avatar uživatele

AlexDragonetti

Jméno
Věk
31 let (Štír)
Bydliště
Louny. Staré a krásné město.
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Robinsonovi
Meet the Robinsons
100 %

Paráda

Hrozně se mi líbil. Krásně propracovaný a velmi koukatelný. Příběh je celkem lehce nad úrovní animovaného filmu, a to z něj dělá něco víc. Prostředí odpovídá příběhu a navozuje vždy skvělou atmosfétu, která dokonale podtrhuje příběh. Knihu jsem nečetl, takže bohužel nemohu srovnávat.

26. července 2009
plakát filmu
Constantine
Constantine
0 %

Hellblazer

Po shlédnutí tohoto snímku mě napadla otázka: Co si tvůrci tohoto snímku asi mysleli, když převraceli celý komix Hellblazer na ruby?
Proč by měl být John Constantine blonďák jako v originále? To by ho nemohl hrát Keanu Reeves. Proč by měl být brit jako v originále? Jsme přece američani. Proč není Chas stejně starý jako v komixu, kde byl Johnův vrstevník a nejlepší přítel, který nikdy nechce vědět, co Constantine vyvádí, a ač syn čarodějnice, vědět nechce? Protože bychom neměli roli pro Shia LeBeoufa. Proč bychom neměli Constantina, kouzelníka a podvodníka, který své nepřátele likviduje kouzly a zaříkáváním, narvat do černého kabátu místo hnědého pršipláště a strčit mu do ruky brokovnici a boxer?
Volám ti slávu třikráte, ameriko, zase si něco zvorala. Tihle lidé, kterým jde jen o prodejnost jsou vážně schopni všeho.

19. května 2009
plakát filmu
Madagaskar 2: Útěk do Afriky
Madagascar: Escape 2 Africa
100 %

Pokračování

No, já nevím jak vy, ale já jsem na tyhle věci hodně zakousnutý jedinec a pokračování jednoho z nejlepších filmů mě nezklamalo. Opět je tu skvělé (v originále) hlasové obsazení, jednoduchá, ale skvělá grafika, perfektní hudební doprovod. Samozřejmě všichni předvedli to co umí nejlíp a já tleskám, protože se tomu směji ještě teď.

19. května 2009
plakát filmu
Team America: Světovej policajt
Team America: World Police
0 %

Loutky

Popravdě nejhorší loutkový film a druhá nejhorší komedie, kterou jsem měl tu "čest" vidět. Upřímně lituji každého z vás, kterým se tato neskutečně sprostá americká zhovadilost líbila.
Tohle není humor. Tohle je něco tak neuvěřitelně pokleslého, stupidního a infantilního, že by autory měli někam zavřít a zahodit klíč. Považovat takovouto hromadu sprostých slov a nechutností za film, nebo dokonce za komedii, svědčí o nízké mentalitě jedinců, kteří toto tvoří nebo sledují.
Dle mého názoru by se měla opět zavést cenzura na určité filmy. Demokracie je sice demokracie, každému podle jeho gusta, ale některé filmy by si mohli Američané nechat pro sebe. Je škoda, že nemohu dát méně.

11. března 2009
plakát filmu
Ďábel nosí Pradu
Devil Wears Prada, The
90 %

Ďábelský svět módy

Vzhledem k tomu, že já jsem někdo kdo se pohybuje ve světě módy a oděvů, vím že tento svět, zvláště co se týče špiček může být velmi tvrdý. Ano, pokud má někdo tak velké slovo, jako je šéfredaktorka prestižního módního časopisu, musí se i sebelepší módní návrhář, který se chce udržet, podřítit jí. Jinak Meryl Streep je jako vždy absolutně skvělá, je jízlivá, přísná a zlá, prostě k sežrání. Anne Hathaway rovněž jako zbytek osazenstva nasadila celkem dobrý výkon a výsledek byl film nad moje očekávání. Celkem svižné tempo, dobrý výkon herců. Sice bych čekal, že se Andy ke konci zachová jinak, (já bych už křičel a tloukl Mirandu deskami do hlavy) ale co se dá dělat. Výsledek? Nemůžu dát 95%, tak 90%.

