avatar uživatele

m4rku5

Jméno
M4rku5
Věk
27 let — narozeniny slaví za 8 měsíců (Vodnář)
Bydliště
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
8 Mile
8 Mile
60 %

Lose Yourself

Film je nádhernou ukázkou toho kam až se člověk může propadnout, až na samé dno sociálního žebříčku. Ano, tento film podle mě hlavně poukazuje na demoralizaci těchto lidí, kteří se snaží nějak bavit, ale jaksi po svém, bez ohledu na ostatní lidi, většinou se jedná až na Eminema o lidi negroidní rasy. Eminem je asi dobrý rapper, oscara za Lose Yourself dostal zřejmě oprávněně. Nevím jestli Eminem dal do příběhu také trochu svého života, ale v podstatě v něm vůbec nic nedokázal, kde je nějaká zápletka tohoto filmu, vždyť to jen ukazuje dennodenní činost této špíny. Eminema bych raději nechal zpívat než hrát ve filmu, i když se mi film díky obsazení zdál zajímavý a pro představu stačil. Kladně hodnotím prezentaci necenzurovaného a nemorálního - nejspíš dost reálně pojatého chování americkách egoistických negrů. Jinak na mě film nijak hluboko nezabůsobil, i když měl takový záměr.

2. března 2008
plakát filmu
Transformers
Transformers
100 %

Nevím, co si to vzali američtí scénáristé do hlavy, že tolik kombinují žánry, když člověk čte u filmu žánr: horor, romantický, akční, drama, říká si co to asi může být za blbost. U Transformers je tomu jinak, tomu bych dal žánr Sci-fi, akční, drama, ale byly tam i vtipné momenty. Byla to i dost necenzurovaná reklama, například na Chevy Camaro, Nokii N93,... Ale celá tato směs byla podaná mistrovsky a člověk se u ní dobře bavil, jen přehnaně dlouhá poslední přestřelka byla trochu uspávající. Místy strhující byly osudy Camara, ale to nakonec přežilo, dokonce zůstalo se svým novým majitelem a film dostal optimistický a mnou vysněný konec. Když jsem chtěl Transformers vidět, tak jenom proto že ho režíroval Bay a docela mi vadilo, že tam kromě Duncana nehrají žádní herci první velikosti. Vůbec jsem nevěděl o čem film bude, myslel jsem další Armaggedon,... Film mě velice potěšil.

18. srpna 2007
plakát filmu
Next
Next
100 %

Peter Falk!

Na film jsem se podíval hlavně kvůli Falkovi, konerčně jsem ho viděl také jinde než v Colombovi. Co se týče herců, podali skvělé výkony a i když filmy s Cagem nevyhledávám, kolikrát jsou povedené. Next byl podle mě velmi moderně podaný thriler, ale nepřecházel do úplných extrémů a člověk se u něj, jako to bývá u mnoha amerických akčních filmů, nenudil. I když byl silně sci-fi, působyl velice věrohodně, reálně. Spousta povedené akce,... Jediné co mi vadilo byla nedořešená zápletka. Bylo sice skoro jasné, že vše dopadlo tak jak má, ale ne 100%. Nic méně to je film, který jsem viděl po Fénixově řádu, což mě možná trochu ovlivňuje, nic méně musím dát 100%.

14. srpna 2007
plakát filmu
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter and the Order of the Phoenix
70 %

UŽ TO NENÍ HARRY!

Kam se poděl ten starý, hezký, pohádkový(!) Harry Potter? Mladého studenta kouzel nám nejspíš nahradil akční hrdina, v pátém a bohužel ne posledním díle Harryho Pottera jsem skutečně postrádal pohádkové prvky a celé kouzlo předešlých dílů. Co to mělo být? Akční thriler? Dost otupené drama? Ani jedno. Naprostá slátanina. Je pravda, že film byl občas i zábavný, ale po většinu času byl k uspávání. Kam zmizely ty kouzelné létající kočáry, potápějící loď, či tajné magické komnaty Bradavického hradu, nebo Příčná ulice, plná kouzelnických amatérů, či vysloužilých kulturistů? bohužel se muím ohlížet po krásných předešlých dílech, nejvíce tajemné komnaty, či kamenu mudrců a dát luxusních 70%, nicméně mutace Harryho v Jamese Bonda, skombinovaného s Sharlockem Holmesem se mi vůbec nelíbí a co jsem četl v následujících dílech se to nezlepší, spíš naopak, upevní!

