Atticus

Jméno
Petr
Věk
25 let
Bydliště
Střední Čechy
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
atticus@kfilmu.net
Názory
plakát filmu
Robin Hood
Robin Hood
50 %

A můj názor je...

Akční blbina, která se ničeho nebojí a kašle na původní předlohu. Velmi podobné Králi Artušovi. Docela to byla ale zábava. Více v recenzi.

17. ledna 2019
plakát filmu
Sbohem Kryštůfku Robine
Goodbye Christopher Robin
70 %

A můj názor je...

Příjemný biografický snímek o autorovi nejznámější dětské knihy všech dob, který se nebojí otevřeně poukázat na využívání blízkých lidí pro svůj prospěch. Pro peníze a slávu uděláme vše, ale když si uvědomíme naše chyby, může být už pozdě.

16. ledna 2019
plakát filmu
Raubíř Ralf a internet
Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2
70 %

A můj názor je...

Už se nedaří brnkat na strunu nostalgie, ale objevovat svět internetu je zábavné. Jednička se nedokázala překonat, přesto je pokračování velmi dobré. Více v recenzi.

16. ledna 2019
plakát filmu
Beautiful Boy
Beautiful Boy
40 %

A můj názor je...

Příběh mladého chlapce závislého na drogách je zajímavý, jen špatně natočený a v nudném filmu. Přitom to mělo ohromný potenciál. Více v recenzi.

11. ledna 2019
plakát filmu
Skrytá čísla
Hidden Figures
90 %

A můj názor je...

Výtečně natočený neuvěřitelný příběh o třech ženách černé pleti, bez kterých by NASA nedokázala ani zlomek toho, čeho dosáhla. Ať už je to celé dle pravdy, nebo jen část, film sám o sobě je vtipný, dojemný, zajímavý a vizuálně krásně zpracovaný (vesmír, starty raket, skutečné záběry z minulosti...). Všichni svou roli zahráli skvěle, dokonce i Sheldon :). A nezapomeňme: "Všichni čůráme stejnou barvu."

7. ledna 2019
plakát filmu
Venom
Venom
80 %

A můj názor je...

Po prvních trailerech jsem se obával nejhoršího, ale obavy nebyly vůbec třeba. Venom se snaží být zábavný, akční a navzdory slabému příběhu mě prostě bavil. Tom Hardy je můj oblíbenec, takže zvedá úroveň filmů ať se jedná o jakýkoliv brak. Toto byla ale komiksová lahůdka. Nenudilo mě to, pořád se něco dělo a Venom byl krásně vidět. Navíc, Hardyho hlášky mě bavily.

7. ledna 2019
plakát filmu
Johnny English znovu zasahuje
Johnny English Strikes Again
60 %

A můj názor je...

Něco jako jednička a dvojka. Neurazí, ale ani nenadchne. Občas povedený fórek, někdy trapné až jsem se styděl, ale je to prostě Johnny English a je mu odpustíte všechno. Musím ale ocenit vitalitu 64 letého Rowana a krásu herečky Olgy Kurylenko.

7. ledna 2019
plakát filmu
Mauglí
Mowgli
70 %

A můj názor je...

Oproti nedávnému Disneyho zpracování je toto zpracování temnější a vážnější. A to mě vůbec nevadilo. Co možná příběhu z džungle škodí jsou polidštěná zvířata - chápu záměr tvůrců, ale některá vypadala fakt vtipně, některá zas hrozně špatně. Obecně vizuální stránka spíš připomínala lepší počítačovou hru. Ale jsem spokojený. Bavilo mě to a malý Mauglí to zahrál dobře.

7. ledna 2019
plakát filmu
Tully
Tully
80 %

A můj názor je ...

