avatar uživatele

jakupb

Jméno
Jakub
Věk
26 let — narozeniny slaví za 7 měsíců (Kozoroh)
Bydliště
Praha 8
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Norbit
Norbit
30 %

Film se mi moc nelíbil. Sice měl docela zajímavý a vtipný děj, ale jak mnozí z vás říkají hrozně věcí se ve filmu opakovalo. Byl jsem velmi zvědaví na E. Murphyho, který tento film zachraňuje, kdyby tam nehrál, dal bych tomuto filmu 20%, ale za něj přidávám 5%, takže dávám 35%. Podle mě, byl tento film jasně nedoladěný a měl by se předělat.

9. června 2008
plakát filmu
Indiana Jones a království křišťálové lebky
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
80 %

Indiana Jonese naprosto zbožňuju. Vetší protyp dobrodruha si nejde představit. Z těch starších dílů jsem viděl úplně všechny a rozhodně ne jednou. Filmy o Indim jsou vždycky plná dobrodružství mísícího se se srandou a v tomto díle tomu nebylo jinak. Na tohle nové zpracování jsem se neuvěřitelně těšil, také proto že od dílu s Křížovou výpravou uplynulo již 19 let. Naštěstí můžu říct, že jsem nebyl zklamán. Steven Spielberg stále dokáže natočit perfektní podívanou... Indi byl stále ten stejný mazák, i když jeho představitel, Harrison Ford už je poměrně starý, tady ale dokonce překonával svým výkonem i mladší kolegy, ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Indi je tady a v plné síle! Taky děj opět příjemně překvapil. Zase to bylo něco sci-fi a nevybrali si nic menšího než příběh o mimozemšťanech. Připadá mi, že to trochu vybočuje ze zaběhnutých kolejí v předchozích dílech, ale doba se změnila a fanoušci jsou na tohle zvědaví. Jen bych jim trochu vytkl ten závěr. Vzlet UFA byl sice efektní, ale působil jako pěst na oko. I ostatní věci byly takové podezřelé, třeba to jak lítala nová postava, syn Indiho, po liánách. No, nic není dokonalé. Dívat se na to ale rozhodně dá. Troufám si dokonce tvrdit, že je to druhý nejlepší díl ze série, právě po zmiňované Křížové výpravě. Zajímavé, že se mi nejvíc líbil třetí a čtvrtý díl, to není moc časté. Závěrem: Na tenhle díl se ještě určitě někdy podívám... Jen doufám, že natočí ještě třeba díl pátý. Musí to ale být hodně rychle, herci totiž stárnou a nikoho jiného než Harrisona si nedokážu představit.

31. května 2008
plakát filmu
Nejlepší z gladiátorů
Held der Gladiatoren
40 %

Jelikož mám velmi rád historické filmy, tak jsem se na tento film velmi těšil, ale abych pravdu řekl, nijak zvláště mě to nenadchlo. Děj docela ušel, ale akce nestála za nic. Neubráním se tomu, abych tento film nesrovnával z Gladiátorem, stejně jako Bettyna. V pomyslném souboji těchto filmů by NZG zemřel v první minutě. Je to hrozně vykradačskej film, nechápu kdo by se na to díval, když se může podívat na parádního Gladiátora. Takže moc nedoporučuji a proto dávám 35%

31. května 2008
plakát filmu
S tebou mě baví svět
S tebou mě baví svět
90 %

Film se mi velmi líbil. Byl plný vtipných situací a povedených hlášek. Velmi se mi také líbilo herecké obsazení. Podle mě, je to právem komedie století, Poledňáková opravdu boduje. Rozhodně doporučuji všem příznivcům dobré zábavy.

31. května 2008
plakát filmu
Skleněný dům
Glass House, The
60 %

Film se mi líbil. Měl velmi dobrý děj, zajímavý námět a byl napínavý až do konce. Také bych pochválil herecké obsazení. Opravdu velmi povedený triller. Rozhodně doporučuji všem fandům napínavých a originálních filmů. V konkurenci TV inscenací super, v konkurenci ostatních filmů lehký nadprůměr, vyberte si.

