29. 9. 2011

Vyvede Spielberg Židy z Egypta?

Pamatujete na chystané projekty o Mojžíšovi? Možná ne, ale to nevadí. Ono to stejně vypadalo, že na ně pomalu zapomínají i producenti. Teď už ale Mojžíš, ten od Warnerů, opět vystrkuje růžky. Kdosi si řekl, že naláká nějakého opravdu dobrého režiséra a nakonec loví skutečně vysoko. Warneři mají totiž zálusk na Stevena Spielberga.


Steven Spielberg si jakožto Žid s judaismem pohrával už v Schindlerově seznamu a Mnichovu. Těžko říct, jestli ho přesto zaujme téma, které je náboženské tak moc.
Gods and Kings z pera Michaela Greena a Stuarta Hazeldina se drží Bible (chcete-li Tóry) docela přesně, takže se můžeme těšit na hořící keře, rozestoupená moře a spoustu (spoustu!) pouštního písku.
Spielbergovu odpověď (ať už na post režiséra, nebo alespoň producenta) zatím neznáme, produkce mu ale vecpala scénář. Můžeme jen hádat, jestli mezi plánované kousky Lincoln a Robopocalypse, na které se má vrhnout po War Horse a Tintinovi, vůbec může nacpat další projekt. I kdyby ale nakonec odmítnul, budeme alespoň vědět, že se chystá něco velkého.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!