E Š

Jméno
Věk
26 let
Bydliště
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
20 %

sequel

Veľmi veľmi veľmi slabý sequel. Nemal uvidieť svetlo sveta.

10. května 2020
plakát filmu
Irčan
The Irishman
70 %

Pridlhé, zamotané

Neskutočne dlhý, pridlhý film. Pozerala som ho na 3x, kým som sa prelúskala na koniec. Pôsobí kvalitne, lenže človek sa stráca vo všetkých tých menách, udalostiach... Nedá sa v tom vyznať.

Hudba a herecké výkony sú jednoznačne kvalitné. So scenárom by sa dalo pohrať. Musím však uznať, že záver filmu je asi najpríjemnejší a s človek zatrasú hlavné témy filmu.

10. května 2020
plakát filmu
40 %

Podpriemerná komédia

Zaujímavý námet a mnoho myšlienok sa mi páčilo, zároveň je to však prudko nereálne, plné klišé a trápnych vtipov.

9. května 2020
plakát filmu
50 %

Ani ani

Zvláštny film - neviem mu nič konkrétne vytknúť, ale ani pochváliť. Také, jednoducho, o ničom. Nejaký dlhodobý dej je vlastne neexistujúci, ale zase treba povedať, že v mnohých veciach mi prišiel film vcelku originálny - v mnohých pohľadoch sa odlišuje od väčšiny teen filmov, ktoré som videla.

17. dubna 2020
plakát filmu
Absurdistán
Idiocracy
30 %

Ako to točili tí z budúcnosti

Ako nevravím - námet skvelý. Na začiatku to vypadalo sľubne. Bohužiaľ je to celé cielené na ten najnižší humor a pôsobí to, akoby to bolo točené pre tú zaostalú populáciu budúcnosti ako pre ľudí súčasnosti. Toľko premrhaného potenciálu.

15. března 2020
plakát filmu
70 %

Solídna komédia. Príjemná, vcelku inteligentná oddychovka, ktorá spája síce mnohé klišé ale aj mnohé fajn veci svojej generácie filmov. Vrátane hereckého obsadenia.

15. března 2020
plakát filmu
Terminál
The Terminal
90 %

85 %

Film som si pustila len tak, že do pozadia dáky zvuk, kým budem upratovať. Bola to chyba a nakoniec som strávila dve hodiny primáčknutá k obrazovke. Áno, niektoré dejové linky či spracovanie sú už na dnešnú dobu zastaralé, prvoplánované. Ale celkovo - nápad, prevedenie, to ako s minimom slov od hrdinu a na pár metroch štvrcových dokáže niekto vyskladať TOTO je úctyhodné. Hlavne, emócie. Tie boli na každom kroku, od strachu cez radosť až ku melanchólii. Netreba vôbec tlačiť na pílu, aby som mala slzy na krajíčku.

13. března 2020
plakát filmu
Manželská historie
Marriage Story
100 %

Pre mňa jedna z najkvalitnejších drám, ktoré som videla. Niekedy netreba nič špeciálne, len ukázať realitu okolo seba, aby film chytil za srdce. Obsadenie, réžia... dokonalé.

9. února 2020
plakát filmu
Malé ženy
Little Women
80 %

Pekné spracovanie. Oceňujem formu "flashbackov", vizuálne krásne, koniec skvelý. Mnohé momenty boli nadčasové a silné.

Mám s ním síce niekoľko nezhôd, pravdepodobne lebo som dlhoročným fanúšikom diela. Viac ma ale mrzí, že niektoré postavy, napr. Meg, boli len načrtnuté a nedostalo sa im poriadneho priestoru. Najviac mi však asi prekážala istá nerealistickosť vo vyzobrazení strastí bežného života, o ktorom predloha rozpráva vo veľkom.

1. února 2020
plakát filmu
Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera
Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker
50 %

Herecké výkony - skvelé. Hudba - skvelá (ako vždy). Réžia - wtf? Akože celý film je na štál: Deje sa nám toto - Aha ja mám kamaráta/vec/niečo na pomoc. - Sme tu. Akože, bez hocakej pauzy, spomalenia, vysvetlenia. Vždy je všetko zázračne poruke. Neskutočne ma to iritovalo. Rovnako nedostatočné nadviazanie na pôvodný príbeh, vzťahy, otvorené konce...

19. prosince 2019
plakát filmu
Putování tučňáků
Marche de l'empereur, La
80 %

Kvalitný dokument

Osemdesiatminútový pochod s tučniakmi sa zameriava najmä na ich snahu o zachovanie druhu - od tancov lásky počas párenia, cez starostlivosť rodičov o vajíčko, až po samotné vyliahnutie a dospievanie mláďat. Aby autori ešte viac priblížili svet týchto fascinujúcich vtákov, celým filmom divákov sprevádzajú komentáre troch osôb, vystupujúcich ako matka, otec a mláďa. Človek tak lepšie chápe motiváciu a zvyky zvierat.

Najväčšia sila tohto filmu spočíva v jeho vizuálnej stránke. Okrem záberov z povrchu ľadovca poskytuje i niekoľko scén zo sveta pod ním, ktoré nedovolia spustiť oči z obrazovky. Jeden z bonusových materiálov zobrazuje, koľko je za filmovaním toho všetkého tvrdej driny v extrémnych podmienkach.

Niet preto divu, že dielo si vyslúžilo uznanie na mnohých filmových festovaloch.

17. prosince 2019
plakát filmu
Tenkrát v Hollywoodu
Once Upon a Time in Hollywood
80 %

Najlepší film o ničom

Dopredu som nevedela o filme nič a ako som neskôr zistila, ani o historických udalostiach, na ktoré narážal. Napriek tomu čas plynul príjemne a aj keď deju bolo málo, tém a myšlienok bohato. Najlepší film takpovediac "o ničom" v poslednej dobe.