31. května 2008
plakát filmu
Sedm statečných
The Magnificent Seven
80 %

Film se mi velmi líbil. Měl skvělý děj, překypoval skvělou akcí, líbilo se mi herecké obsazení a hudební doprovod. Tento film je asi mým nejoblíbenějším westernem. Rozhodně doporučuji všem fandům divokého západu.

31. května 2008
plakát filmu
DOA: Na život a na smrt
DOA: Dead or Alive
40 %

Film se mi moc nelíbil. Hlavně se mi nelíbil stupidní, předvídatelný děj a chvílemi strašně přehnané akční scény. Pochválil bych výběr sexy hereček, perfektní kameru a atmosfericky doplňující hudbu. Tento film mi připadal, jako hodně moderní Mortal Kombat a kdyby se tyto filmy utkaly mezi sebou, rozhodně by zvítězil MK. Sečteno podtrženo, byla to taková hodně průměrná oddechovka, proto dávám 35%.

30. května 2008
plakát filmu
Kruh
Ring
90 %

Jelikož horory moc nemusím, nic jsem od toho nečekal. Díval jsem se na to na škole v přírodě v 10hod. večer a to jen z hecu, abych se nestrapnil před kámošema. Myslel jsem si, že tam potečou hektolitry krve a že tam budou tuny ohavností. To jsem se ale zpletl. Byl to spíše psychologický film, který si hrál z atmosférou a záhadným příběhem. Tento film mě nadchl především díky svému výbornému ději. Rozhodně doporučuji nejen příznivcům hororů.

30. května 2008
plakát filmu
Ali G in da House
Ali G in da House
70 %

Tak tohle je jedna z nejlepších komedií co znám. Něco tak ulítlého a odvázaného jsem ještě nezažil. Ten děj sice nebyl nic moc, ale ten vtip to všechno vynahradil. Někdy to bylo sice trochu vulgární, mě to však vůbec nevadilo, převážná část vtipů totiž měla jakousi úroveň a nikoho nepohoršovala, jak to u podobných komedií bývá. Je to prostě taková krávovinka, kterou prosmějete od začátku do konec. Jinak Ali G je opravdu hustej týpek, kterej si z ničeho nedělá hlavu, všechno se to nějak pořeší, ať to frčí... Pak Sacha Baron Cohen, ten je opravdu nepřekonatelný, někde jsem dokonce četl, že se s tou rolí natolik ztotožnil, že takhle opravu žil a vydával se za něj, rozhodně by měl dostat nějaké ocenění. Taky bylo super, že se v tomhle filmu objevila zmínka o Boratovi (další film S. B. Cohena), byla to takové reklama do budoucna, rozhodně se na Borata těším a doufám, že se to bude odehrávat v podobně praštěném duchu.

16. května 2008
plakát filmu
70 %

Film se mi velmi líbil. Měl zajímavý děj, byl plný skvělé akce a to vše doplňovala dobrá hudby. Líbil se mi herecký výkon The Rocka, podle mě je to slušný nástupce Švarcíka. Doporučuji fandům skvělých akčních scén.