2. února 2009
plakát filmu
Mamma Mia!
Mamma Mia!
100 %

Mamma Mia

Vlastně jsem tenhle film viděl prakticky jen kvůli mámě, ale velmi se mi líbil. Je to prostě skvělý filmový muzikál, nemá složitý příběh a osazenstvo je perfektní. Film mi dokonale chytil za srdce a kdykoliv se na něj rád znovu podívám. Já tleskám. Není co dodat. Toto hodnocení si film jednoznačně zaslouží.

1. února 2009
plakát filmu
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
0 %

No...

Tak tento film je temný. Velmi Ponurý a velmi temný. Jinak na něm nic extra neshledávám. Příběh je nudný, hromada špatně zabarvené krve, mizerné písně. Po shlédnutí mě napadly dvě věci: Proč měl Johny Deep tak stupidní účes, a kdo mi vrátí posledních 111 minut. Jeden z mých nejhorších filmových zážitků a vůbec nejhorší muzíkálový zážitek. Někomu se možná může líbit, těch ale dopředu lituji. Pokud nebudu hodnotit jinak dobré osazení, nezbývá než 0.

1. února 2009
plakát filmu
Zohan: Krycí jméno Kadeřník
You Don't Mess with the Zohan
100 %

Zohan

Absolutně střelené, bezvadné, je to prostě perfektní, nemá to absolutně žádnou chybu. Takhle jsem se nesmál už hodně dlouho. vytáčení palestinské předvolby, útočící terorista s mačetou ochotný otevřeně diskutovat, fatuš chtějící prodávat boty, šumibublech. I když mi nejde do hlavy ten hummus. To je přeci řecké jídlo. Jinak jediné co musím vytknout je zase ten dabing. V originále měli všichni perfektní přízvuk a s českým dabingem to zní prostě hrozně blbě.

25. ledna 2009
plakát filmu
Alvin a Chipmunkové
Alvin and the Chipmunks
100 %

Tenhle vede

Tak tenhle film u mě jednoznačně vede, ať už co se týká příběhu, zpracování, hudby, je prostě perfektní, český dabing teda za moc nestojí, jako v ostatních filmech. Jen pár věcí vytknu. Zřejmě jako jeden z mála v téhle republice jsem měl možnost sledovat původní Chipmunky (seriál z 60. let, moc hezký, najděte si Alvin Show na YouTube, nebo některé pozdější filmy a nové seriálové epizody. Ty se bohužel z nějakého mě neznámého důvodu v České republice nevydávají). Dave měl Chipmunky už od mláďat, vysloveně miminek. Je pro ně máma, táta a nejbližší kamarád, kterého by nikdy nezradili. Kromě toho Simon sahá Daveovi asi do pasu, Alvin není na něj takhle drzý, má baseballovou čepici a modré oči, chlapci mají svetry až na zem. ne mikiny do pasu. Ale přesto je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl.

3. ledna 2009
plakát filmu
0 %

Absolutní Blbost

Ano, napsal jsem to velké B schválně. Proč? Film je tak dokonale přetočená verze románu, že by autory měli nakopat někam. Knížka byla absolutně nádherná, fantastická, skvělá. A tohle, to je prostě level nula. Vynechané postavy, překomolený a ořezaný příběh, jaký může být použit výhradně k filmovému zpracování románu. Proboha, četl tady někdo tu knížku? Četl? Nečetl. Tak se jděte bodnout. Vždyť oni udělali z Tristrana Tristana. A to je jenom malý detail z hromady absolutně úžasných věcí, jaké může poskytnout výhradně kniha Hvězdný Prach (ta původní verze, ne ta filmová). Zkrátka peníze se dají vydřít a vyždímat opravdu ze všeho. Autoři by se měli stydět. Niel Gaiman se objevil v titulkách. Já bych to na jeho místě zatrhnul. Ano, filmy mohou být krásné, já je mám také rád, ale ať nenahrazují literaturu. Sbohem

3. ledna 2009