Atticus

Jméno
Petr
Věk
25 let (Beran)
Bydliště
Střední Čechy
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
atticus@kfilmu.net
Názory
plakát filmu
70 %

A můj názor je ...

Pro mě hodně podhodnocený snímek. Je sice pravda, že režisér se trochu hledal v žánru a proto v jeden okamžik tu máme politické drama, následně válečný a pak zas tanečný film. Zkombinovat taneční vystoupení a k tomu útok na teroristy nebylo nejmoudřejší a vážně to nefunguje. Filmu taky neprospívají nesympatické hlavní postavy, i když herci zahráli dobře (čest izraelcům). Samotný příběh, autentické záběry a zajímavost příběhu se mi líbila a proto jsem rád, že jsem film mohl vidět. Jen ho trochu jinak pojmout!

22. února 2019
plakát filmu
Já, Simon
Love, Simon
70 %

A můj názor je...

Jelikož jsem neviděl trailer a ani nečetl knihu, myslel jsem si, že film bude větší drama. Nakonec se z toho vyklubalo teen drama a já měl pocit, že se opět divám na 13 Reasons Why. Zpracování je ale v klidu. Herci jsou sympatičtí, téma je aktuální. Jen celé to řešení bylo na mě až moc "pohádkové". Každopádně jsem do poslední chvíle netušil, kdo je Blue, takže příběh dokázal udržet i v napětí. Příjemné, místy zábavné a hlavně se zde mihl Duhamel a to je borec.

20. února 2019
plakát filmu
Gentleman s pistolí
The Old Man and the Gun
80 %

A můj názor je ...

Příjmené rozloučení s filmovou legendou. Skvělé tempo, sympaťáci všichni. Užil jsem si to. Důstojné, přitom skvěle natočené. U sledování jsem se neustále připitoměle usmíval.

31. ledna 2019
plakát filmu
Smrtelné stroje
Mortal Engines
60 %

A můj názor je ...

Knihu jsem nečetl, což rozhodně napravím, ale jako film se mi to asi i líbilo. Krásný vizuál, rozmanitý svět, který mě bavilo objevovat. Příběh trochu drhnul a byl narvaný k prasknutí samým klišé, ale to je jedno. Akční, vtipné, dobře natočené. Super "pohádka".

31. ledna 2019
plakát filmu
Odnikud
Aus dem Nichts
70 %

A můj názor je...

Ty brďo, Němci to dobře rozjeli. Od filmu jsem měl zcela jiná očekávání (možná to bude tím, že jsem neviděl ukázky). Čekal jsem akční řežbu s tématikou pomsty, ale nakonec se jednalo o komorní drama sklíčené matky od rodiny, která zklamaná systémem nakonec přeci jen vzala události do svých rukou. Filmu škodí rozhodně ofiko synopse, kdy vlastně víme, že soud viníky nepotrestá a pustí je. A na to jsme museli čekat skoro víc jak polovinu filmu. Jinak ale dobré...

23. ledna 2019
plakát filmu
50 %

A můj názor je...

V rámci Vyvoleného a Rozpolceného se jedná o nejhorší film. První půlka je skvělá a funguje jako mix prvních dvou zmíněných. Pak se z filmu stane ale něco divného, nelogického, u čehož nevím, zda se mi to líbilo. Více v recenzi.

21. ledna 2019
plakát filmu
Robin Hood
Robin Hood
50 %

A můj názor je...

Akční blbina, která se ničeho nebojí a kašle na původní předlohu. Velmi podobné Králi Artušovi. Docela to byla ale zábava. Více v recenzi.

17. ledna 2019
plakát filmu
Sbohem Kryštůfku Robine
Goodbye Christopher Robin
70 %

A můj názor je...

Příjemný biografický snímek o autorovi nejznámější dětské knihy všech dob, který se nebojí otevřeně poukázat na využívání blízkých lidí pro svůj prospěch. Pro peníze a slávu uděláme vše, ale když si uvědomíme naše chyby, může být už pozdě.

16. ledna 2019
plakát filmu
Raubíř Ralf a internet
Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2
70 %

A můj názor je...

