Atticus

Jméno
Petr
Věk
24 let
Bydliště
Středočeský
Twitter
Facebook
Můj facebook je kfilmu.net
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Wonder Woman
Wonder Woman
80 %

A můj názor je ...

Čekal jsem další fiasko v podobě Úsvitu spravedlnosti nebo Sebevražedného oddílu, takže jsem před promítáním raději nic nečekal a koupil si popkorn na dlouhou chvíli. Rád ale přiznávám, že se recenze nemýlily a Wonder Woman to konečně dokázala. Vůbec jsem se nenudil, občas jsem se s celým kinosálem zasmál, a užíval si skvěle natočenou podívanou. Je pravda, že vizuální stránka trochu haprovala, ale na druhou stranu musím vynachválit kameru. Sledovat souboje byla jedna báseň a divák si je může nerušeně užít (viz zachraňování vesnice). Mělo to své mouchy, ale kašlu na ně, bavilo mě to a to je to hlavní. Pokud budou v DC takto pokračovat i dál, vznikne nám fajn sdílený vesmír. Jo a dokonce mi zbyl i popkorn…

14. června 2017
plakát filmu
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
60 %

A můj názor je ...

Názor na pátý díl nezapomenutelných Pirátů z Karibiku ve mně pluje ze strany na stranu jako dokonale udělané Salazarovy vlasy. V jeden okamžik bych jen chválil a po chvilce zas hledám chyby, kterých v Salazarově pomstě bylo požehnaně (žel, i ty logické). Už to prostě nemá tu šťávu, která fungovala před čtrnácti lety.

Naštěstí se z minula poučili a Jack Sparrow zde není hlavní postavou na kterou se soustředíme, ale toto břemeno si převzal mladý Turner, který mě kupodivu bavil víc než samotný kapitán Jack. Jako vždy zazářil kapitán Barbossa a i mě překvapil Salazar, o kterém jsem si před usednutím v kině myslel, že mi bude vadit. Vůbec mě to nenudilo, což je základ. Každou chvíli se něco dělo, někdo křičel, mlátil nebo něco někde vybouchlo. Slabý příběh zastíní výtečná vizuální stránka (Taky aby ne, když každá minuta stála 2,5 mil. dolarů!).

Salazarova pomsta není špatná, jen pomalu celé sérii docházejí nápady a energie. Kvůli překombinovanému konci a Jacku, který spíš celou dobu hledal láhve rumu a sukně, dávám menší hodnocení, než by si sám film zasloužil, jelikož mě bavil a některé okamžiky neměly chybu a zapíšou se mi do mysli. Už bych ale tuto láhev rumu odložil, je dopitá až na dno, a další bych neotevíral… Všeho moc škodí, že?

7. června 2017
plakát filmu
Strážci Galaxie vol. 2
Guardians of the Galaxy 2
70 %

A můj názor je ...

Já mám prostě u podobných filmů problém v tom, že moc očekávám, ale neuspokojí mě to. Neříkám, že SG Vol. 2 jsou špatní nebo snad horší než první díl. Dvojka se právě nesnaží být lepší než předcházející a drží se v zajetých kolejích, což se mi líbí a oceňuji. Kupodivu se tu hlavně nezaměřujeme na pompézní záchranu lidstva, ale na rodinné vztahy a postavy.

Pochopitelně to celé stojí na vtipu, bez něhož by to bylo hodně zlé, o který se převážně stará malinký Groot (ten skutečně neměl chybičku) a chvílemi Drax. Ostatní buď vtipní nejsou, nebo to neumí. Hlavní dějová linka byla fajn, jen trochu čitelná, ale udržela pozornost a bavila mě. Navíc, má to skvělý soundtrack. Málo kdy se mi stane, že po přijití z kina domů běžím na net a toužím si ho znovu poslechnout.

Jednoduše, druhý díl je stejný jako první, což u mě znamená, že jsem se nedočkal ničeho nového a nebyl jsem tak fascinován jako minule. Vadí mi, že neznáme přesné schopnosti postav, jelikož občas je dokáže zranit / rozhodit maličkost, někdy ale vydrží ohromný nápor. To je jedno. Mělo to zabavit a to se stalo. Jen nevím, jak to bude fungovat dohromady s Avengers, až se za chvilku setkají. No, nejsem ze studia, tak se tím nebudu lámat hlavu…

31. května 2017
plakát filmu
Král Artuš: Legenda o meči
King Arthur: Legend of the Sword
60 %

A můj názor je ...

