NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

2046

Super - azijská kinematografie je jiná jak jsme zvyklý my, většinou zahlcení a zaměření na americkou a já osobně si myslím že má k naší evropské o hodně blíž (no zemepis je zemepis;))) ale vážně, vlastně vážně se tady o tom filmu mluvit ani nedá, je TO na každém jak si jej veme do sebe, film který má více rovin a určitě si každý najde TU svou, samozřejmě jestlise na TO cítí a ji najít chce. Jednoduše moc zajímavé působivé a když budu mít příležitost určitě chci další díly těhle skvostů. Doporučuji spíš náročnému divákovi se smyslem pro přemýšlení a analýzu.

15. července 2007
avatar uživatele
80 %

Tak ze všeho nejdřív musím reagovat na příspěvek pode mnou,protože 2046 není korejský,ale čínský film.A rozhodně to není sci-fi.Je to volné pokračování filmu Stvořeni pro Lásku a musím přiznat,že za ním docela zaostává.Asi je to tím,že už není tak nevinný a víc se přibližuje západní kinematografii.Ale na druhou stranu je logickým vyústěním předchozího filmu,takže autor asi neměl možnost ho natočit jinak.Přijde mi,že Tony Leung nemá tak dobrou chemii ani se Ziyi Zhang ani s Gong Li,jako měl s Maggie Cheung.Nicméně atmosféra HongKongských uliček je pořád stejně krásná a tak to rozhodně stojí za vidění.

31. srpna 2006
avatar uživatele
kovi
...
70 %

No, sci-fi...ok, dajme tomu. Mám rád kórejskú kinematografiu. Taká krásná štylizácia obrazu, originalita, hudba, atmosféra... 2046 je však možno najslabším kórejským filmom, ktorý som videl. Síce zahŕňa vyššie uvedené prvky...ale nejako mi nedrží dokopy. Možno to bude tými prvkami sci-fi.

6. července 2006

...

No, já nemám moc ráda tyhlety filmy kde hrajou samí Asiati.Ne že bych byla rasistka, to vůbec ne, ale působí na mě dost cize.Pokud vám takové filmy navadí, a máte rádi sci-fi, tak je to něco pro vás...

5. prosince 2005