19. 11. 2012

Trpěla na place Hobita zvířata?

Místo hledání nového režiséra pro Star Wars, protože nic jiného se teď ve světě filmu neřeší a mně nepřijde zase tak zásadní vyjmenovávat všechny režiséry, kteří už odmítli (například Spielberg), otevřeme naše srdce mnohem smrtonosnějšímu problému. Peter Jackson týrá zvířata!


Takový závěr je určitě poněkud předčasný a přehnaný (i když vypadá pěkně v perexu), ale americká stanice CBS odhalila, že na place Hobita zahynulo 27 zvířat, a sice koně, kozy, kuřata a dokonce jedna ovce.

Mluvčí Petera Jacksona přísahá, že většina zvířat zemřela zcela přirozeně, což mu někdo věří, někdo ne.
Opakuje se tak situace z Pána prstenů, kdy se rovněž mluvilo o týrání koní.

Pokud vás takové zprávy nešokují a říkáte si, že to nemá smysl řešit, vězte, že v anglicky mluvících zemích je zacházení se zvířaty během filmových produkcí velmi sledovaná věc. Existuje oficiální organizace, která povoluje užití pověstného nápisu "během natáčení nebylo ublíženo žádnému zvířeti", který má obdržet i Hobit.

Organizace pečlivě sledující zacházení se zvířaty na place zatím o odebrání "pečeti" neuvažuje, protože během pozorování k pochybnostem nedošlo. Představenstvo ale připouští, že se ukazuje slabina systému - většina zvířat zemřela "mimo pracovní dobu". A na uskladňování už vliv nemá.

Hrozí tak bojkot ze strany některých ochránců. Což, řekněme se ti na rovinu, nemá šanci tržby nějak ovlivnit. Přesto zřejmě bude nespokojence slyšet.

Pryč jsou každopádně doby, kdy Andrej Tarkovskij neváhal při natáčení Andreje Rubleva zapálit koně. A zřejmě to je dobře. Nebo se tím brání umělecké činnosti?
Co si myslíte vy? Má smysl řešit dobré zacházení se zvířaty během filmování, nebo jde o moderní přežitek a zbytečná gesta?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!