A máme tu další zpracování legendy, sice trochu netradičně podané, ale přesto udělané dobře a lákavě. Má to styl, rychlost a akci. Nic víc dneska asi nepotřebujeme. Příběh je velice jednoduchý a prostý. Občas trochu upovídaný, ale ne nudný. Všichni mají svou roli dobře naučenou a Jude Law a Charlie Hunnam hrají dobře, což se mi líbilo. Nechyběly zpomalené záběry, ty jsem čekal, to byla jistota. Je to super oddychovka. Nemusíte nad tím přemýšlet a jen se necháváte unášet digitální pohádkou pro trochu odrostlejší děti a dospělé. Nového Artuše a jemu podobné ale nemohu hodnotit více jak šedesáti procenty. Je to sice dobré, ale ne skvělé. (A musím pochválit soundtrack! Ten se povedl.)

20. května 2017
plakát filmu
I dva jsou rodina
Demain tout commence
90 %

A můj názor je ...

Dojemné, neskutečně zábavné a výtečně natočené. Letošní překvapení, které si rád zopakuji.

10. května 2017
plakát filmu
Aftermath
Aftermath
60 %

A můj názor je ...

Asi by se to všem líbilo více, kdyby Arnie vzal samopal a celou leteckou společnost postřílel a pak by se jako robot vrátil v čase a zachránil svou dceru a milovanou manželku. Film by se asi pyšnil vyšším hodnocením. No, v životě to takto ale nefunguje. Na dramatu nevidím nic špatného. I když by se to dalo natočit lépe, bavilo mě to a Arnie zahrál skvěle. Já ho prostě mám rád a jsem za každý jeho nový film vděčný.

5. května 2017
plakát filmu
40 %

A můj názor je ...

Z Rozpolceného jsem poněkud rozpolcený. McAvoy zahrál Kevina, a další jeho osobnosti, skutečně dobře. To je ale vše. Jelikož sledujeme únos děvčat hned od prvních minut filmu, nemáme k nim žádné pouto, takže mi vlastně bylo jedno, jak to s nimi dopadne a jejich pláč a bědování se mnou ani nehnulo. I přesto první polovina byla strhující a bavila mě, nejvíce asi Kevinovo bláznovství (Jak jako malý trsal ve svém pokoji nemělo chybu.). Potom ale přišla čtyřiadvacátá osobnost a vše to šlo do kopru. Smál jsem se, což jsem asi neměl a ke konci jsem byl znuděný a znechucený. Někdy je méně více. Kdyby nebylo poslední Kevinovi osobnosti, hodnotím vyšším procentem.

5. května 2017
plakát filmu
Ochránci
Защитники
20 %

A můj názor je ...

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně ať zainvestují více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.

23. dubna 2017

A můj názor je ...

Seriál jsem jako malý miloval. Ty časy jsou už pryč a je to spíš nostalgie a nikdy bych si ho už znovu nepustil. Filmu jsem dal šanci a lituju. Pokud film zařadíme do dětské kategorie, tak dobře, to by šlo. Jinak je to o ničem a nuda. Ale za snahu obnovit hit devadesátých let těch pár procent navíc dám. Čekal jsem víc. …

16. dubna 2017
plakát filmu
Život
Life
70 %

A můj názor je ...

Klasické drahé Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám procenta za konec. Docela mě to překvapilo.

10. dubna 2017
plakát filmu
Divoké vlny 2
Surf's Up 2: WaveMania
40 %

A můj názor je ...

Je jen dobře, že to v Americe nešlo do kin, jelikož by na to nikdo nechodil. U nás, pokud dvojku chceme vidět, žel do kina musíme. Přijít s pokračováním po deseti letech je docela výzva, ale mělo se na čem stavět, protože jednička byla nadprůměrným animákem, který přišel zas s něčím novým. A to se právě o Divokých vlnách 2 říci nedá. Je možné, že dětské diváky to pobaví, a to jim přeju, ale pro mě to byla ztráta času. Viděl jsem opět známé tváře, tak pár procent musím dát.

5. dubna 2017
plakát filmu
Kráska a zvíře
Beauty and the Beast
80 %

A můj názor je ...

Je zajímavé, jak člověka může bavit příběh, který dobře zná a už ho několikrát viděl. Pro mě je Kráska a zvíře z 1991 prostě klasika, kterou nic nepřekoná. Ta pohádka mě jako malého fascinovala a nehorázně bavila. Od té doby jsem několik adaptací viděl, ale žádná nebyla tak skvělá jako letošní zpracování. Chytlavé písně (některé stejné jako minule), příběh známý, ale i tak opojný, a zpracování dokonalé. Určitě bych zkrátil délku, jelikož to zbytečně natahovali, ale jinak nemám co vytknout.

