avatar uživatele

Katharine

Jméno
Věk
Bydliště
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Prokletý ostrov
Shutter Island
80 %

Martin Scorsese přináší s Prokletým ostrovem příjemnou atmosféru á la "old hollywood" se střídajícími se retro závěry a občas jednoduchými dialogy. Konec nebyl zas tak překvapivý, ale už za ten styl stojí za zhlédnutí.

18. dubna 2010
plakát filmu
Percy Jackson: Zloděj blesku
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
40 %

Zábavné propojení řecké mytologie s moderním světem (především iPhone a conversky) a poměrně odsýpající příběh. Na druhou stranu právě onen příběh nedává moc smysl (tj. je debilní), herci jsou nepříjemní a ani ty efekty nic moc.

11. března 2010
plakát filmu
Alenka v říši divů
Alice in Wonderland
80 %

Typicky "burtonovské", ovšem, jelikož je pod Alenkou podepsán Disney, ne až tak temné, jak je u něj zvykem.
Film oplývá nádhernou výpravou, kostýmy i skvělými herci, ovšem vzhledem k tomu, že je v kinech k dispozici i ve 3-D mi přijdou některé scény ryze účelové. Navíc kdykoliv sklouzne film k ponurejším tónům, musí být okamžitě "zabita" nějakým vtípkem či dokonce tancem. Disneyho pohádka podle Tima Burtona, s klady i zápory.

5. března 2010
plakát filmu
Juno
Juno
70 %

Velice svěží, nápaditý film (hlavně scénář) s nezajímavou Elen Page a vlastně celým obsazením. Na první zkouknutí působí zábavně, podle mého je Juno trochu přeceňována.

15. února 2010
plakát filmu
Jasná hvězda
Bright Star
60 %

Vidím v něm to kouzlo, ale nezaujal mě. Ben Whishaw je vynikající, ale Abbie Cornish jsem nějak nemohla vystát. Dlouhá stopáž nechává vyznít dlouhým, melancholickým, nikoliv prázdným scénám, přesto je Bright Star pro mě zapomenutelným dílem.

15. února 2010
plakát filmu
New Yorku, miluji Tě
New York, I Love You
70 %

Oproti Paříži, miluji tě více provázané a odlehčené. Všechny příběhy se drží v nadprůměrné rovině, ač mnohdy postrádají hloubku těch z pařížských. Mezi ty lepší patří režijně asi segmenty od Fatiha Akina a Yvana Attala. Scénáristicky perfektní je část od Joshuy Marstona. Příjemný, pohodový film. I když na NY jsem ho čekala trochu dynamičtější.

1. února 2010
plakát filmu
Lítám v tom
Up in the Air
90 %

Neotřelá komedie/drama se skvělým obsazením o strachu z budoucnosti, lásce a životních hodnotách. Rozhodně jeden z filmů roku, který vřele doporučuji všem.

21. ledna 2010
plakát filmu
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
70 %

Klasické dílo Arthura Conana Doylea bylo zaktualizováno především co se postav týče. Robert Downey a Jude Law vládnou celému filmu, zatímco vedlejší postavy se nezajímavě míhají kolem. Stejně tak banální zápletka, která je, ač nehraje prim, nudná, na úrovni dětské detektivky. V záplavě akce a kočkování Holmese a Watsona si ho ani nevšimnete a v podstatě vás příliš zajímat nebude. Finální rozhřešení jakbysmet. Nevadí mi bezhlavá akce, ale když je to film o detektivech, nevadilo by mi trochu záhadnější ladění. Zapomenutelný, nic pro milovníky detektivek, ale zábavný je dost.

17. ledna 2010
plakát filmu
John Tucker musí zemřít
John Tucker Must Die
50 %

Překvapivě celkem příjemný a koukatelný film. Dialogy sice nejsou moc chytré, ale poměrně zábavné. Jeden z mnoha středoškolských filmů plný basketbalistů a roztleskávaček, tentokrát s příjemným obsazením (hl. Brittany Snow, Sophia Bush).

10. ledna 2010
plakát filmu
Avatar
Avatar
80 %

Vizuálně naprosto úchvatný film s poněkud slabším příběhem (připomíná mi něco mezi Pocahontas a Matrixem) a dialogy. A koho to vlastně zajímá. Cameron přináší ohrané téma ve zbusu novém obalu. A jakém. Ty efekty. A závěrečná bitva. Epic.

1. ledna 2010
plakát filmu
70 %

Poměrně příjemné, ale ne bezchybné. Zajímavý retro soundtrack, dobří herci, nečekaně chytrý scénář, i když jim to sem tam nevyšlo. Více vtipu by mu neuškodilo, ale jde rozhodně mnohem civilnější "středoškolský" film než byste čekali.

25. prosince 2009
plakát filmu
Max a maxipříšerky
Where the Wild Things Are
40 %

I přes nádhernou výpravu, vizuální podobu a perfektní Karen O bych představitele Maxe nejraději kopla přímo do zubů a ani ten příběh mě nijak nedostal.

