home
Anglické jahody

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tomáš Klus

Je smutné, když nejlepší na filmu je hudba. A tady byla výborná. Kytara dokázala dokreslit atmosféru k událostem kolem 21. srpna 1968 v Československu, ale ten děj byl hodně slabý.

17. října 2010
avatar uživatele
0 %

Nejhorší film všech dob

Tenhle film je vážně strašné zklamání,čekal něco nového na toto téma.Výsledek je strašný,doma si vzájemně nadávaj a otec vymýšlí takový blbosti jako barikády a na chatě (a v okolí) pořád řešej jestli si dítě nechat nebo ne.Do toho všeho kecá ten rus o tom jak zdrhne.Nakonec to zkazí hudba.Takže NUDA,NUDA,NUDA.
Už se na ten ´film´nikdy nepodívám.

26. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Tohle mne vážne nudilo. Myslím, že rebelove a pelíšky se na tohle téma povedly líp. Ten "trojuholník" mne vážne nebral a celkem zajímave to skončilo.

24. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

To, co na Anglických jahodách vidím jako hlavní pozitivum je skutečnost, že se konečně někdo rozhodl podívat na události roku 1968 i z pohledu "okupantů". Ve filmech o druhé světové je tento pohled už poměrně běžný, ale co se týče sovětské invaze, je to poprvé co jsem zaznamenal pokus o objektivnost... Film ukazuje jaká je politika svinstvo, když se ti nahoře rozhodnou realizovat své mocenské plány a jak na to obyčejní lidé na obou stranách doplácejí. Přesto, do syrového dokumentu film má daleko. Těžko říct, jestli je to dobře, příběh, kterým jsou události roku 1968 obaleny není nic moc, zábavných momentů je minimum a herecké výkony působí poměrně amatérsky. Nic na tom nemění ani obsazení údajného ruského Brada Pitta - Alexej Bardukov. Ten má totiž do svého vzoru hodně daleko, ať už to bereme vzhledově nebo podle hereckých kvalit. Přesto bych na závěr rád vyzdvihl ústřední písničku, která se kromě své chytlavosti může pochlubit i povedeným textem a do filmu mi prostě výborně sedl.

24. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Anglické jahody

Trošku kontroverzní film, ... nemůžu ho ohodnotit moc důsledně a dopodrobna vzhledem k historickým faktům pro dějovou linii, no ale jako nezainteresovaný divák si myslím, že se TO pro spestření večera v letním kině celkem povedlo (((; jako vcelku docela dobrá komedie... No ale stačí raz. Víckrát myslím, že by jsem do toho nešel právě kvůli dějový linii, filmy s tohle tématikou pronechávám pro táty a mámy, nebo jiné osoby, které politickou situaci i po čtyřiceti padesáti lety ještě chtějí řešit..

15. července 2009
avatar uživatele
70 %

Člověk čekal rozhodně něco víc, než nějaký příběh dvou mladých lidí. Na druhou stranu co se týká choreografie tak je to přímo úžasně zpracované. Jen ten scénář mohl být rozhodně poutavější.

7. června 2009
avatar uživatele
70 %

Myslím, že jsem viděla a uvidím daleko horší filmy než je tento... On fakt zas tak hrozný není. Možná, že bez Viktora Preisse bych mluvila jinak...ale nemluvím:) Film je to vcelku dobrý. Uznávám, že herecké výkony ústřední dvojce jsou poněkud toporné, že se příběh mohl víc rozvinout a líp uzavřít....a že toho Tomáš Klus mohl vymyslet víc:) Přesto až tak nerozumím těm zcela odmítajícím reakcím. Už jenom ten vztah starší generace ku té mladší...ty reakce lidí, které působily opravdově....není to špatný flm, fakt ne.

6. června 2009
avatar uživatele
100 %

No vypadá to, že se zde film moc nelíbí. Možná je to pro to, že jen málokdo pochopil, o co tu vlastně jde. Hlavním motivem nebyl rok 1968, ale něco trošku jiného. Snímek je popisován, že by se mohl odehrávat v jakoukoli dobu. Jde tam hlavně o ty vztahy mezi rodiči a dítětem, mladými lidmi. Šlo tam také o to, že ne všichni vojáci na obou straách byli vždy spokojeni s tím, co jim bylo nařízeno. Moje hodnocení je tedy velice kladné. Ke všemu ještě přidává velmi chytlavá písnička.

2. června 2009
avatar uživatele
50 %

také rozčarovaná

Je to film o okupaci, takže nečekejte žádnou zábavu. Herecké výkony se mi líbily, ale byla škoda, že film opravdu neměl ani řádný konec, ani strhující děj. Nejvíce se mi líbila role ruského vojáka Péti. To, že herci nebyli známé tváře bylo u tohoto filmu spíše výhoda. Ovšem celkově si myslím, že chodit na to do kina je opravdu zbytečné a budete litovat. Pokud si na to počkáte v Tv, budete spokojeni.

14. listopadu 2008
avatar uživatele
20 %

Pane bože, prooooč?

Nejhorší český film, který jsem v kině viděl... nulový děj, céčkový herci, režisér VeKáVéček, což mluví samo za sebe:-D a scénář? podle toho, co jsem viděl asi žádný nebyl... Tento film je úrážkou všech lidí, který zažili rok 1968... P.S. Soundtrack? V každý scéně zní úplně stejná hudba, takže třeba někdy vydají soundtrack o jedné písničce:-D... Na tenhle snímek bych už nešel, ani kdyby mi za to zaplatili...

13. listopadu 2008

Jsem rozčarován

Filmu chybí děj ( scénář ) a proto jsem byl téměř po 2 hodinách rozčarován. To by možná stačilo, ale já se přece jen pokusím z filmu vydolovat něco pozitivního. Je to hudba, či spíše hudební režie. Hudba zní vždy ve správný okamžik. Izolované výkony herců jsou také velmi dobré, sladění už je horší. Nejlépe zde hrají P. Tomicová a N. Divíšková, V. Preiss spíše pózuje a to je jistě na škodu věci, ústřední milenecká dvojice ( zaplať pánbůh to nejsou žádní "staří " mladí herci ) se snaží seč může, leč scénář všechno zhatí. Zvláštní výkon předvádí mladý sovětský voják, recituje básně Jesenina, ale dále se ve filmu uvádí, že je automechanik, touží po Francii, ale nepozná, že je v ČSSR,i když opět dále nepřímo říká, že tu už tvrdnou několik měsíců na cvičení apod. Hodnotím suma sumárum 50 %

13. listopadu 2008