17. srpna 2019
plakát filmu
Alita: Bojový Anděl
Alita: Battle Angel
60 %

Čakala som viac

Film mi mnohí vychvaľovali a nejako neviem pochopiť prečo. Ako áno, vizuálne pekné, ale za mňa postavy často spadali do klišé, zvraty boli ľahko predvídateľné, dej prvoplánovaný a na konci filmu som mala o fungovaní ich sveta viac otázok ako odpovedí.

12. srpna 2019

Iné ako ostatní X meni

Logan je veľmi kvalitný akčný film, s úplne inou atmosférou ako ostatní X meni. Niektoré momenty sú síce predvídateľné, ale neuberá to na zážitku.

5. srpna 2019
plakát filmu
Jak vycvičit draka 3
How to Train Your Dragon: The Hidden World
70 %

75 %

Prvý film série je jedným z mojich najobľúbenejších vôbec. Prečo? Téma priateľstva, využívania svojich silných stránok, riešenia problémov ich analýzov a nie hrubou silou... Jednoducho rozprávka, ktorú by som rada pustila svojim deťom. Pri tomto pokračovaní niektoré pozitívne veci ostávajú - téma rastu, opustenie minulosti kvôli kráčaniu za budúcnosťou, uprednostnenie partnerského vzťahu, nedržanie násilým vzťahy ktoré nevyhnutne musia zmeniť charakter... Lenže, koniec mi nedáva zmysel. Akokoľvek sa snažím, vidím len nepodarenú segregáciu. Niektoré hlavné postavy sú strašne prvoplánové. Aspoň, že hudba je skvelá.

2. července 2019
plakát filmu
Psí poslání 2
A Dog's Journey
60 %

"Dá sa" pokračovanie

Ok film, ale oproti prvému sa až priveľmi snaží z diváka žmýkať emócie na každom kroku. Navyše herecké výkony nie sú bohvie ako uspokojivé. Ale ako rodinný film - prečo nie.

30. června 2019
plakát filmu
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
80 %

Dobré

Aj keď marvelovkám nefandím a videla som len asi polovicu, film som si skutočne užila. Dobré témy, hudba, postavy... Čo mi film kazilo, boli nelogické zvraty - ale to pri filmoch, ktoré sa zaoberajú touto "metódou" ani inak nedá.

3. května 2019

Ok

Film bol fajn, ale niektoré veci v ich svete sa mi zdali veľmi nedotiahnuté. Rovnako záver bol taký prudko tínedžerský a hlavné posolstvo vágne. Vizuálne pekné, hudba skvelá.

16. dubna 2019
plakát filmu
Modlitba
La prière
40 %

Zvláštne, náboženské

Páčilo sa mi ako film vykreslil atmosféru týchto kresťanských táborov - ono práca, meditácia, spoločensko - skutočne takto pôsobí. Asi aj to, že niekto závislý nedokáže prežiť bez svorky. Ale druhá časť filmu a celkovo záver - načo to bolo dobré? Neodpovedalo to na žiadnu otázku. Nedostali sme nič uspokojivé.

8. dubna 2019
plakát filmu
Věrní nevěrní
L'homme fidèle
70 %

Neskutočne uletený film, ktorý však bavil práve tým, hoci si celý čas človek uvedomoval, že realita by taká asi nikdy nenastala. Chvíľami bolo ťažko povedať, či ide o komédiu, romantický film, detektívku...

11. března 2019
plakát filmu
Co děláme v temnotách
What We Do in the Shadows
70 %

Akože, áno, na kvalite to trošku pokulháva - ale wow, ja som sa takto nenasmiala snáď pri žiadnom filme. Dokonalá paródia najmä keď sa človek zamyslí, že film vzišiel ešte približne počas Twilight a reality show ošialu.

7. března 2019
plakát filmu
Vlasy
Hair
60 %

Ja som sa vyslovene musela nútiť dopozerať, trvalo mi to tri dni dokopy. Postavy ma iritovali, situácie boli príliš pritiahnuté za vlasy... Hudba ma sklamala tiež. Čakala som viac.

25. února 2019
plakát filmu
Black Panther
Black Panther
70 %

65 %

Váhala som, či 60 alebo 70 %. Je to fajn film, pár logických nezrovnalostí nahrádza komplexnými postavami, ale jednoducho nie je to Oscarový materiál. Námet je určite osviežujúci oproti zvyšku Marveloviek, ale niečo mi jednoducho chýba.

24. února 2019
plakát filmu
90 %

Oprávnená reputácia

Toto bolo pre mňa obrovské prekvapenie - toľko som o tom filme počúvala z iných filmov/seriálov, čakala som, že to bude nejaký nadhodnotený americký kúsok. A áno, je to stelesnenie tradičného amerického akčného filmu, ale asi najlepší exemplár, čo som v poslednej dobe videla. Herecké obsadenie, logický dej aj správanie postáv, ktoré sú skvelo vykreslené, ako taká forma dovoľuje... A ako, Ódu na radosť (ako hlavná téma soundtracku) v takomto kontexte mi potrvá ešte chvíľu rozdýchať. Dve hodiny ušli ako nič.

24. února 2019
plakát filmu
Spider-Man: Homecoming
Spider-Man: Homecoming
70 %

Koniec dobrý, všetko dobré

Začiatok pomerne slabší, najmä z dôvodu, že do všetkých problémov sa Spider-man dostáva v podstate svojpomocne, sú ľahko predpokladateľné a potom ťažko s ním sútiť. Zato druhá polovica naberá na obrátkach, niektoré herecké výkony sú neskutočné, napätie obrovské.

20. února 2019