Vůbec nechápu, proč je film zařazen do kategorie komedie, protože jsem se zasmál (upravuji - pousmál) asi jen dvakrát. Rozhodně se jedná o drama. Drama jedné matky, která po třech dětech je tak vyčerpaná, že nestíhá vůbec nic, ani ovládat své emoce. Není se čemu divit! Líbilo se mi, že film staví její příběh do reálného světla. Ano, mít tři děti - z toho jednoho, kterému musíte prokazovat neobvyklou péči - a manžela neustále v práci, to vyžaduje velkou dávku síly! Naštěstí se objeví noční chůva Tully, která se vším pomůže. Je tomu ale skutečně tak? Ten konec jsem nečekal. Je pravdou, že jsem čekal nějaký podraz, ale toto mě nenapadlo. Super myšlenka, skvělý výkon Ch. Theron, dobrá krátká stopáž. Doporučuji převážně matkám s dětmi.

4. srpna 2018
plakát filmu
Paříž 15:17
The 15:17 to Paris
50 %

A můj názor je ...

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut.

24. května 2018
plakát filmu
Všechny prachy světa
All the Money in the World
50 %

A můj názor je ...

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.

24. května 2018
plakát filmu
Deadpool 2
Deadpool 2
70 %

A můj názor je ...

Dvojky to maj vždy nejhorší, hlavně když jednička zažila obrovské BUM a jak u diváků, tak kasovně zazářila. Deadpool 2 se s tím ale dobře popral. Nejslabším článkem je příběh, ten ze začátku mě vyděsil a s hlavou v dlaních jsem doufal, že se dívám omylem na jiný film. Naštěstí to rychle zmizelo, a i když nadále film obsahoval spoustu klišé a ohraných situacích, hlášky a brutální akce mi to vytěsnily z mysli. Je zapotřebí ale mít trochu přehled o filmech, hlavně o těch komiksových, pak vám Deadpoolovi hlášky nevyzní naprázdno do větru. Jop, opět jsem se nasmál, akce zaujala a ruka Davida Leitcha, který pracoval i na Johnu Wickovi, byla v tomto směru poznat. Už se ale pochopitelně nekoná wow moment, který jsem zažil u jedničky. Už mě DP neměl čím překvapit. Ale Cable byl super, Domino také a pár překvapivých cameo a událostí se našlo. Slušné pokračování – prostě to neberte vážně.

22. května 2018
plakát filmu
Vezmeš si mě, kámo?
Épouse-moi mon pote
50 %

A můj názor je ...

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.

12. května 2018
plakát filmu
Hostiles
Hostiles
100 %

A můj názor je ...

Westernový žánr pomalu a jistě umírá. Méně a méně filmů se v tomto žánrů objevuje. Nedávno to zkoušel remake Sedmi statečných, ale ten bych spíše označil jako zábavnou popkornovku do kina, než plnohodnotný western. Kde jsou ty časy. Naštěstí se občas objeví světlá výjimka a tím rozhodně je i film Hostiles. Je škoda, že nešel do našich kin, rád bych ho viděl na velkém plátně. Já totiž s tím filmem nemám žádný problém. Všechno mě bavilo, všechno se mi líbilo. Má to krásné pomalé tempo, pár akčních drsných scén (asi jen tři) a hloubku. Líbilo se mi vykreslování postav, jejich progres, jejich vztahy. Jen jedinou věc bych asi upravil a to až samotný konec, kde se hlavní hrdina rozhodl trochu učebnicově, ale jinak doopravdy nemám k ničemu žádnou výtku. Protože western mám taky rád a žádné dobré filmy v tomto směru nedostáváme, nebojím se dát plné hodnocení. Jsem spokojen, jak jen to jde, rád si pustím vícekrát.

27. dubna 2018
plakát filmu
Anihilace
Annihilation
70 %

A můj názor je ...

