15. 8. 2012

Dvě hudební legendy znovu ožijí v životopisných filmech

Životopisné filmy byly, jsou a budou v kurzu. Skoro by se chtělo říci, že každá správná osobnost, která něco znamenala či znamená, by měla mít ten svůj. Nyní přišla řada na dvě hudební legendy, amerického zpěváka a herce Franka Sinatru a americkou zpěvačku Ninu Simone. Oba filmové projekty jsou navíc spojeny se zajímavými jmény ze světa kinematografie.


Snímek nazvaný prozatím Sinatra bude natáčet i produkovat oscarový režisér Martin Scorsese. I když se nyní v souvislosti s ním mluví hlavně o filmu The Wolf of Wall Street, v němž se objeví herci jako Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Matthew McConaughey nebo čerstvý držitel Oscara Jean Dujardin, Scorsese nezahálí a chystá i další projekty. Jedním z nich bude právě životopisné drama o Sinatrovi, jehož spoluproducentkou by měla být i Sinatrova dcera Tina.

Dílo to bude jistě výživné. Frank Sinatra byl ženatý například s herečkami Avou Gardner nebo Miou Farrow, přátelil se s rodinou Kennedyů, traduje se, že měl pletky s mafií, ale především – byl to jeden z nejtalentovanějších zpěváků vůbec.

O filmu věnovaném Nině Simone se hovoří několik let, nyní to však vypadá, že se ledy začaly hýbat a snímek má konečně zelenou. Záštitu nad ním drží Ealing Studios. Příběh by měl vycházet z autobiografie I Put A Spell On You, která poprvé vyšla v roce 1992. Prozatím ale není jasné, jestli se film zaměří na vztah Niny Simone a jejího asistenta Hendersona nebo pokryje větší část života. Nejžhavější kandidátkou na roli Niny je herečka Zoe Saldana, jež na sebe v poslední době upozornila například v Avatarovi. Dále se hovoří o obsazení Mary J. Blige a Davida Oyelowa, který by měl hrát právě Hendersona.

Stejně jako Frank Sinatra, i Nina Simone vedla pestrý život. Interpretka hitu Feeling Good se původně měla stát pianistkou, ale díky barvě své kůže nedostala stipendium. Musela začít od píky, zpívala po barech, až se vypracovala na přední zpěvačku. Navíc se angažovala v otázkách lidských práv. Její osobní život byl jako na houpačce, zčásti za to mohla i její bipolární porucha.

Zkrátka a dobře – Frank Sinatra i Nina Simone jsou natolik zajímavé osobnosti, že si svůj životopisný film rozhodně zaslouží.

Aleee
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!