5. dubna 2017
plakát filmu
Paterson
Paterson
90 %

A můj názor je ...

Je to vlastně film o ničem, ale tak neskutečně mě bavil a zaujal. Jen obyčejný týden obyčejného řidiče autobusu, jeho ambiciózní přítelkyně a jejich normálního života. Ani nevím proč, ale byl jsem z filmu naplněn energií a chutí do života. Moc raději o tom nepřemýšlím a jen jsem si týden s Patersonem užil. A klidně ho prožiju někdy znovu. Navíc, Adamu Driverovi sedla role naprosto skvěle. Víc než otec Francisco Garupe v Mlčení či Kylo Ren v SW.

30. března 2017

A můj názor je ...

Smutný příběh mladého kluka, který je doplněn dětskou představivostí. Mě to zaujalo a i dojalo. Dobře natočené. Děti na to ale neberte. Byl jsem z toho lehce v depresi.

26. března 2017
plakát filmu
Kong: Ostrov lebek
Kong: Skull Island
40 %

A můj názor je ...

Parta maníků, co hledá netvory a příšery, se vydá na cestu na Tajuplný ostrov, kde veškerá fauna je poměrně větší, než by měla. Tam potkávají obrovskou rozzlobenou opici, která by se hodila Caesarovi v bitvě na Planetě opic.

Sice je Kong obrovská opička, která ještě roste (Asi je ještě v pubertě, ale zde neplatí, že je lepší jí šatit než živit.), ale přesto se ukáže, že je to vlastně hodná bytůstka a měla ostrov pod kontrolou, než se zde objevili lidé, což taková myšlenka je velice reálná a líbila se mi. Potom jí ale ti mrňaví lidé, kteří do Kongova světa přinesli chaos, museli pomoc, jinak by náš chlupatý Kong zahynul. Směšné.

Je pravdou, že vše vypadá krásně a dobře zvládnuté, ale to nám přeci už nemůže stačit. Nechci jen efekty, chci pořádný film! Ale je pravdou, že jsme byli v džungli, a ne ve víru velkoměsta – za to jsem rád. Ano, je to obrovský blockbuster, ale pro mě to je jen drahá krásná podívaná, která klouže po povrchu a někoho může zaujmout, ale mě už ne.

25. března 2017

A můj názor je ...

Hugh Jackman jako Wolverine naposledy. Minulé jeho příběhy jsem taktéž sledoval, ale byly tak mizerné, že si nepamatuju nic, co v nich bylo. Kromě samotného mutanta s drápky. Takže oceňuji, že jsem si nic nemusel pamatovat a stejně jsem se v Loganovi neztratil. Pokud bych měl nového Logana srovnat s minulými díly, musím uznat, že vše, ale úplně vše je lepší.

I tak mě to ale nechalo chladným a rozhodně jsem po zhlédnutí v kině nekřičel, ať mi to pustí znovu, že si rád připlatím. Asi mě nenadchla struktura filmu stylu: "Musíme jim utéci! A jéje, našli nás. Tak jim znovu utečeme. A né! Zas nás našli. Tak opět utečeme! Hm jak to, že nás našli? Tak si to s nimi vyřídíme."

Logan není rozhodně špatný film, to netvrdím. Jako rozloučení s legendou funguje dobře a věřím, že ne jedno oko nezůstalo suché. Nepřístupnost tomu dodala šťávu, ale možná bych ještě přitvrdil. A konečné finále naštěstí netlačilo moc na emoce, takže Wolverine odešel důstojně (Vše působilo dobře a lidsky, až na finální bitku s dětmi - to bylo trochu komické.). Doufám, že ho nenahradí. Pro mě bude vždy Wolverine jedině Hugh Jackman. Však jsem na něm vyrostl.

16. března 2017
plakát filmu
80 %

A můj názor je ...

Zpívej mi příjde jako zanedbanější brácha super animáku Zootropolis. Městečko je fajn, hlavní postavy jsou skvěle vykreslené a příběh jednoduchý a volně plynoucí. Jediný problém, který jsem měl je, že animák nedostál svého názvu. Moc se v něm nezpívá. Finální čísla byla fajn, ale rozhodně by se dalo víc vytřískat z pěvecké soutěže. Skutečně, soutěžící, kteří chtěli oslnit dvojčlennou porotu svým (ne)výtečným zpěvem, mě bavili nejvíc z celého filmu. Oceňuji, že to dokáže pobavit malé diváky, ale i ty větší, mezi které se rád řadím.

