NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Ali

Tohle pro mě byla jasná volba! Proč? Už dlouho jsem se nepodíval na kvalitní film a myslel jsem, že autobiografické drama s Willem Smithem v hlavní roli mi kvalitu zaručí! Jak Willa Smithe, tak autobiografické filmy zbožňuju, jelikož příběhy v tomto žánru napsal sám život a ten píše nejlepší příběhy. Navíc, když je film svěřen do rukou schopného režiséra a hlavní postava zahraná kvalitním hercem, tak se ani nemusíme bát o silnou atmosféru. A fakt, že se ten příběh skutečně stal nám napomáhá co nejlehčejí se vžít do příběhu. Díky tomu jsem věděl, že příběh o slavném, černém, muslimském boxerovi, proti kterému byl celý stát bude to pravé pro páteční deštivé odpoledne. Věděl jsem, že o hereckou stránku filmu strach mít nemusím, protože jak Smith tak například Foxx hrát umí, a to každý ví! O režii jsem měl trochu pochybnosti. Totiž, od Michaela Manna jsem viděl zatím jenom dva filmy: "Collateral" a "Miami Vice". A zatím co prvně zmiňovaný snímek mě uchvátil, druhý jsem přijal docela vlažně a tak jsem si nebyl úplně jistý, co mi Mann "uvaří" tentokrát. Nejprve ale ke scénáři. Docela chápu scénáristu Riveleho v tom, že si vybral takové životní období Aliho, jaké si vybral. Přišlo mu to nejdramatičtější a nejzáživnější a já mu to schvaluji, ale jednu námitku bych přece jenom měl. Za celý film jsem nepochopil proč do scénáře zařadil postavu Malcolma X. Proč vůbec napsal takovouhle "boční" dějovou linku. Možná to byla důležitá postava v dějinách, ale přišlo mi, že když tam Rivele nenapsal spoustu jiných důležitých věcí s Aliho života, takže postavu Malcolma mohl také s klidem vynechat. To je asi ke scénáři všechno. Teď k Mannovi. Na Mannově režii se mi zde nelíbilo to, že ačkoli mu dal Rivele do ruky docela dlouhý příběh, svým nepochopitelným prodlužováním scén anebo kladení většího důrazu na detaily udělal už tak dlouhou stopáž, ještě delší a tím pádem film obohatil leda tak o více nudných a hluchých míst! Toť největší a jediná chyba režie. Jinak Mann dokázal mistrovsky zobrazit atmosféru a napjatost zápasů, těžkost osobních problémů a krutost a podlost vlády, to všechno bylo skvěle vycítěno a převedeno do filmu! Co se týče herecké stránky nemám stížností. Smith dokázal, že má na oskarové role a že dramata mu jdou stejně dobře, ba i lépe, než komediální role. Foxx byl u mě hned za Smithem a potuploval své herecké ambice. Jinak už za zmíňku podle mě nikdo nestojí a abych byl upřímný, tak nominovat Jona Voighta kvůli této roli na oskara je podle mě nesmysl! Jedním dechem: "Další z řady perfektních autobiografických snímků, kterému dělá vrásky na tváři jen občasné zakopnutí v Mannově režii." Dávám 70 %. Strhávám body za Mannovi chyby alá zbytečně protahovaná místa a podobně!

4. září 2009
avatar uživatele
100 %

Filmy s Willom Smithom proste nikdy nem§žu byť zlé. A tento film to len potvrdzuje. takže u mňa 100%. :) :) :)

7. srpna 2008
avatar uživatele
W0RM
...
100 %

Překvapivé. Už to píšu asi po třetí...Will Smith je můj nejolbíbenějši herec a každý film s ním je pro mě vynikající. Kdo ví, možná že kdybych Willa Smitha neměl rád nebo by tuhle hlavní roli dostal nekdo jiný, tak Alimu nikdy stovku nedám. Ale hraje tam a stovku si zaslouží.

24. července 2008
avatar uživatele
70 %

Ali

Udělal jsem moc dobře, že názor jsem nenapsal hned po shlédnutí, ale až potom, co jsem viděl film podruhé. Dřív bych dal 90%, teď už 'jen' 70%...i když je to opravdu dobré, té 'prázdnoty' je tu mnoho, určitě se dal film zkrátit na 90 minut. Will Smith je moje jasná jednička a tady, i když Aliho původně hrát nechtěl, jen dokazuje, že je opravdu Pan herec.

2. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Pomalu, ale dobře

Film, který mám velmi rád a podívám se na něj kdykoliv znovu, působí na mě dost uklidňujícím dojmem, ačkoliv byvá Mannovi vyčítána jeho "pomalá režie" mě absolutně vyhovuje a nic bych na ní neměnil, rozhodně bych nepřídával nějaké rádoby cool scény. Scény z boxerského ringu jsou natočené velmi věrohodně. Film působí opravdově a sympaticky, herecké obsazení je velmi dobré a výkony J. Foxxe, J. Voighta (nominace na oscara VR) a především Willa Smithe, který se pro tuto roli snad narodil, není herec, který by se pro tuto roli hodil lepe (nominace na oscara HR), jsou vynikající a Will Smith si u mě upevnil místo mezi TOP herci. Celkově jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

8. července 2007
avatar uživatele
70 %

Další z utahaných filmů.Chápu že hodina a půl na popsání života tak velkého boxera jakým Casius Clay určitě byl nestačí...ale tohle bylo opravdu trošku moc.Přišlo mi že se režisér snaží o barevné provedení zuřícího býka...ale nějak se mu to vymklo z rukou.
Každopádně boxerské scény,které byly moc pěkně natočené mohly ve filmu zaujmout víc místa.Každopádně nutnost pro všechny fanoušky boxu ,určitě si uvědomíte že Rocky je opravdu slátanina...:o)

10. dubna 2007

Pěkné zmapování boxerova života,ale přeci jen tam chyběl ten box,to je hlavní důvod, proč dávám 70.Místy dost nudný a zdlouhavý film.

7. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Michael Mann má takový vleklý styl režie. Tady se to projevovalo opravdu hodně. Film má dost minut a stejně tak hluchých míst. Přesto pro mě jeden z nejlepších životopisných filmů. A to i přes to, že se věnuje pouze určitému časovému úseku. Will Smith strávil hodně času v posilovně a na trenincích a bylo to opravdu hodně znát. Souboje byly navíc perfektně natočené. Smith tady krom obvodu bicepsů ukazuje jak je to perfektní charakterní herec. Ne tak často se najde herec, který je uvěřitelný jako akční hrdina a ještě charakterní herec. Oscara jsem mu za tohle přál, škoda.

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Will Smith

První půlhodinu jsem se vyrovnával s tím, že film je více o životě černých muslimů, než o boxu. Ale pak jsem se s tim srovnal a film jsem si vychutnal a byl jsem spokojený.

1. října 2006
avatar uživatele
90 %

Životopisně..

Jako málo který herec dokázal W. Smith dokonale zkopírovat chování, pohyby, a vůbec celou celebritu, o které se film točí. K přirovnání stojí za to snad jen Jamie Foxx (Ray), či Cuba Gooding, Jr. (Radio). Film vás může trochu nudit, ale pro ty, kdo vědí, co byl Muhammad Ali zač, je tenhle film posvátný. Skvělý výkon předvedl rovněž J. Foxx coby bratr W. Smithe. Sledujeme eskapádu Aliho příhod a neštěstí, vlnu hippies, válku ve větnamu, a zápas s Georgem Formanem. Zaslouží si pochvalu.

31. července 2006

Životní příběh

Pozoruhodný film o velkém člověku, který nejen, že zápasil v ringu, ale musel zápasit i s rasizmem a se zemí, která ho omezovala a utlačovala. Michaelu Mannovi, se povedlo natočit velice věrohodný film podle životního příběhu tohoto úžasného sportovce s pro mě někdy těžko pochopitelnou, ale úchvatnou osobností. Will Smith, byl stoprocentně ta správná volba. Úchvatná podoba a skutečně výtečný herecký výkon! A nejen Smithovi skvělé, autentické pohyby při boxu, které člověk musí prostě obdivovat! Zápasy v ringu mají obrovskou sílu a jsou zahrány s velikou přesností, tak jak tehdy skutečně probíhaly a končily. Výtečný autentický obraz a zážitek pro diváka! Další herci, co stojí za zmínění jsou Jamie Foxx a John Voight. Povedená je i hudba, která je hodně pestrá a hodně se mi zalíbila! Film je poměrně dlouhý a člověk se může chvílemi nudit, ale stojí ho zato do koukat! Konečné hodnocení se vám v hlavě sečte až při závěrečných titulkách. Žasnul jsem nad tím, jak Ali musel čelit časté potupě a hanbě ze strany vlády, která ho omezovala kvůli jeho náboženství. Nebo lidé, kteří ho nechtěli nazývat jeho muslimským jménem. Také zakázání boxu, protože ho jeho země chtěla poslat do války. A to se mi na tomto filmu líbí hodně- proč by měli chodit do války lidé, když je jejich země stejně nenávidí- a to jen, protože mají jinou barvu kůže! Tento film je pozoruhodný ve více směrech. Vždycky mě dostane scéna, při které Ali běží ulicemi Afriky. Je to silný motivační okamžik a pochopení... Nejlepší souboj Ali vs Forman!

9. července 2006
avatar uživatele
gt23
...
100 %

Will Smith je dobrej

Will jako boxer mě přesvědčil.Líbil se mi příběh Muhameda Aliho.
Musel to být fakt borec.Jak říkám dobrý film, dobří herci zvlaště pak W.S. a Jamie Foxx.Doporučuji

26. března 2006
avatar uživatele
100 %

OK

Je to dobrej snimek o nejlepsim boxerovy všech dob.Musím se přiznat že do doby než sem tento film viděl sem o Alim nic neveděl.Výborně obsazená role,Will Smith to zahral bezvadně a dokazal se do role vžít a to tomu filmu dodalo to pravé kouzlo.

13. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Nič moč

I když je tento film hodnocen celkem vysoko. Mě nijak zvlášť nezaujal. Jediné scény u kterých jsem byla v napětí byli ty v ringu. Kterých tam nebylo mnoho.

19. prosince 2005

Tenhle film se teda poved. Film o jednom z nejlepších boxerů všech dob nemá pomalu žadnou chybu. Dávám 90%

20. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Will

No Rocky v novém kabátě určitě nijak zvlášt nenadchne ale ani neurazí.Film natočený podle skutečné události je celkem povedený a i Will Smith tam sedí v roli Aliho.Co víc dodat :)

22. října 2005
avatar uživatele
100 %

Král boxu

víborný film s W.Smithem by si určitě zasloužil v Česku větší pozornosti. Hodně lidí zná jméno Muhamad Ali, málokdo už ale ví cokoliv bližšího

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvělý film

Určitě po Rockym je to jeden z nejlepších filmů o boxu co byl kdy natočen. Will Smith se naprosto dokonale hodí pro tuto roli. Neznám nikoho jiného, kdo by ji stvárnil lépe. Muhamad Ali je legenda a je dobře, že má i svůj vlastní film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

hm :-/

Tak přesně takovéhle filmy nemám ráda, ale tento je docela výjimka...Will mi do role nejslavnějšího boxera fakt zapadl a celková koncepce filmu byla dobrá

Kdysi dávno