13. srpna 2007
plakát filmu
90 %

Filmy s Nicolasem Cagem mě nikdy moc neoslovovali. Na tenhle jsem se podíval díky popularitě filmu. Nicolas Cage se pro roli vůbec nehodil, místo něj by tam více zazářil herec, z kterého vyzařuje větší respekt. Nicolase bych si dovedl více představit spíše v komediích. Vlastně ani nevím do jakého žánru bych film zařadil, biografický/kriminální? Možná. Film na mě nezanechal nijak zvlášť silný dojem. Někdo to přiřazuje k žánru drama. Na něj se mi to zdá vše příliš přikrášlené, moc "americké". Nic méně se mi námět zdál dost zajímavý, takže film oceňuji na krásných 90%

20. června 2007
plakát filmu
Vetřelci
Aliens
100 %

Nejlepší sci-fi film

Sci-fi filmy moc nemusím. Už proto, že málo kdy se povede natočit takový, který byl zároveň poutavý a smyslný. Aliens tyto poždavky splnil. První polovina filmu nebyla vůbec napínavá a byla nesrovnatelná s jedničkou. Zato druhá polovina filmu, kdy se ze zachránců stala jako vždy štvaná zvěř, dostal film rychlý spád. U druhé části filmu jsem se vůbec nenudil. Myslím, že film nebyl jenom o zabíjení, ale byl tam občas i něco vtipného, či dojemného.Sigourney Weaver zahrála myslím svou roli ženy s psychickými potížemy velice působivě, tak si myslím že její nominafce na Oscara byla zasloužená. Byl to skutečně silný zážitek. Musím brát ohled i na rok natočení - 1986, to ještě nebyly technologie na takové úrovni,... Jedeiné co bych vytknul, byly záběry, při kterých alieni uloví některé členy posádky a kamera je odvrácená, nemám rád filmy s velkou brutalitou, ale tohle bylo až nudné. Určitě to byl jeden z nejlepších sci-fi filmů, které jsem zatím shlédl.

12. června 2007
plakát filmu
Predátor
Predator
90 %

Jeden z nejlepších Arnoldových film

1987, to je rok kdy nebyly počítače na vysoké úrovni. Efekty se dnes zdají trochu zastaralé, pomalé, něco jako ve Flash Gordonu nebo prvních Star Wars. Musíme být ohleduplní k tomu roku 1987 a uznat, že na tu dobu to jsou perfektní a velice drahé efekty. Zaujala mě zajímavost, že Predátora měl původně hrát Van Damme. Zajímalo by mě v jakých lokalitách se natáčely například scény u jezera. Vipadalo to velice věrohodně. Ve filmu jsou velmi pěkné scény, jako v táboře, nebo "krycí palba":), u té jsem se docela usmál. Herecké obsazení bylo velmi dobré. Byl to jeden z filmů, ve kterém Arnold opravdu zazářil, jen se mi nelíbila jeho rezavá barva vlasů, myslím, že hnědá nebo černá by byla lepší.

9. června 2007
plakát filmu
Rocky Balboa
Rocky Balboa
100 %

Mě ta nostalgie docela dostala. Je málo filmů, u kterých se mi spustí z očí slzy. Tady se to stalo:). Nejvíce na tom hřbitově, jak Rocky vzpomínal na manželku. Bylo to skutečně dojemné. Byl to první díl Rockyho, který jsem viděl a určitě ne poslední. První polovinu filmu jsem pobral jako skutečné drama, občas propletené vypečenou hláškou. Druhou polovinu jsem si vzal jako akční komedii. Mnoho Rockyho výrazů ve tváři mě donutilo se nad ním pozastavit. Přece jenom bych řekl, že šedesátiletý Stallone, nadopovaný samými steroidy už na akční hrdiny prostě nemá. Docela se podivuji, že se jako třeba takový Clint Eastwood nedal na herce s žánrem spíše drama. Ale jinak to pro mě byl skutečně silný zážitek, hodně se mi líbila ta "výtězná" hudba, naprosto bezchybná. Kámoš říkal, že by tomu dal malinu, já bych dal Oscara.