13. března 2017
plakát filmu
Mlčení
Silence
60 %

A můj názor je ...

Mladí mnichové to nemají jednoduché, ale ani divák ne, jelikož slyšet cca 150 minut myšlenkové pochody Garfielda, který poukazuje na jasné skutečnosti, je k zbláznění (Spíš bych nazval film Mluvení.). Je jasné, že téma, kdy naši hrdinové šíří svou víru v „bažině“ Japonska, není pro každého, a proto by si film neměl pouštět někdo, kdo ani neví, co je to symbol či Bůh. Já to naštěstí vím, a tak mě film, navzdory velkému množství hluchých míst, zabavil. Vyměnil bych hlavní herce, protože pořád v nich vidím hrdiny z jiných filmů než skutečné milovníky víry, i když třeba jsou jejich představitelé věřící. Ale dobře, mělo to atmošku a myšlenku, což oceňuji. Několikrát jsem se nad filmem zamyslel, i když nedokázal zasáhnout srdíčko.

12. března 2017
plakát filmu
LEGO® Batman film
The LEGO Batman Movie
50 %

A můj názor je ...

Možná jsem se nedostal na vlnu lego šílenství, ale mě to prostě nebavilo tak hodně, jako předcházející Lego příběh se smolařem Emmetem. Tam Batman fungoval dobře, ale jako samostatný hrdina ( + pár dalších) v celém svém filmu mi moc nesedl. Ale zasmál jsem se a docela to uteklo. A pořád mě to bavilo více než BvS.

1. března 2017
plakát filmu
Zakladatel
The Founder
70 %

A můj názor je ...

Zakladatele beru jako informativní film, který nám sice neukázal nic nového, ale díky němu jsme se dokázali přenést do dob minulých a do "slavných" začátků McDonalds. Michael Keaton svého Kroce skvěle zahrál a přímo se pro tu roli narodil. Jeho intriky a odhodlání jsou neuvěřitelné. Kdo ví, zda to tak skutečně bylo, ale bylo to zajímavé sledovat. I když film na emoce moc netlačí, bylo mi ke konci vlastně bratrů McDonaldových líto.

16. února 2017
plakát filmu
Jackie
Jackie
50 %

A můj názor je ...

Kdyby se Natalie Portman více uvolnila a netlačila na pilu tak silně, že se zlomí, bylo by to vše lepší. Moc umělé a strnulé. Nic jsem u toho filmu necítil a to jsem asi měl...

16. února 2017
plakát filmu
Resident Evil: Poslední kapitola
Resident Evil: The Final Chapter
30 %

A můj názor je ...

Prostě další klasický díl Resident Evil. Nepřekvapil a ani nezklamal. Opět šílený střih a kamera. Občasné "lekačky" potěšily.

4. února 2017
plakát filmu
Všechno nebo nic
Všechno nebo nic
70 %

A můj názor je ...

Česká tvorba, která vyniká nad momentálními komediemi. Lehce předvídatelné a až na pár momentů skvěle natočená komedie. Udrží pozornost a několikrát rozesměje. Plus za polské herce a snahu o něco nového ( ikdyž jsme to všichni už někde viděli).

4. února 2017
plakát filmu
xXx: Návrat Xandera Cage
xXx: The Return of Xander Cage
30 %

A můj názor je ...

Čekal jsem hloupý film, ale ne až tak. Agresivní střih, stupidní dialogy a přehnaná, ale přehnaná akce. Což by zas až tak nevadilo, kdyby jsme všechno neviděli v trailerech a film by přišel s něčím novým. Před patnácti lety by to možná fungovalo, ale dneska už ne. V dnešní době se jedná jen o průměrný akčňák. Potěšil mě Donnie Yen, jinak to bylo o ničem. Mluví se o pokračovaní, ale myslím si, že se ho už nedočkáme. Horší verze Rychle a zběsile.

25. ledna 2017
plakát filmu
Trollové
Trolls
50 %

A můj názor je ...

Barevné, hlasité, utancované. Věřím, že malé děti mohou být z této pestrobarevné pohádky nadšené, což jim přeji. Mě to ale nebavilo. Možná to bylo příběhem, možná zpracováním. Plus za chytlavé písničky.

25. ledna 2017