avatar uživatele

SolamBee

Jméno
Tereza
Věk
Bydliště
V jedné maličké vesničce ve východních Čechách. Většinu svého času však k mé nemalé radosti trávím na Moravě - konkrétně v Brně, kde se snažím studovat.
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory

Ještě stále jsem v tranzu a to jsem tuto perlu viděla před několika měsíci. Po recenzích označujících snímek za "komedii roku", jsem se opravdu těšila. A právě proto, jsem si následné zklamání zasloužila. Tak strašnou věc jsem (díky pečlivému výběru filmů, ne že by se točily samé skvosty, ba právě naopak) neviděla už dlouho. Nejen, že to vůbec není vtipné, ale divák jasně ví, ve kterých místech by se měl smát. A nesměje se!!! A jestli ano, pak jen proto, že to cítí jako svou povinnost. A to je to nejhorší, co se komedii může stát. Děs a hrůza!

3. září 2007
plakát filmu
Král Artuš
King Arthur
50 %

Jako rozený pesimista (a notorický lhář) se na všem snažím hledat klady. A proto už nějakou chvíli přemýšlím, co vlastně pochválit. Určitě exteriéry - takhle zelená tráva musela dát práci. A led. A možná taky stromy. Tím nechci říct, že by ten film byl vyloženě špatný, ale zásadní nedostatky měl. Hlavně neuvěřitelné výkony, obzvláště Keira byla strašná (a to nemluvím o kostýmu nebo lukostřelbě s vykloubenými prsty). Taky Artuš. Ten by podle mě nemusel mluvit (pokud nezbožňujete povzbuzující projevy před bitvou či hledání sebe sama). Taky bych vystřihla závěr. A většinu prostředku. Hmm, možná to ani nemuseli točit.

12. května 2007
plakát filmu
Serenity
Serenity
90 %

Zrušením seriálu Firefly mě jedna nejmenovaná stanice dost naštvala. Kromě filmů a knih jsem totiž závislá i na seriálech. A tohle je snad ten s nejlepší atmosférou vůbec. A přesně mým smyslem pro humor. Proto jsem nad filmem, který alespoň částečně vše vysvětluje zajásala. Lidi, kteří neviděli seriál to asi moc nevezme. Mě ale ano. A ačkoli dvě hodiny jsou na vysvětlení jednoho vesmíru málo, i tak jsem za něj vděčná. Firefly letí dál.

12. května 2007
plakát filmu
Liga výjimečných
The League of Extraordinary Gentlemen
30 %

Překonala jsem se a zapnula to. A jsem hrdá na to, že jsem vydržela až do konce. A nestydím se to přiznat - dokonce jsem brečela. Nejdřív smíchy. Když totiž četník dívající se na tank důležitě ohlásí kolegům: "Někdo je uvnitř!", co jiného vám zbývá. Ti si o smrt říkali. Pak jsem se dost naštvala, že ze mě režisér dělá imbecila - už tak plytký děj postavy ještě komentují a asi po deseti minutách znovu rekapitulují. Padouch vysvětluje plány, otec mrtvého syna učí jiného mladíka střílet,... A tohle všechno stálo miliony. A obsahovalo to triky tak kvalitní, že by je odhalila i má poloslepá babička. No kdo by nebrečel?! Dokonce jsem si osolila litr zmrzliny - jedinou věc, která zachránila mé křehké nervy a donutila mě potlačit zoufalé skučení.

12. května 2007
plakát filmu
80 %

Ani nevím, jestli stojím o (v poslední době tolik moderní) polidšťování hrůzovládců, vrahů a psychopatů. Radši si je jen jako lidi ani nepředstavuju - nechci, protože o to pak jejich činy vyznívají děsivěji. Protože pak by totéž mohl dělat kdokoli. Ale tady, ač se mi film jinak líbil, dá-li se to tak vůbec říct, mi Hitler nepřipadal ani tak lidský, jako spíš naprosto bezvýrazný. Mnohem větší pozornost na sebe strhávaly vedlejší postavy, obzvláště kancléř a jeho manželka. Přesto to nebylo tak působivé, jak jsem čekala.

12. května 2007
plakát filmu
Shrek
Shrek
100 %

Mám ráda humor, pohádky a tak trochu jiné postavy. Tady je to všechno. A navíc v opravdu krásném a povedeném balení. Zkrátka okouzlující od začátku až do samého konce - proto jsem to viděla snad stokrát. Hlavně si to pouštím, když jsem nemocná, abych si zlepšila náladu. A pak se dvě hodiny dusím smíchy a kašlem. Ale stojí to za to!

