home
Žít

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Žít

Tak s tímhle filmem jsem se dneska natrápila a opět bohužel musím potvrdit to, co už dávno vím - Kurosawa se mi zatím ne a ne trefit do vkusu. Stejné to bylo i s Kubrickem, který si mě nakonec získal, tak uvidíme, jestli mě podobné "prozření" čeká i s japonským tvůrcem. Opět vidím zajímavou režii, typický styl, zvláštně a netradičně vystavěný příběh, zkrátka a dobře vidím spoustu formálních kvalit, které se netýkají jenom toho, co teď spěšně jmenuju. Jenže tahle celá poetika se opět míjí se mnou jako divákem, neumím se do toho ponořit, neumím si to užít a většinu času se nudím. Tak třeba zase někdy příště.

24. března 2012
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Okaté a očividné. Kurosawa navíc opět svůj film naprosto negraduje (a je mi jedno, nakolik to plyne z celkově odlišného východního přístupu k vyprávění), tomu brání roztržení děje uprostřed, což je vzhledem k námětu podivné. Vypadá to, že čím víc filmů od něj vidím, tím míň mu rozumím.

29. května 2011
avatar uživatele
100 %

Dokonalost sama...

Jedna z největších "pecek" mistra režie Akiry Kurosawy. Po tomto jsem se tomuto pánovi naprosto oddal. Toto je přesě můj šálek čaje. Tímto směrem se já ubírám. Tento styl já miluji! :)) Již na začátku filmu víme, že náš hrdina za pár minut zemře... (žaludek opravdu nechutný), v půlce filmu hlavní hrdina zemře a je fuč! Ha, a co teď, mistře Kurosawo? Ano, přesně tak! :)) Mnoho z vás mne asi teďka nechápe, ale takto natočit film je naprosto uítlé, může se to zdát zdlouhavé... Blbost! Rozhodně ne! Ba naopak! Přetože se ve filmu reší to, co divák již dávno ví, není to nudné. Přesně naopak... to je ale divné, že? Jinak výkon mistra Takashi Shimury byl naprosto geniální... je to Shikula...:)) Výborné, smutné, dynamické, a konec je přímo bláhový... Jděte do toho... 100%!

12. ledna 2007