Anihilace šla do kin pouze v Americe a bylo nám to odůvodněno tím, že je film příliš inteligentní a důmyslný na to, aby ho průměrný divák pochopil. Tím nám vlastně řekli, že převážná část zemí by si s filmem neporadila, ale USA ano. Jak jinak. Naštěstí díky Netflixu máme možnost všichni film zhlédnout a buď přijít na to, že jsme skutečně tak hloupí a skrytý smysl příběhu nám uniká, anebo že to tak horké nebude a film pochopí a užije si opravdu i obyčejný divák na gauči s pytlíkem brambůrků. Každopádně, Anihilace je velmi zajímavým sci-fi filmem. Všechno shazuje ze stolu vizuální stránka, jenž se skutečně povedla a objevovat svět v Záři je více než pouze zajímavé. Trochu mě mrzí, že se nerozvedla ústřední myšlenka toho, co nám chtěli tvůrci původně sdělit a že to klouže čistě jen po povrchu. Taktéž mi hodně vadily časté flashbacky do života hlavní hrdinky. Navzdory tomu jsem rád, že jsem si na film našel čas a poznával jeho tajemství. Zázrak jako u Ex Machiny, kterou natočil stejný režisér, se ale nekoná.

19. března 2018
plakát filmu
Coco
Coco
100 %

A můj názor je ...

Disney se znovu pouští do neprobádaných vod a tentokrát se zaměřilo na Día de Muertos, tedy mexickou oslavu na počest mrtvých. Takže nesledujeme pouze rodinný panický strach z muziky, Miguelovu tvrdohlavost a vytrvalost hrát a zpívat, ale také rodinné zvyky, celou tradici a přípravy na samotnou oslavu. Samotné dobrodružství v říši Mrtvých odsýpá stejně dobře jako v našem světě. Je vtipné, nápadité, barevné a samotná zápletka dobře provedená. To vše je protkané rytmickými písněmi, sympatickými postavami, roztomilými zvířátky a celkem jako pohádka je tou nejlepší, co jsem za poslední dobu viděl.

15. března 2018
plakát filmu
Hon na pačlověky
Hunt for the Wilderpeople
80 %

A můj názor je ...

Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, protože jsem si film pustil bez předešlého zkouknutí ukázek. A hle, příjemně mě to překvapilo. Je to zábavné, úsměvné, pohodové a tak dobře natočené, že se vám to prostě musí líbit. Nic tak příjemného jsem dlouho neviděl.

17. února 2018
plakát filmu
Velká hra
Molly's Game
80 %

A můj názor je ...

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

11. února 2018
plakát filmu
80 %

A můj názor je ...

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnosti, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

11. února 2018
plakát filmu
Bába z ledu
Bába z ledu
70 %

A můj názor je ...

Na český film až moc dobře vymyšlený. Sám od sebe bych si ho asi nepustil, ale 16 nominací na Českého lva mě přeci jenom zlákalo. Tragický život ovdovělé Hanky, která má kolem sebe jen debilní rodinu, mě překvapil. Uznávám, že její synové byli vykresleni až moc na přes držku, ale věřím, že i takový lidé mezi námi normálně žijí. Přesto, seznamování Hanky s Bróňou, jejich oťukávání, otužování – to všechno bylo natočeno s citem, rozumně a i příjemně. Zuzka Kronelová svou roli Hanky zahrála naprosto dokonale. Navíc, její postavu obdivuji. Já bych s takovými lidmi žít nemohl. Ještě se mi líbila Tatiana Vilhelmová, kterou moc nemusím, ale tato role jí naprosto sedla. A plus za samotný závěr. Film to není nějaká extra třída, ale je natočen skutečně dobře, a pokud přihlédnu na to, že se jedná o českou tvorbu, tak nemám nic, co bych vytkl.

25. ledna 2018
plakát filmu
Kolo zázraků
Wonder Wheel
30 %

A můj názor je ...