Už se nedaří brnkat na strunu nostalgie, ale objevovat svět internetu je zábavné. Jednička se nedokázala překonat, přesto je pokračování velmi dobré. Více v recenzi.

16. ledna 2019
plakát filmu
Beautiful Boy
Beautiful Boy
40 %

A můj názor je...

Příběh mladého chlapce závislého na drogách je zajímavý, jen špatně natočený a v nudném filmu. Přitom to mělo ohromný potenciál. Více v recenzi.

11. ledna 2019
plakát filmu
Skrytá čísla
Hidden Figures
90 %

A můj názor je...

Výtečně natočený neuvěřitelný příběh o třech ženách černé pleti, bez kterých by NASA nedokázala ani zlomek toho, čeho dosáhla. Ať už je to celé dle pravdy, nebo jen část, film sám o sobě je vtipný, dojemný, zajímavý a vizuálně krásně zpracovaný (vesmír, starty raket, skutečné záběry z minulosti...). Všichni svou roli zahráli skvěle, dokonce i Sheldon :). A nezapomeňme: "Všichni čůráme stejnou barvu."

7. ledna 2019
plakát filmu
Venom
Venom
80 %

A můj názor je...

Po prvních trailerech jsem se obával nejhoršího, ale obavy nebyly vůbec třeba. Venom se snaží být zábavný, akční a navzdory slabému příběhu mě prostě bavil. Tom Hardy je můj oblíbenec, takže zvedá úroveň filmů ať se jedná o jakýkoliv brak. Toto byla ale komiksová lahůdka. Nenudilo mě to, pořád se něco dělo a Venom byl krásně vidět. Navíc, Hardyho hlášky mě bavily.

7. ledna 2019
plakát filmu
Johnny English znovu zasahuje
Johnny English Strikes Again
60 %

A můj názor je...

Něco jako jednička a dvojka. Neurazí, ale ani nenadchne. Občas povedený fórek, někdy trapné až jsem se styděl, ale je to prostě Johnny English a je mu odpustíte všechno. Musím ale ocenit vitalitu 64 letého Rowana a krásu herečky Olgy Kurylenko.

7. ledna 2019
plakát filmu
Mauglí
Mowgli
70 %

A můj názor je...

Oproti nedávnému Disneyho zpracování je toto zpracování temnější a vážnější. A to mě vůbec nevadilo. Co možná příběhu z džungle škodí jsou polidštěná zvířata - chápu záměr tvůrců, ale některá vypadala fakt vtipně, některá zas hrozně špatně. Obecně vizuální stránka spíš připomínala lepší počítačovou hru. Ale jsem spokojený. Bavilo mě to a malý Mauglí to zahrál dobře.

7. ledna 2019
plakát filmu
Tully
Tully
80 %

A můj názor je ...

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji převážně matkám s dětmi.

4. srpna 2018
plakát filmu
Paříž 15:17
The 15:17 to Paris
50 %

A můj názor je ...

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut.

24. května 2018
plakát filmu
Všechny prachy světa
All the Money in the World
50 %

A můj názor je ...

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.

24. května 2018
plakát filmu
Deadpool 2
Deadpool 2
70 %

A můj názor je ...

Dvojky to maj vždy nejhorší, hlavně když jednička zažila obrovské BUM a jak u diváků, tak kasovně zazářila. Deadpool 2 se s tím ale dobře popral. Nejslabším článkem je příběh, ten ze začátku mě vyděsil a s hlavou v dlaních jsem doufal, že se dívám omylem na jiný film. Naštěstí to rychle zmizelo, a i když nadále film obsahoval spoustu klišé a ohraných situacích, hlášky a brutální akce mi to vytěsnily z mysli. Je zapotřebí ale mít trochu přehled o filmech, hlavně o těch komiksových, pak vám Deadpoolovi hlášky nevyzní naprázdno do větru. Jop, opět jsem se nasmál, akce zaujala a ruka Davida Leitcha, který pracoval i na Johnu Wickovi, byla v tomto směru poznat. Už se ale pochopitelně nekoná wow moment, který jsem zažil u jedničky. Už mě DP neměl čím překvapit. Ale Cable byl super, Domino také a pár překvapivých cameo a událostí se našlo. Slušné pokračování – prostě to neberte vážně.