9. června 2007
plakát filmu
Spider-Man 3
Spider-Man 3
80 %

Docela to ušlo

258 mil. $, to není zrovna málo. Faktem je že filmové efekty byly naprosto perfektní. Ale prostě to asi není film mého vkusu. Viděl jsem část druhého dílu, ten jsem po chvíli vypnul. Na Spider-Mana 3 mě přemluvil kámoš do kina a já šel. Chvílemi to bylo i vtipné, např. jak byl Tobey od té černé toxikálie a dělal ze sebe naprostého "machra". Při této scéně jsem se docela usmíval. Ale jinak to nebyl nijak zvlášť velký, nezapomenutelný zážitek. Záporně hlavně hodnotím podle mě dost odbytý příběh a o nerealitě se radši nebudu rozepisovat. Špatná se mi nezdála hudba, přesto největší dojem na mě udělali již zmíněné špičkové efekty, takže dávám překrásných 80%.

8. června 2007
plakát filmu
Nabít a zabít
Lucky Number Slevin
90 %

Super herci

Jedná se podle mě o film, který má hlavně okouzlit svým hereckým obsazením, alespoň mě s ním okouzlil :). Josh Hartnett je myslím velmi nadějný mladý herec s velkými vyhlídkami. Bruce Willis skvělý Hollywoodský veterán i když ho zrovna moc nevyhledávám. Lucy Liu známá asijská kráska. Ben Kingsley je pro mě skoro neznámý herec, ale když vidím všechny jeho nominace na Oscary, tak ve mě také budí respekt a obdiv. Morgan Freeman jeden z nejlepších herců tmavé pleti si v Lucky number Slevin, stejně jako Ben Kingsley moc nezahrál a nebo jsem pouze zvyklí na to, že většinou hraje hlavní role? Námět filmu se mi zdál trochu prostý, ale poté mě zaujalo jak vše krásně do sebe zapadá jak v seriálu Vraždy v Midsomeru. Herci myslím odvedli dobré výkony, ale Morgan mě tentokrát moc nezaujal. Do jeho role by se daleko víc hodil třeba takový Marlon Brando, nebo člověk ze kterého je cítit velký respekt. Nenudil jsem se, ale nejlepší thriller to také nebyl.

8. června 2007

Nejlepší akční film

Téměř bezchybný, místy smutný, místy veselý, optimistický film. Co mě na film nalákalo byl slavný režiser Robert Rodriguez, ale hlavně strašně moc slavných, většinou mladých herců, takový Bruce Willis, Jessica Alba, Benicio Del Toro, Josh Hartnett, Elijah Wood... Co víc si může člověk přát!? Hezká byla i hudba a často se oběvila velmi pěkná hláška. Bezpochyby to byl nejlepší akční bylm jaký jsem kdy viděl, jediné co bych tomu vytknul byla ta strašná nereálnost, když do někoho střelí deset kulek nebo k nohám hodí granát a on stále žije, tak to je trochu divné, ne? Ale Sin City na mě udělalo skutečně silný dojem, hlavně ty zoufalé konce gangsterů, takže musím dát 100%.

5. června 2007
plakát filmu
Auta
Cars
100 %

Nejlepší animák

Nemám rád animáky. Když jsem zaslechl animák o mluvících autech, tak jsem si pomyslel jaká to asi musí být blbost. Až skoro po roce, co jsem si viděl vysoké hodnocení filmu, řekl jsem si: "No tak na to prostě mrknu, alespoň zažiju také něco trochu jiného". S velkou nechutí jsem si film půjčil od kamaráda a shlédl jej. Nevěřil jsem svým očím ani uším, bylo to téměř dokonalé. Auta jsem sice měl s českým dubingem, ale dobře si dovedu představit jak asi mohli znít originální hlasy - Owen Wilson a Paul Newman, hezká kombinace. Skvělá bylá byla animace filmu, třeba takový prach od kol, jak to ti lidé dnes dokážou :)!?... Film byl velice poutavý a vtipný. Jediné co se mi na něm nelíbilo byla myslím jen nějaká trapná hláška.

