avatar uživatele

jakupb

Jméno
Jakub
Věk
26 let — narozeniny slaví za 9 měsíců (Kozoroh)
Bydliště
Praha 8
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Sahara
Sahara
70 %

Musím říct, že je to asi tím neokoukaným prostředím, nebo čím, ale vidět tento film byla opravdu potěcha. Hned od začátku byl děj velmi zajímavý a když se blížil k polovině, tak se ve filmu objevila pořádná akce a s chutí jsem dichtivě hltal každý další záběr bitek na nádherné poušti. Ke konci film ještě gradoval a skončil ve skutečně ušlechtilém tempu, tj. bitva ve vraku lodi neměla žádnou chybu a po vizuální stránce byla víc než nadprůměrná. Myslím, že takových to filmů je hodně, ale podle mého názoru se tento film ředí k té lepší půlce.

29. dubna 2008
plakát filmu
Terminátor
The Terminator
70 %

Na to jak je ten film starý, tak musím říct, že patří mezi absolutní klasiku akčních filmů. Je to takový kult, jako je třeba Pán Prstenů, alespoň ve své době, kdy se natočil. Podle mě, ale najde uplatnění i v této, vizuálními efekty dokonalé době. Musíte ale být nadmíru benevolentní, jelikož různé předváděné vizuální kostry, lasery a podobně vypadají příšerně uměle. Co však chtít od roku, ve kterém se Terminátor natočil. Alespoň můžeme vidět starou poctivou školu filmových efektů se svými plastovými panáky a škubajícími pohyby. Tuhle stránku proto nemůžu brát jako mínus. Film samotný za to nemůže. Co mě ale nemile překvapilo, byl až moc primitivní námět. Přišlo mi, že by si člověk zasloužil něco víc, když už se konečně podívá do budoucnosti. Takhle to bylo, jenom zabij nebo zachraň. I když teorii o kyborzích musím pochválit. Děj samotný avšak rovněž žádná chvála. Ubíral se jenom jedním směrem a to pořád dopředu. Takto přímočaré záležitosti mě moc nelákají. Zábava to byla, ano, jen pár zvratů by neuškodilo. Proč je tedy Terminátor tak dobrý? Já to vlastně ani tak nemůžu posoudit, jelikož premiéru jsem neviděl, jelikož jsem ještě nežil. Mě si ale prostě získal svojí temnou atmosférou a našel si ke mně cestu i přes Arnolda. Určitě můj velmi oblíbený akční hrdina. A zde si zahrál pro sebe snad nejznámější roli. Moc toho nenamluvil, ani emoce neprojevoval, vlastně takhle přesně to mělo vypadat! Robota střihl senzačně a neumím si představit někoho lepšího. Přes emoce tady byla Linda Hamilton alias Sarah Connorová. Ona hrála rovněž velmi dobře, a i když jí vůbec neznám, zalíbila se mi. A připočtu ještě konec, který je na filmu snad nejlepší. Skvělá rádoby hororová atmosféra, kde se naplno rozjíždí finální boj… závěr tedy zachraňuje hodnocení 70%. Smutnit avšak vůbec nemusím, vím totiž, že hned druhý díl je mnohem lepší a pak je ještě třetí a nakonec, mnou očekávané čtvrté pokračování, což je hlavní důvod, proč jsem se znovu díval na první díl a podívám v zápětí ještě na další dva.

29. dubna 2008
plakát filmu
Fantastická čtyřka a Silver Surfer
Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer
70 %

Skoro všichni tady ten film kritizujete, že prej se u toho nezasmějete, že to člověku nic nedá. Podle mě je to blbost. Dit ten film byl dobrej. Jednička byla sice lepší, ale i tak jsem se docela pobavil. Dobrej příběh, pěkný efekty, ňáká ta vtipná hláška mi tam trochu chybí, ale i tak dávám 70%. Také doufám, že se rozhodnou natočit ještě jedno pokračování.

3. dubna 2008
plakát filmu
Fantastická čtyřka
Fantastic Four
70 %

Dobrej biják

Podle mě skvělý film. Nejlepší byl jednoznačně námět. Já jsem teda komiksové hrdiny moc nemusel, ale poslední dobou jsem si je docela oblíbil, zvláště Fantastickou čtyrku. Mám jí rád pro jejich schopnosti, které jsou v celku originální, je to sice úplně to samé jako v "Úžasňákovích", ale nevím co bylo dřív. Naštěstí děj se tomuto animáku nepodobá, je totiž o začátcích této bandy, které jsou celkem krušné, ale následně si to začnou skoro všichni užívat. Takže děj se mi taky velmi líbil. A ztvárnění všech členů je také perfektní. Prostě jeden z nejlepších komiksů ve filmové podobě. Dávám přibližně 74% a zaokrouhluji.

