home
Armáda lupičů

RECENZE FILMU

I když nám to všem přišlo zbytečné, nakonec jsme se přeci jen dočkali prequelu k filmu Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera, který nese název Armáda lupičů a aktuálně ho máte možnost vidět také na Netflixu, a to jak v originálním znění či s českým dabingem. A jak se povedl?

Buďme upřímní už na samotném začátku – ten film vznikl a ani nikdo neví vlastně proč. Samotný svět zombie apokalypsy vůbec nerozšiřuje, jelikož je to hodně, ale hodně volný prequel. Nebýt dvou snů hlavního protagonisty a pár krátkých záběrů v televizních novinách, tak vám spojitost s Armádou mrtvých nedojde. Z postav, které z původního filmu známe, jde zde pouze Ludwig Dieter (Matthias Schweighöfer), jehož ne všichni měli rádi. A pak samozřejmě mají spojitost trezory, které hlavní řeč měly jak v Armádě mrtvých, tak také v tomto prequelu. To je ale vše. A jestli se ptáte, co vám tedy film dá, tak netuším, jak vám odpovědět.

Mně samotnému ničím novým nepřispěl a možná budu jeden z mála, ale Armáda mrtvých mě bavila o poznání více. Netvrdím, že ona sama byla něčím výjimečným, ale určitě bych ji nezatracoval. Byla akční, měla spád, nápad, možná místy až moc přepálená a vlastně bez hlubokého příběhu, přesto energetická a zajímavá. A co se o lupičích nedá říci. Ty jsou ale neskutečně dlouhé. Mají něco málo kolem dvou hodin, což je upřímně na film, kde se vykrádají trezory celkem dost, ale i tak mi přišlo, že to je snad ještě delší. Druhým kamenem úrazu jsou postavy. Jsou nevýrazné, šablonovité a vůbec vás neoslní. Hlavní postava je moc přepálená a místy až skoro nudná. Jediný, kdo stojí za zmínku je Nathalie Emmanuel, ale pro tuto herečku od seriálu Hra o trůny mám slabost, takže ani vlastně nevím, jestli hrála dobře, či nikoliv. :) Ostatní si skoro ani nepamatuji, jelikož jsem je neznal, ale hlavně jejich postavy byly tak nudné a plné klišé, že jsou nezapamatovatelní.

Film má určitě přednosti. Když už se zde vyvrbí nějaká akce, tak stojí za to. Automobilové honičky také a rozhodně mě potěšila Praha a čeští herci. V Praze jsme byli celkem dlouho dobu a hezky příběh osvěžila. Samotné vykrádání trezorů nebylo ničím zajímavým. Když nás kamera vzala do trezoru, kde vidíme mechanismus, tak to stálo za to, ale jinak více méně hlavní postava si pustí muziku, dá ucho na dveře trezoru a to je vše. Dokáže to i v dodávce, kde je fakt těžké se udržet na nohou, přesto to zvládne. Trochu to působí pak tak, že měl spíše více štěstí, než umu.

Ale nebudu pouze kritizovat. Má to světlé stránky, občas se člověk zasměje (pousměje), akce je dobrá, i když ji je jak šafránu, a samotná Praha upoutá pozornost. Je to klasické béčko, kde hlavního herce musíte mít rádi, jinak vás film nebude bavit. Sám si asi nebudu za pár měsíců pamatovat, o čem film vůbec byl. Spíše vyhlížím další díl Armády mrtvých, která mě, jak jsem už napsal, bavil o poznání více.

hodnocení
50 %
jedním dechem
Zcela zbytečný prequel, kde je nutnost, abyste měli hlavního herce a jeho postavu rádi, jinak vás během sledování filmu odradí. Akce je málo, ale je dobře natočená. Stopáž je moc dlouhá a proto film občas nudí. Armáda lupičů nepřináší nic nového, v rámci Armády mrtvých se jedná o hodně volný prequel, který vám tento svět moc neobohatí. Přesto, dá se říci, že to je průměrné béčko, které si své fandy najde. Za mě je ale Armáda mrtvých stále lepším počinem.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.