16. května 2008
plakát filmu
Tuxedo / Smoking
Tuxedo, The
60 %

Tuxedo se nese na vlně podobně laděných akňáků, kde ten NEJ je Jackie Chan, který vás nepřestává uchvacovat svými schopnostmi. To jsem si myslel, dokonce jsem s tím na 99% počítal, jenže tohle je jenom půlka pravdy. Byl totiž využit celkem kvalitní námět a ten prováděl učiněné zázraky. Jelikož Jackie nebyl policistou ani ničím podobným, představoval pouhého taxikáře, což samo o sobě není tak důležité. Nejpodstatnější je, že on neuměl bojová umění, byl „obyčejný smrtelník“ a v mistra ho proměnil až úžasný oblek. Takže to stačilo pouze aplikovat a vám se otevřely doposud neprozkoumané oblasti v rámci Jackieho filmů. Jenže zpracování lehce podcenili. Nebýt ustavičné snahy, udělat každou situaci vtipnou, mohl se vyrobit mnohem povedenější kousek. Nic naplat, s tím se nic neudělá. Jednou je Jackie potrhlý bavič a téhle nálepky se jen tak nezbaví. Ale flintu do žita hned házet nemusíme, protože už tradičně nejsilnější kapitola akčních scén nezklamala. Navíc se rozšířila i o povedené úsměvné manévry, zapříčiněné nezkušeností s ovládáním smokingu. No a taky samozřejmě nemohl chybět někdo zlý, na kterého se díváme jen skrz prsty a nejraději bychom ho propleskli, řeč nemůže být o nikom jiném, než je Ritchie Coster alias Dietrich Banning. Svou úlohu ztvárnil velmi slušně, padouch jak má být, i když proti takovému kabrňákovi formátu Jackieho neměl sebemenší šanci. Tradičně se objevila i nějaká hezká tvářička. Na Jennifer Love Hewitt se opravdu dívá hezky, což o to, jenomže nic jiného nedokázala, avšak se to po ní ani nechtělo. No a co Jackie? Jestli čekáte něco extra, kde zazáří, máte smůlu. Prostě další z řad slušných rolí, které si může připsat na svoje konto, nic víc, nic míň. Každopádně se jedno či dvě zhlédnutí vyplatí, nenáročné oddechovky jsou zapotřebí, dávám 65%.

16. května 2008
plakát filmu
Most do země Terabithia
Bridge to Terabithia
80 %

Film mě docela překvapil. Čekal jsem, že to bude další americká pohádka, která se celá bude odehrávat ve snovém světě, to jsem se ale zmíli. Film pojednával o šikaně a o dětské představivosti. Trochu mi sice vadilo, že ve filmu bylo málo scén z Terabithie, ale i tak se tento film velmi povedl. Rozhodně doporučuji.

16. května 2008
plakát filmu
Šest dní, sedm nocí
Six Days Seven Nights
70 %

Film se mi velmi líbil. Byla to vcelku povedená romantická komedie se zajímavým příběhem a dobrým hereckým obsazením. Hlavně H. Ford válel, který ztvárnil pro něj docela netradiční roli, ale velmi se mu to povedlo. Doporučuji nejen příznivcům romantiky, protože ve filmu si divák přišel i na nějaké ty akční scény, které rozhodně nebyly marné.

16. května 2008
plakát filmu
Sám doma
Home Alone
70 %

Dovedete si představit Vánoce bez Sám doma? Tahle otázka mi pokaždé vyvstane, jen co si film vybavím. Už ho mám neodmyslitelně zafixovaný k tomuto období a navíc se na něj pokaždé v TV rád mrknu, takže jestli bych si měl tipnout, výsledný počet zhlédnutí se bude pohybovat někde okolo čísla 9. Vážně klasika nad klasiky! Tak, přesně tohle jsem si myslel až do včera… Jaká ironie, že když si mám oživit nostalgii a konečně to s nadhledem ocenit, připadá mi film přitroublý. Vůbec jsem si neuvědomil, jak je děj prázdný, tak říkajíc o ničem. Nejdříve na vás vybafne se svojí výbušností až hektičnem… rodina McCallisterů dá jednomu zabrat… jenže od té chvíle tempo uvadá… sice se vzchopí v závěru, ovšem to už je pozdě. Obsahová stránka je opravdu k pohledání! Dobré 3/4 se rozebírají známá klišé, typu: Proč já tu maminku zlobil?, zatímco na druhé straně u rodičů: Jaká jsem špatná matka… Jestli si myslíte, že tohle stačí jako stěžejní téma, tak se pletete. Ještě štěstí, že máme ty lupiče. Nebýt jich, propadla by se úroveň hluboko pod průměr. Ano, jsou sice s inteligencí na štíru, ale mají velkou výhodu, a to že baví. Řeknu vám, jedna postava lepší než druhá... J.Pesci a D. Stern museli být k tvůrcům hodně benevolentní, páč se ztrapňovali, jak mohli. Tu na ně spadla žehlička, jindy pro změnu málem uhořeli pod LED-lampou. Vtip je založen pouze a jenom na fyzické bolesti těch dvou. Možná je to divné, ale i přesto jsem se řezal gag za gagem. Tato část s pastmi přišla zkrátka s novým druhem srandy a jedině kvůli ní budu při hodnocení hodný… Zbytek jsou akorát tak poučení a zpytování svědomí… A ke všemu vřeštící Kevin! Ani nevím proč, ale byl mi krajně nesympatický. Kritizovat jeho dětský výkon nemá smysl, jen mi vadilo jeho neustále řvaní na celý barák, to vtipné věru nebylo. Tak to vidíte, samé kárání… Kdybych Sám doma předtím vůbec neznal a díval se na něj poprvé, bez okolků dám +- 50%. Avšak protože se jedná o notoricky známé dílko, dám procent 70. Teď se děsím, co se mi asi tak bude líbit na dalších dílech, ty jsou jak známo, mnohem, mnohem horší…