12. května 2007

Woodyho filmy mě obvykle nějak nelákají. A přemáhám se jen kvůli své nejlepší kamarádce, která je snad členkou nějakého jeho potrhlého fanklubu. Většinou usínám a nepříjdou mi vtipné. Ale tohle drama z Londýna mě kupodivu oslovilo. Ne až tak silně - až na závěr, kdy jsem seděla zabořená v sedačce a ani nedutala. A právě ten poslední úsek ve mě zanechal hlubokou stopu. Život je prostě nefér. Ale kdo říkal, že nebude :)

8. května 2007
plakát filmu
Candy
Candy
60 %

Filmy o drogách jsou trochu zrádné - jak totiž najít způsob, jak o nich vypovídat, který tu ještě nebyl? To je vždycky těžké a tady se to moc nepovedlo. Vždyť tohle všechno jsem už viděla. A v působivějším provedení. Skvělí herci a jedna velká pravda z úst sjetého Rushe film pozvednou. Ale ne až ke hvězdám. A proto si tenhle snímek do do své sbírky nepřidám.

7. května 2007

Skvělý film, kterému na kvalitě neubírá ani to, že všichni známe konec. Sama nejsem fanynkou supermoderních technologií, ale tady jich bylo použito opravdu skvěle. Výborné efekty, skvělá hudba. Frankovo ultranásilí mi nevadí a z každého snímku přímo sálá atmosféra hrdinství. Jeden z nejpůsobivějších filmů poslední doby!

29. dubna 2007

Netradiční pojetí a zajímavá vizuální stránka. Rozhodně nejde o hlavní proud a to hodnotím vždycky pozitivně. Nápad taky skvělý, ale osobně si myslím, že se z něj dalo vytěžit víc, než jen poselství o touhách (a barvě) v nás. Taky mi přijde dost nelogický konec v případě obou sourozenců.

29. dubna 2007
plakát filmu
Lepší pozdě nežli později
Something's Gotta Give
80 %

Ano, je to americká romantická komedie, ale se skvělým obsazením a hereckými výkony, které ji posouvají o třídu výš. Na můj vkus zbytečně moc dlouhé vzhledem ke skromnému ději, ale přesto. Bavila jsem se - občas.

29. dubna 2007
plakát filmu
Bílí muži neumějí skákat
White Men Can't Jump
60 %

Průhledná zápletka, průměrné výkony a špatný dabing. Co jiného asi mohlo vzniknout, než průměrný film?!

29. dubna 2007
plakát filmu
90 %

Další ze Shyamalanových "divných a mysteriózních snímků" jenž ve mě dokáží vyvolat pocity. Skoro by se chtělo tomu zasmát, ale vyvolat pocity a úvahy, to je přece smysl filmu. Takže tentokrát jsem rozhodně nebyla zklamaná - právě naopak. Dobrý námět, skvělí herci a velice působivě natočené. A musím říct, že odlehčená scéna z lékárny, která zdánlivě neladí se zbytkem filmu, je pro mě osobně jen třešničkou na dortu.

29. dubna 2007
plakát filmu
Slzy slunce
Tears of the Sun
40 %

Věděla jsem, co čekat, ale tohle bylo moc i na mě. Celý film je tak prosáklý americkým patriotismem a nadřazeností, že mi to příjde až neuvěřitelné. Postavám chybí motivace (ano, opravdu nevěřím na probuzené svědomí po desítkách let válčení) a obzvláště Belluciová mě svým neustálým kvílením dost otrávila. Celý děj je navíc naprosto předvídatelný a přitažený za vlasy. Buď jsem se musela smát (což je při tomhle tématu dost smutné), nebo jsem se dívala na hodinky. Hrstka amerických vojáků zachraňuje "Afriku"? Ani omylem!

26. dubna 2007
plakát filmu
Před soumrakem
Before Sunset
90 %

Celé je to jen jedna dlouhá procházka a rozhovor a stejně mě to dostalo. Je krásné vidět na plátně takové souznění duší - tak obyčejné a ze života a přitom naprosto výjmečné. Takhle by měly filmy vypadat! Zachycovat atmosféru a duši postav.

26. dubna 2007
plakát filmu
Poslední skaut
Last Boy Scout, The
100 %

Asi jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Bruceovi jeho role dokonale padne a ty hlášky jsou prostě úžasné! Uznávám, že vzhledem k datu premiéry to za chvíli bude film pro pamětníky, ale já si ho budu pořád ráda pouštět. A přiznejme si to upřímně - takových filmů moc není.

26. dubna 2007