2. června 2007
plakát filmu
Mafiáni
Goodfellas
80 %

Mohlo to být lepší

Skutečně smysluplný film podle skutečně události. Záporně musím hodnotit první část filmu, která na mě působila chaoticky a nevyznal jsem se v ní a také byla jaksi mrtvá, nic moc se v ní nedělo a tak sem u toho tak trochu usínal. Kladně musím hodnotit zbylou část, která byla záživná a zábavná, například už tam bylo více vražd. Nelíbil také se mi hlas Tommyho, ten mi připadal tak trochu jako homosexuál (možná i byl) a to se prostě podle mě ke gangsterovi moc nehodí. Jinak výkony herců byly vcelku slušné i ten Joe Pesci, který má za svůj výkon oscara scela zaslouženě. Skvělý Robert De Niro myslím také velmi dobře zahrál zrádného kamaráda. Povedená byla i hudba, která odpovídala hudbě v době, kdy se film odehrával. I když film dobře zachycuje úspěchy i selhání mafie a malých gangsterů nebo jenom drogových dealerů, u mě je ve vedení stále Kmotr, nejlepší gangsterka všech dob. Po sečtení všech + a - dávám hezkých 80%.

14. května 2007
plakát filmu
88 Minut
88 Minutes
90 %

Vůbec to není špatné

Už uplynula hodně dlouhá doba od Kmotra, Serpica, Scarface. Když se dnes někdy řekne Al Pacino mnoho lidí netuší o koho jde, prostě dnes už starý Al Pacino jaksi není in. Snad se po tomhle filmu jeho sláva trochu obnoví, protože film byl vcelku hezký, reálný, napínavý. Od filmu 88 Minut jsem dostal to co od dobrého kriminálního thrileru očekávám.

12. května 2007
plakát filmu
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
50 %

Poprvé jsem u filmu usnul, dnes jsem ho konečně viděl celý, ale byl jsem velmi zkamaný, je fakt, že vtipné to je, ale ke konci, jak se tam pořád bojovalo už jsem ani nepostřehl na jaké lodi, nechápu jak to mohlo získat takové sympatie, asi kvůli hvězdnému obsazení... Efekty a atmosféra filmu jsou naprosto skvělé, ale děj není nic extra. O dost lepší byl druhý díl. Snad se úroveň ve třetím díle ještě trochu zlepší

11. května 2007
plakát filmu
60 %

The Rock je sice sympatický herec, ale na můj vkus trochu moc nevzhledný a zviditelňující se, podle mě je něco jako nový van Damme. Kráčející skála byla povedenější než The Rundown. Kladně musím hodnotit dobrodružnost a lehký vtip, zatím co přehnaná akce a nezranitelnost hrdinů bylo něco z čeho mi "slézali vlasy", nejvíce mě dostal zápas Rocka a Marianina gangu, ten pokus o kung-fu, fuj!

11. května 2007
plakát filmu
Rambo II
Rambo: First Blood Part II
90 %

I když jsem u druhé části série o vietnamském veteránovi poprvé usnul, myslím, že asi byla nejlepší. Faktem je, že nerealita filmu je obrovská, ale působí reálným dojmem, přece takový nejlepší vietnamský veterán přežije vše!? V úvahu musím vzít extra efekty, které v době filmu musely skutečně zazářit, třeba taková rambova střelba z luku, nebo výbuch vrtulníku, ale zase se mi zdálo, že je ve filmu trochu málo krve... Stallone byl v době filmu ještě hodně mladý, tak mu to docela slušelo, i když nevím voják a má vlasy jako hippies, nic méně nevím jak bude vypadat ve čtvrtém dílu. Myslím, že je mnoho horších, nereálnějších a kolikrát i nudných akčních filmů, tak nevím jestli si napínavý rambo 2 zasloužil tolik záporných ocenění.

10. května 2007
plakát filmu
Vykoupení z věznice Shawshank
The Shawshank Redemption
100 %

Krásný vězeňský film

The Shawshank Redemption je spolu s The Green Mile můj nejoblíbenější vězeňský film. Skoro ani není divu, že oba filmy režíroval a i napsal scénář Frank Darabont, člověk, který se ve vězeňském prostředí vyzná. Morgan Freeman, skvělý oscarový herec, jako vždy dokázal hrát perfektně, dramaticky. Právě jeho výkon mě na filmu nejvíce okouzlil. Film není jako některé ostatní vězeňské filmy "o ničem", ale je velmi napínavý, místy smutný. Filmy "o ničem" myslím filmy typu The Last Castle (Poslední pevnost),...prostě filmy s nesmyslným dějem, někdy až moc akční. S těmito filmy se ovšem Vykoupení z věznice Shawshank nedá srovnávat.