V případě Zázračného kola se žádný zázrak nekoná. Nějak mě prostě nebavilo dívat se skoro hodinu a půl na jednu problémovou rodinku, která to zas až tak dobře nezahrála. Kate Winslet se musela při potopení Titaniku pořádně praštit do hlavy, jelikož zde jí v devadesáti procentech příběhu bolí hlava a dává vám to zřetelně najevo. Vlastně ani příběhová linka, kdy podvádí svého manžela a snaží se být herečkou jako tenkrát není vůbec zajímavá. K tomu se přidejte jejího synka, jenž má zálibu v zapalování věcí – a to je vše, nic dalšího u něj nečekejte, a Justina Timberlakea, který vám neustále při sledování filmu kouká přímo do očí a vypráví vám stejný příběh, na který se díváte (to kdybyste asi netušili, na co se díváte). Nic jsem z toho filmu nedostal, ani žádný zvláštní pocit se nedostavil.

10. ledna 2018
plakát filmu
Sněhulák
The Snowman
30 %

A můj názor je ...

Rovnou se přiznám, že jsem žádný román z pera legendárního spisovatele Jo Nesbøa nečetl, takže nemám srovnání. Ale podle reakcí těch, kteří Sněhuláka četli, je to prý katastrofa. On i samotný film nedokáže sám pořádně stát a toho nemusíte s ničím srovnávat. Nesympatické postavy, do kterých jsem se těžko vžil. Samotný příběh je možná zajímavý, ale je špatně podaný. Chyběla mi zde mrazivá a přitažlivá atmosféra, kterou normálně severské detektivky mají. Film sráží i to, že vraha poznáte hned, jak se na scéně objeví, což je hned na začátku. Táhlé, bez čehosi, co by mi vyrazilo dech.

28. prosince 2017
plakát filmu
30 %

A můj názor je ...

Čas od času mi praštěná komedie nevadí. Postrádat hlubší myšlenku a prostě se jen odreagovat a pobavit se. U The House je ale problém v tom, že i když má zajímavou příběhovou linku, prostě se u toho nebudete smát. Ano, pár světlých okamžiků tam bylo, ale bylo jich fakt jen pár. Je to škoda. Z tohoto námětu se dalo vytřískat mnohem víc.

14. prosince 2017
plakát filmu
50 %

A můj názor je ...

Francouzské komedie mám doopravdy rád. Mezi mé nejoblíbenější řadím Co jsme komu udělali, Nedotknutelní, Srdečně vás vítáme či I dva jsou rodina. Francouzi umí vytvořit inteligentní humor a jejich komedie mají hlavu a patu. Dokud nás svatba nerozdělí také dává smysl, netvrdím, že ne. Celkové poselství je krásné a chytré a duchaplné. Občas jsem se i pousmál. Ano, v tom je ten problém. Pousmál jsem se. V první polovině, tedy v přípravách na svatbu, jsem trpěl, jelikož mě příběh uspával. Nakonec přišla už samotná svatba, respektive hostina a oslava, která vše zachránila. Líbil se mi proslov a překvapení ženicha. V tomto okamžiku to mělo celkem drive a bavilo mě to. Jako celek mě to ale moc nezaujalo a čekal jsem o mnohem víc. Potenciál to rozhodně mělo.

10. prosince 2017
plakát filmu
7 životů
What Happened to Monday
60 %

A můj názor je ...

Režisér Tommy Wirkola má talent natočit film vždy s originálním a neotřelým námětem, ale zpracování a maximální vytěžení z látky trochu pokulhává. A zde je to stejné. Naprosto geniální myšlenka, ale dalo se z toho vytěžit víc. Víc bych se zaměřil na soudružnost sester a na jejich přežívání. Co se totiž stane jedné z nich, musí ovlivnit všechny. To zde byl jen malý náznak úrazu v dětství. Dále bych potřeboval vysvětlit, kde se holky naučily tak dobře bojovat. Však sundaly i trénované chlapy a jejich převahou to rozhodně nebylo. Trochu mi také nesedly okaté přizpůsobené momenty, když například spreje explodovaly v mikrovlnce přesně na vteřinu, kdy skončil odpočet... Moc jsem taky nepochopil motivaci Pondělí a hlavně závěr. Přesto to mě film docela bavil a neměl žádné hluché momenty. Takové lepší průměrné akční sci-fi z nedaleké budoucnosti.

5. prosince 2017