst na zemi, ale jen to nemá být účelem.

3. března 2007
avatar uživatele
70 %

1998

Je to dobrý dokument o cizích zemích, ale také by bylo dobré dozvědět se víc, než je mi tímto filmem nabízeno. Stačilo by místo pořízení záběru a už by to mělo mnohem větší vypovídací hodnotu.

11. února 2007