9. května 2007
plakát filmu
Kam orli nelétají
Where Eagles Dare
100 %

Hezká akce

Pěkný, možná až moc akční film z konce šedesátých let na mě zapůsobil dobře. Možná až moc přehnaná akce a dobrodužství dodává filmu zábavu, takže jsem se u něj rozhodně nenudil. Navíc tam hraje geniální drsňák Clint Eastwood, takže vřele doporučuji...

6. května 2007
plakát filmu
Nepřítel před branami
Enemy at the Gates
90 %

Vcelku hezký válečný film, ale moc neukazoval krutost Stalingradu a také, že celý film po sobě jdou dva snipeři se mi zdá trochu málo, ale ohlednu-li se po technické stánce musím dát alespoň 90%, jinak herci hráli celkem slušně, hlavně Rachel...

5. května 2007

Velice úspěšný klasický snímek Franklina J. Schaffnera na mě asi zapůsobil příliš optimisticky, ale je na něm ocenitelné hlavně dokonalé zobrazení Pattonovy povahy. Perfektní herecké obsazení dodává na film krásný pohled. J.F. Scott pochopil Pattonovy cíle a povahu velice dobře a tak zahrál svou roli na maximální hodnocení.

5. května 2007
plakát filmu
Ospalá díra
Sleepy Hollow
100 %

Nejlepší tajemný film

Johnny Deppa zrovna moc nemusím, myslím, že je příliš sebevědomý a v některých filmech (hlavně Pirátech z Karibiku) má ošklivý, namyšlený hlas. Ovšem v tomto filmu nezazářil doslova, nehrál nějakého "namachrovaného" piráta, ale dumavého constabla a to skvěle. Christina Ricci podala myslím velmi efektivní, dojemný výkon. Takže herecké obsazení bylo na vysoké úrovni. Elfmanova hudba byla povedená a k Sleepy Hollow se skutečně hodila. Vtipů, ve filmu různě proložených jsem si všiml až když jsem ho viděl podruhé, byl jsem zkutečně vtažený do děje a nemohl jsem odtrhnout oči. Sleepy Hollow patří mezi nejlepší dosud shlédnuté filmy, takže určitě dávám 100%.

2. května 2007
plakát filmu
Neúplatní
The Untouchables
80 %

Hezký film, nejvíce se mi líbil Andy Garcia, ale nelíbila se mi Kevinova nesmrtelnost a byl to až moc akční film, nereálný, myslím že gangsterky by měly být spíš drama, takže u mě stále vede Kmotr. jinak DePalmův nejlepší film je pořád Scarface.

1. května 2007
plakát filmu
Wall Street
Wall Street
100 %

Wall Street, Základní instinkt, Volný pád, Lovci lvů a Hra. To je myslím pět Douglasových nejlepších filmů. Wall Street je asi i nejlepší film, v kterém si zahrál Charlie Sheen, navíc myslím, že na tuhle roli byl dostatečně mladý, takže mu to slušelo, teď už vipadá přece jenom trochu "použitě". Herecké obsazení bylo tedy velmi dobré. Myslím, že film dokáže na člověka zapůsobit tak, že se zamyslí jaké by asi bylo byt úspesny a bohatý jako Douglas v tomto filmu :). Myslím, že to vůbec nebyl nudný film, je hezké divat se jak se hrdina filmu vypracovává v hierarchii...Prostě nádherný film.

24. dubna 2007
plakát filmu
Annie Hallová
Annie Hall
20 %

Prostě hrůza!

Existuje hodně pěkných komedií u kterých se člověk opravdu zasměje, obvykle mají styl a rychlý spád. Takovým příkladem je třeba American pie(Prci, prci, prcičky). Mezi tyto filmy Annie Hall rozhodně nepatří. Woody Allen je podle mě člověk, kterému nejde o peníze, ale pouze se snaží být slavný, hodně slavný a to ne moc hezkým způsobem - být vtipný za každou cenu a nebo být trapný, to dokazuje i fakt, že ve svých filmech často i hraje. Trapný byl zrovna v tomhle filmu, sypal ze sebe jednen odborný výraz za druhým a vtipné to rozhozhodně nebylo. Dokonce jsem to v půlce filmu nevydržel a vypnul. Nevím jak může být člověk jako Allan tolik obdivován, samozřejmě je to jenom můj názor, prostě jeho humoru moc nerozumím. Díky tomuhle filmu se Woody Allen zařadil mezi mé nejneoblíbenější herce a režisery!

21. dubna 2007