23. prosince 2009
plakát filmu
Vražda na večeři
Murder by Death
100 %

Naprosto perfektní detektivka/komedie. Děj je napínavý a zároveň prošpikován skvělými ironickými poznámkami. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

23. prosince 2009
plakát filmu
Bittersweet Life, A
Dalkomhan insaeng
80 %

Pomalý rozjezd, ve kterém se film může zdát jako poklidné drama, se ve druhé polovině promění v akční, ironickou gangsterku. Film je skvěle zpracován, takže pokud se nenecháte začátkem odradit, můžete se dočkat skělé hudby a vynikajícího finále.

17. prosince 2009
plakát filmu
Pařba ve Vegas
The Hangover
80 %

Velice zábavná komedie se skvělými herci, výbornou zápletkou a vtipy. Jediná věc, která výsledný dojem z filmu dost zkazila byla postava pana Chowa, která byla nepotřebná.

2. prosince 2009
plakát filmu
Zakletý v čase
The Time Traveler's Wife
80 %

Byla jsem připravená dívat se na úplnou blbost. Nesmírně mě ale překvapilo, že příběh dobře odsýpal, herci příjemní a to (tedy cestování v čase), co se mi v knize zdálo nepochopitelné, zde zcela dávalo smysl. Jeden z mála filmů, který mi zlepšil názor na knihu.

29. listopadu 2009
plakát filmu
Twilight sága: Nový měsíc
The Twilight Saga: New Moon
30 %

Nepředstavitelně nudné a bez špetky originality. Zatímco na prvním díle se dalo lecos skousnout, druhý je směšný v každém ohledu. Dialogy jsou natahované a bohužel ještě více ukazují nedostatky knihy. Robert neustále nasazuje svůj "trpitelský" výraz, Taylor hraje evidentně jenom svaly a Kristen mě tam začala asi tak po deseti minutách celkem štvát. Doufám, že tohle neuvidím hodně dlouho.

28. listopadu 2009
plakát filmu
Powder Blue (V)
Powder Blue
80 %

Poměrně zajímavé a velice dobře zpracované drama. Přestože mi postavy k sobě úplně "neseděly" - Jessica Biel a Ray Liotta nejsou zrovna mými oblíbenci, dalo se na ně dívat a filmu na kvalitě neubrali.

20. listopadu 2009
plakát filmu
Zombieland
Zombieland
80 %

Po dlouhé době zábavná komedie. Zombieland je dynamcký a vtipný ačkoli děje je tu opravdu pomálu a obsazení se skládá ze čtyř hlavních postav.

16. listopadu 2009
plakát filmu
Syriana
Syriana
70 %

Po přečtení knihy je mi jasné, že film má s knihou společné leda tak postavu George Clooneyho a provázanost postav. Neuvěřitelné propojení mnoha postav a událostí je tu bohužel málo působivé a zdálo se mi jako by se příběh rozpadal na menší epizody. Film má samozřejmě perfektní režii, střih...ale nebýt působivého konce, nestál by příliš za zmínku.

7. listopadu 2009
plakát filmu
500 dní se Summer
(500) Days of Summer
80 %

Film stojící hlavně na výkonech Zooey Deschanel a Josepha Gordon-Levitta, kteří jsou roztomilí, zábavní (i když občas krapet nudní) s velice hravou režií. Velice příjemná podívaná.

16. října 2009

Jennifers boredom

Megan Fox a Diablo Cody. Nezní to jako dvě vynikající ingredience pro zábavný film? Jak vidno, není. Megan je bez těch robotů tak nějak opuštěná a její herecký projev je otravnější, než obvykle. Diablo se ukázala pár celkem vtipnými hláškami, ale překvapivě se utápí v klišé. Nezajímavému ději bohužela nai nepomáhá režie Karyn Kusamy, která nevýrazná a statická. Jediné, co si z filmu pamatuju je tak Megan, nuda, Amanda a zase nuda.

7. října 2009
plakát filmu
Bratři Bloomovi
The Brothers Bloom
60 %

Roztahané a místy dost nudné. Eskapády Bloomovic bratří by byly dost těžko dokoukatelné, nebýt roztomilého Adriena Brodyho, mnohých záběrů Prahy, Rachel Weisz mluvící česky a Rinko Kikuchi ve slunečních brýlích od Chanelu.

17. září 2009
plakát filmu
Hrob světlušek
Hotaru no haka
90 %

Od začátku víte, jak skončí. Přesto, si v sobě udržujete až do konce naději, že to všechno dobře dopadne. A ač Hrob světlušek hraje občas na city až příliš, díky animaci působí vše přirozeně a nenuceně.

13. září 2009
plakát filmu
Frajeři a saze
Guys and Dolls
60 %

Film, sázející spíše na stylizaci a vyhraněnost postav s až divadelně laděnými a celkem dobrými hudebními čísly a chytlavými melodiemi. Děj ovšem nestojí za řeč.

10. září 2009