12. 11. 2016

V kolika filmech uvidíme nového Spider-Mana?

Tom Holland prozradil velké plány studia Marvel ohledně toho, kolikrát se "jeho" Spider-Man objeví na plátnech.

hlavní obrázek

Historie filmových adaptací Spider-Mana je známá. Poprvé se objevil v sólovém filmu na velkém plátně v roce 2002 pod taktovkou Sama Raimiho a tváří Tobeyho Maguirea. Dočkal se tří dílů, kdy se první dva setkaly nejen s vysokými tržbami, ale i velmi pozitivními ohlasy. Třetí díl přinesl nejvyšší tržby, zároveň ale velmi smíšené reakce. K plánovanému čtvrtému dílu poté nedošlo, vzhledem k Raimiho odchodu od série (kvůli velkému zasahování do jeho práce ze strany studia). Sony se rozhodlo pro celkový reboot série, který svěřili Marcu Webbovi a do hlavní role byl vybrán Andrew Garfield. Došlo na dva filmy, kdy oba získaly smíšené a převážně negativní reakce a navíc kvůli masivní reklamě od Sony nedokázaly dostatečně vydělat.

V ten moment se zoufalé studio obrátilo na Spider-Manův domov, na Marvel, s prosbou o pomoc. Oficiálně sice filmy zůstaly u Sony, které bude mít hlavní slovo – Marvel ale sdílí se Sony práva a díky posledním zkušenostem mu taky Sony dost důvěřuje. Jako již třetí představitel Spider-Mana byl vybrán Tom Holland – ten již nového Spideyho představil ve třetím Captainovi Americovi s podtitulem Občanská válka. Jeho podání se setkalo s nadšením fanoušků a pozitivními reakcemi kritiků.

To muselo v Marvelu vzbudit dost důvěry. Tom Holland se v rozhovoru s magazínem Hollywood Reporter rozpovídal o smlouvě se studiem Marvel – tu podepsal na 3 sólovky a 3 jiné filmy od studia, pravděpodobně týmové filmy nebo camea. Všehovšudy se zatím objevil v jednom, v posledním Capovi a příští rok ho uvidíme v prvním sólovém filmu Spider-Man: Homecoming. Stále nás ale čeká minimálně 5 filmů, v nichž se Hollandův Spidey objeví, což jenom vypovídá o faktu, že Marvel si dost věří a Hollandem v této roli si je studio zcela jisté.

Kromě toho, v kolika filmech se objeví, mluvil i o vstřícnosti Marvelu k hercům, kdy respektují jejich život i natáčení jiných filmů, kdy se snaží natáčení rozvrhnout tak, aby herci stíhali natáčet i svůj druhý film. Neprozradil v jakých přesně filmech se objeví, ale možná to sám Holland neví. Marvel prý dává hercům na výběr, zda by chtěli malou roli v týmovce jako např. Avengers, nebo něco jiného. Je ale jasné, že Peter Parker se objeví v dalších Avengers, tedy Avengers: Infinity War a s Hollandem má Marvel spoustu plánů.

Jak vám sedl Spider-Man v podání Toma Hollanda v Civil War? Těšíte se na Homecoming, nebo vás tato postava nechává chladné?

Esgalnor
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!