3. dubna 2008

Mě osobně stačilo vidět trailer a už jsem věděl, že mi to nesmí uniknout. Protože už jenom pouhá upoutávka je takřka dokonalá a právem vyhrála i nějaké ty ceny diváků atd. A když přišlo na film samotný, nemohl jsem se ho nabažit. Jedni můžou vyčítat jednoduchý příběh, druzí historické nekorektnosti, jenže… po pravdě… tenhle film sází pouze a jenom na akci skloubenou se zpomalenými záběry! V tu ránu mi je nějaká historie úplně lhostejná, jelikož v adrenalinových řežbách 300 nemá konkurenci. Je skvělé pozorovat, jak se nabušená armáda řítí na početné nepřátele za doprovodu elektrické kytary. Když už jsem se dostal k té hudbě, je potřeba říci, že vůbec nepůsobila špatně a ačkoli je to možná až moc odvážné, klidně se soundtrack kvalitou vyrovná Gladiátorovi a jim podobným. Jinak další nesporná výhoda spočívá v přímo nadčasovém a hodně populárním hrdinovi, samozřejmě mám na mysli Leonidase. Mimo jiné, jeho protagonista, Gerard Butler byl vážně úžasný, to co pro tu roli musel vytrpět je obdivuhodné (břišní svaly na kterých by se dal strouhat sýr), i když to vlastně všichni herci Sparťanů. Jinak docela mě překvapilo, že je to komiksová adaptace… ovšem nijak to na pověsti 300 neubírá. Souhrnem: Letní zábava za babku, která velkou mírou ovlivnila média! Např. parodií na nyní kultovní skopnutí do studny, které obletělo svět, bych se nedopočítal. A ani po třetím zhlédnutí mě neomrzí.

3. dubna 2008
plakát filmu
Shrek Třetí
Shrek the Third
50 %

Nuda

A je tady náš oblíbený zelenáč už ve třetím pokračování... Shrek je jedna z mých nejoblíbenějších animovaných postav a už od prvních dobrodružství jsem mu byl naplno oddán. Jednička je bezpodmínečně nejlepší, dvojka taky skvělá, ale tohle? TO si Shrek nezasloužil. Tvůrci šlápli... slušně řečeno vedle. Primitivní děj je hlavní kámen úrazu. Už to nemá tu šťávu. Zde se vydají najít následníka a to je jako všechno? Ta druhá část z pohledu prince Krasoně taky byla ubohá. Na jednu stranu vtip nezmizel, jen by se slušelo zaobalit ho do něčeho lepší. Osobně jsem zastáncem toho, že se dalo z námětu získat mnohem víc a i stopáž nasvědčovala tomu, že melou z posledního. Zkrátka jim dochází dech a ať chtějí nebo ne, bavit se lidi stejně nebudou. Sice opět exceluje dabing a vizuální efekty, ale ty to nevylepší. Také některé scény jsou velmi trapné, třeba smrt žabího krále, byla opravdu strašně ohraná z jiných filmů. Dávám 55%. Jen doufám, že se tvůrci poučí a čtvrtý díl bude lepší a také doufám, že se nebude jmenovat, tak stupidně jako toto dílo, Shrek Třetí, vážně hrozné. Možná už bych žádný další díl netočil. Pověst trilogie zůstává i nadále dobrá (jeden díl ze tří nezničí úplně všechno), ale kdyby zkazili i další, byla by to pohroma a všechno by šlo do kelu. Nechci je odsuzovat, ale přinejmenším mám obavy, jak to zvládnou.

3. dubna 2008
plakát filmu
Shrek 2
Shrek 2
90 %

Tento film byl skvělý. Moc se mi líbil. Byl velmi vtipný a skvěle nadabovaný. Také jeho grafika byla úchvatná. Děj sice nedosahoval kvalit prvního dílu, ael i tak docela příjemně překvapil. Jinak Shrek a oslík znovu nezklamali, rovněž jsem rád, že se k nim přidal i kocour v botách. A ostatní pohádkové bytosti byly taky skvělé. Tento film se ředí mezi mé jednoznačně nejoblíbenější animáky a asi nic to nezmění, prostě impozantní dílo. Těším se na třetí díl a doufám, že si to tvůrci nezkazí.

1. dubna 2008

Dobrej biják

Film se mi velmi líbil. Je to velmi zajímavé zpestření mezi tuctovými akčními filmy. Podle mě stvárnění S.W.A.T.U. byl na slušné úrovni. Nejvíc mě film upoutal svým příběhem a spádem. Bohužel někdy mi film přišel až moc nepřehledný, třeba v akční scéně ve vlakovém areálu jsem se moc nevyznal. Jinak byl také velmi slušně herecky obsazen. Já sice Colina Farrella moc nemusím, např. v "Alexandru Velikém" se mi maximálně hnusil, ale o to větší bylo překvapení z velmi slušného výkonu u tohoto počinu. Prostě skvělá oddechovka na páteční večer.

18. března 2008