22. května 2018
plakát filmu
Vezmeš si mě, kámo?
Épouse-moi mon pote
50 %

A můj názor je ...

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.

12. května 2018
plakát filmu
Hostiles
Hostiles
100 %

A můj názor je ...

Westernový žánr pomalu a jistě umírá. Méně a méně filmů se v tomto žánrů objevuje. Nedávno to zkoušel remake Sedmi statečných, ale ten bych spíše označil jako zábavnou popkornovku do kina, než plnohodnotný western. Kde jsou ty časy. Naštěstí se občas objeví světlá výjimka a tím rozhodně je i film Hostiles. Je škoda, že nešel do našich kin, rád bych ho viděl na velkém plátně. Já totiž s tím filmem nemám žádný problém. Všechno mě bavilo, všechno se mi líbilo. Má to krásné pomalé tempo, pár akčních drsných scén (asi jen tři) a hloubku. Líbilo se mi vykreslování postav, jejich progres, jejich vztahy. Jen jedinou věc bych asi upravil a to až samotný konec, kde se hlavní hrdina rozhodl trochu učebnicově, ale jinak doopravdy nemám k ničemu žádnou výtku. Protože western mám taky rád a žádné dobré filmy v tomto směru nedostáváme, nebojím se dát plné hodnocení. Jsem spokojen, jak jen to jde, rád si pustím vícekrát.

27. dubna 2018
plakát filmu
Anihilace
Annihilation
70 %

A můj názor je ...

Anihilace šla do kin pouze v Americe a bylo nám to odůvodněno tím, že je film příliš inteligentní a důmyslný na to, aby ho průměrný divák pochopil. Tím nám vlastně řekli, že převážná část zemí by si s filmem neporadila, ale USA ano. Jak jinak. Naštěstí díky Netflixu máme možnost všichni film zhlédnout a buď přijít na to, že jsme skutečně tak hloupí a skrytý smysl příběhu nám uniká, anebo že to tak horké nebude a film pochopí a užije si opravdu i obyčejný divák na gauči s pytlíkem brambůrků. Každopádně, Anihilace je velmi zajímavým sci-fi filmem. Všechno shazuje ze stolu vizuální stránka, jenž se skutečně povedla a objevovat svět v Záři je více než pouze zajímavé. Trochu mě mrzí, že se nerozvedla ústřední myšlenka toho, co nám chtěli tvůrci původně sdělit a že to klouže čistě jen po povrchu. Taktéž mi hodně vadily časté flashbacky do života hlavní hrdinky. Navzdory tomu jsem rád, že jsem si na film našel čas a poznával jeho tajemství. Zázrak jako u Ex Machiny, kterou natočil stejný režisér, se ale nekoná.

19. března 2018
plakát filmu
Coco
Coco
100 %

A můj názor je ...

Disney se znovu pouští do neprobádaných vod a tentokrát se zaměřilo na Día de Muertos, tedy mexickou oslavu na počest mrtvých. Takže nesledujeme pouze rodinný panický strach z muziky, Miguelovu tvrdohlavost a vytrvalost hrát a zpívat, ale také rodinné zvyky, celou tradici a přípravy na samotnou oslavu. Samotné dobrodružství v říši Mrtvých odsýpá stejně dobře jako v našem světě. Je vtipné, nápadité, barevné a samotná zápletka dobře provedená. To vše je protkané rytmickými písněmi, sympatickými postavami, roztomilými zvířátky a celkem jako pohádka je tou nejlepší, co jsem za poslední dobu viděl.

15. března 2018
plakát filmu
Hon na pačlověky
Hunt for the Wilderpeople
80 %

A můj názor je ...

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

17. února 2018
plakát filmu
Velká hra
Molly's Game
80 %

A můj názor je ...

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

11. února 2018
plakát filmu
80 %

A můj názor je ...

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnosti, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

11. února 2018