16. května 2008
plakát filmu
Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
Home Alone 2: Lost In New York
60 %

Povedené pokračování minulého dílu. Opět excelovali skvělý přitroublí padoši s chytrým kloučkem Kevinem. Znovu se mi velmi líbil děj a pasti, které Kevin vymyslel.
Rozhodně to stojí za zhlédnutí.

16. května 2008
plakát filmu
Sám doma 3
Home Alone 3
40 %

Film se mi docela líbil. Sice to byl nejhorší díl ze všech, ale i tak to docela ušlo. Bohužel hlavního představitele, hrál jiný herec, ale podle mě se mu to docela povedlo. Skvělý děj, parádní pasti, dobré herecké obsazení. Co dodat. Pokud vám je kolem 10 let, nelze nic jiného než doporučuji. **Nyní hodnotím jako parazitování na úspěchu prvních dílů.

16. května 2008
plakát filmu
Sám doma a bohatý
Ri¢hie Ri¢h
70 %

Film se mi velmi líbil. Sice to byl takový jiný sám doma (trochu mi tam chyběli staré pasti), ale i tak se to docela povedlo. Líbil se mi děj, herecké obsazení, námět, hudba, prostě skoro všechno. M. Culkin zase válel.

16. května 2008
plakát filmu
Asterix a Obelix
Astérix et Obélix contre César
80 %

Film se mi velmi líbil. Měl velmi zajímavý děj, byl plný vtipných scén, velmi se mi líbilo herecké obsazení a dabing postav. Rozhodně povedené hrané ztvárnění Asterixe a Obelixe. Opravdu vřele doporučuji. Dávám 84%.

16. května 2008
plakát filmu
Asterix a Obelix: Mise Kleopatra
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
70 %

Film se mi docele líbil. Byl sice horší než předchozí díl, ale i tak doceal ušel. Měl zajímavý děj, líbilo se mi herecké obsazení a vtipné scény, nadruhou stranu nějaké se moc nepovedly. Ale rozhodně doporučuji, pro dobré pobavení.

16. května 2008
plakát filmu
Asterix a Vikingové
Astérix et les Vikings
60 %

Film se mi líbil. Byl skvěle graficky zpracováný, měl velmi povedený děj a objevily si i dobré vtipy (např.:holub SMS). Na filmu jsem byl v kině a opravdu to stálo zato, rozhodně doporučuji všem fandům Asterixe, Obelixe a dobré zábavy. I když je pravda, že už to je takové nemastné neslané, novější přírůstky postrádají kouzlo dřívějších dílů.

16. května 2008
plakát filmu
Jak se krotí krokodýli
Jak se krotí krokodýli
10 %

Film mě velice zlamal. Rozhodně se to nevyrovná "S tebou mě baví svět" od stejné režisérky. Hlavně se mi vůbec nelíbil děj, ve filmu bylo velmi trapných scén a herecké výkony také nestály za moc. Já české filmy nijak zvláště nemusím a tento film to ještě více upevnil. Rozhodně nedoporučuji.

