20. 7. 2017

Pokračujeme po vzoru letošní Krásky a zvířete

Spoustu pohádek dostane hranou podobu. Nejdříve však Aladin a Dumbo.

hlavní obrázek

Za poměrně krátký čas jsme si už zvykli na samé přetáčky a rebooty a na nové tváře ve stejných příbězích z let minulých. Asi už pomalu dochází materiál, který by se dal znovu natočit, když už šaháme i po filmech, co měly premiéru teprve před pár lety. A tak jsme se ponořili do jiných vod. Animované postavičky dostávají reálnou tvář a zatím se to setkalo s úspěchem. Ano, mluvíme o letošní Krásce a zvířeti. Zde se sice nejednalo o úplně první hranou adaptaci, ale tato lehce vyniká nad ostatními. Navíc, letošní nejvýdělečnější film (1 261 741 16­8 dolarů) a celkově už dotahuje Ledové království a pyšní se desátým místem v žebříčku.

Tak jsme si připomněli, co dávno víme. Některé projekty už ale dostávají reálnou podobu. Například Dumbo – roztomilý sloník s velkými ušisky z roku 1941 – má stanovenou premiéru na březen 2019 a právě probíhá natáčení. Do režisérského křesla se posadil Tim Burton a v hlavních rolích uvidíme Michaela Keatona, Colina Farrella, Evu Green a Dannyho DeVita. To vypadá na dojemnou a pohodovou pohádku!Před pár dny jsme dostali seznam kompletního hereckého obsazení do dalšího připravovaného filmu. Přibližně za měsíc začne natáčení Aladina z roku 1992 a vytvoří ho pro nás Guy Ritchie. Ten už obohatil naše filmové zážitky Sherlockem Holmesem či letošním Králem Artušem. Máme očekávat Aladina v podobném stylu?

Aladina si zahraje Mena Massoud, krásnou princeznu Jasmínu Naomi Scott. Nesmí chybět samozřejmě Džin, jehož si na starost vezme Will Smith. Herecké obsazení je tedy sympatické. Film vznikne podle scénáře od Johna Augusta a bude to pochopitelně muzikál.

Budeme oběma držet pěsti, aby dopadly stejně dobře jako letošní Kráska a zvíře. A jak se na to díváte vy? Těšíte se na plánované filmy?

Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.
Poslední komentáře
Celkem 2 příspěvky v diskuzi
Janca.W
před 136 týdny
Nemůžu říct, že by Aladin a Dumbo patřili mezi mé oblíbené příběhy, ale obsazení a režiséři jsou...
Anomálie
před 135 týdny
Aladina jsme měla vždycky ráda, tak snad se to povede! :))