16. května 2008
plakát filmu
100 %

Film byl prostě úžasný historický trhák. Velmi se mi líbil děj, skvělá akce, parádní herecké obsazení a výborná atmosferická hudba, která můj dojem z filmu jen umocňovala. Filmu nemám co vytknout. Byl opravdu skvělý. Především bych vystihl herecký výkon Mela Gibsona, který to zahrál úchvatně, s šarmem a grácií sobě rovnou. Pokud holdujete historickým filmům, tak vám tento kousek nesmí uniknout. Mel je pašák a dokázal to i bravůrní režií, za kterou právem získal Oscara. Díky moc. Každý si přijde na své. Je tam vecpáno od všechno trochu, navíc s mírou, nic nepřehánějí, dojemnosti není moc, akce není moc, prostě vyvážené. A aby toho nebylo málo, ještě pár informací o M. Gibsonovi. Tímhle filmem si mě totiž natolik získal, že hltám veškeré jeho nové projekty do dnes. Kdo mu tedy ještě nepřišel na chuť a chce na něj změnit názor nechť se podívá.

16. května 2008
plakát filmu
Šakal
Jackal, The
60 %

Na tenhle film jsem byl velmi zvědavý. Převážně kvůli tomu, že v něm hrajou takové hvězdy kalibru Richarda Gerea a Bruce Willise. Ale co se nestalo, takhle nudnej film už jsem dlouho neviděl. Všechno bylo fajn, ale bylo to takové natahované, dlouhou dobu se tam nic nedělo, prostě nezábavné. Příběh byl odfláknutý, tohle tady už bylo, mohli vymyslet něco nového a ne zase další atentát. A když se tam konečně strhla nějaká přestřelka, tak byla krátká a divák z toho neměl žádnou potěchu. Krom toho závěrečného zúčtování, které docela ušlo. Taky jsem byl velmi překvapen, když jsem na obrazovce spatřil Jacka Blacka, kterého znám třeba z Tropické bouře, bohužel pro něj se tam vyskytl asi 2 min. a navíc mu pak ustřelili ruku a následně z něj udělali cedník. Když už jsem u cedníku, tak musím říct, že asi nejzajímavější moment byl s tím kulometem. To bylo teda dělo, škoda, že ho na konci zničili. No prostě takový akční film, který se nebude líbit každému, ale své fandy si rozhodně najde, ale já mezi ně nepatřím.

16. května 2008
plakát filmu
První rytíř
First Knight
70 %

Film se mi opravdu líbil. Byl to historický trhák se vším všudy. Velmi se mi líbil děj, pořádná nálož bojových scén a výborné herecké obsazen. R.Gere a S.Connery byly opravdu skvělí, jejich hereckému výkonu nemám co vytknout. Rozhodně doporučuji všem fandům historických filmů.

16. května 2008
plakát filmu
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
90 %

Harry Potter je skvělý začátek slibně se rozvíjející ságy. Určitě nadchne především menší diváky, ale i ti větší také jistě nepohrdnou. Poprvé jsem to viděl jako prcek a do té doby jsem to zhlédl snad ještě 5x, jenom musím konstatovat, že mě to nikdy nepřestalo bavit a bavil jsem se stejně jako poprvé. Děj je totiž perfektní a zvlášť lokace v Bradavicích představují něco famózního, tak fantaskní a přitom reálné, prostě krásné. I úhlavní nepřítel měl něco do sebe a je dobře, že Harry neměl nějakou větší výhodu a přemohl ho jen tak tak. Dále se vyvedlo herecké obsazení. Zvláště z Daniela Radcliffa se nám pomalu stává slibná hvězda. On i Rupert a Emma jsou slibní. Imponovaly mi také povedené akční sekvence doplněné kvalitní hudbou. Zkrátka jako nastartování série to nemohlo dopadnout lépe a procenta, která dám, si film plně zasluhuje. Potter mánie je všude a nebylo by tomu tak, kdyby se film nepovedl, proto děkuji... Kartičky, trička, to všechno jsem si prošel, stále se mi ale Harry nezošklivil. Z Pottera se stala ryze komerční záležitost, ale filmový zážitek to prostě nezmění.

13. května 2008