avatar uživatele

Budy

Jméno
Budy
Věk
Bydliště
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Saw 3D
Saw 3D
80 %

V poslední době jsem si pustil Saw 5 až 7 a všem třem jsem dal 80%. Čtverku jsem viděl před třemi lety a moc se mi nelíbila. Myslel jsem si, že takhle z kopce to půjde i se zbylými díly. Nevím, čím to je, ale líbily se mi více. Buď je to ten časový rozestup nebo byly opravdu lepší. Ač měl být tento 7. díl poslední, konec filmu je opět poněkud otevřený, tudíž se může stát, že za pár let náš může ohromit díl 8. No, to už se ale doufám nestane. Sedm dílů stačí. ;)

20. května 2011
plakát filmu
Avatar
Avatar
50 %

Avatar

Od filmu jsem nic nečekal. Všichni o něm mluví, že je to nejneočekávanější film od Jamese Camerona a že to bude trhák. Jak pro koho. Film jsem sice neviděl v 3D, ale nemyslím si, že to je důvod, proč se mi film moc nezamlouval. Ano, v 3D to určitě mělo jinou atmosféru a diváka to vtáhlo. Jenže viděl jsem více filmů normálně v televizi, které byly určené k 3D, ale 3D jsem nepotřeboval. Film jsem mi líbil. Děj filmu byl celkem nudný. A navíc ta délka. Trochu mi to připomínalo Tanec s vlky. Jednak délkou a jednak dějem. No, jak jsem čekal, film tak dopadnul.

17. ledna 2010
plakát filmu
90 %

Odstřelovač

Film jsem sice zachytil až po půl hodině, ale vím o čem se tam jednalo. Celý film byl plný akce a byl dobře propracován. Co mě, ale trochu štve byl konec filmu, který byl trochu odfláknutý. Mohlo to zkončit nějak jinak nebo to nemuseli tolik natahovat. Jinak ale v celku povedený film.

25. října 2009

Po čtvrté do pekla...

Po více než dvaceti letech se objevil nový Rambo. Hlavní představitel už není nejmladší. Má vrásky, přibral pár kil a už moc nevypadá jako hrdina. Jenže ano. Film není jako ty předtím. V předešlých třech dílech byl složitější děj a hodně akce. V tomto čtvrtém dílu je sice děj jednodušší, ale za to je tam nonstop akce. Pořád se jenom střílí a nemluví se. Mě se ale film líbil.

15. září 2009
plakát filmu
Million Dollar Baby
Million Dollar Baby
100 %

Million Dollar Baby

Clint Eastwood režíruje... jak to může dopadnout? Nejméně jedním Oscarem. Ne, že bych nějak sledoval staré Eastwoodovy filmy o drsném Harrym, ale jeho poslední film se mi zdají hodně dobré. Vesmírní kovbojové, Tajemná řeka a před pár lety přišel s Million Dollar Baby. Děj je celkem jednoduchý a již od začátku je jisté, že Clint bude trénovat holku, ikdyž to předtím nikdy nedělal. Až na konci jsem se spletl. Tam byl úplně opačná konec, než jsem čekal. Dobré drama, trochu propojené s komedií a výborné herecké výkony.

18. srpna 2009
plakát filmu
Dost
Enough
80 %

Dost

Celkem napínavý příběh, u kterého je člověk trochu nervózní a zárověň se tak trochu bojí. Jo. To se mi taky líbilo, jenže ke konci filmu udělali tvůrci z hlavní hrdinky něco jako brutální Nikitu. V noci se vloupá ke svému manželovi, celou noc tam přečká až do rána a pak, když manžel odejde do práce, ženuška, která se chce pomstít svému muži, má vybavení jak u policie, umí bojové umění, namaže se mastí, aby vypadala jako drsný bojovník v ringu. No proč ne, ale do toho to filmu, který měl skoro celý film dobrý děj, se to nehodí.

13. července 2009
plakát filmu
Space Jam
Space Jam
80 %

Space Jam

Když jsem byl malý, díval jsem se na film pořád dokola. Líbily se mi ty příšery, které vyrostly z těch malých příšerek. Konečný zápas mezi Looney Tunes a příšerami byl dobrý, zvlášť, když mezi nima proběhává sám Michael Jordan. Teď bych se na film asi tak mockrát nedíval, ale byl kdysi to byl jeden z mých oblíbených filmů.

31. května 2009
plakát filmu
Hledá se Nemo
Finding Nemo
90 %

Tento animák nepatří mezi ty, na který bych se musel dívat každý den a pouštět si jej pořád dokola. Viděl jsem ho pouze dvakrát a líbil se mi na něm celý ten podmořský svět, ta krásná modrá barva a všechny ty ryby co tam plavou. Bylo to vážně pěkně uděláno. Jinak děj filmu byl taky celkem dobrý. Prostě animák, na který se můžou podívat i dospělí.

31. května 2009
plakát filmu
Umučení Krista
Passion of the Christ, The
50 %

Umučení Krista

Ve filmech mi nevadí hektolitry krve, padání hlav apod., proto jsem se na tento film chtěl podívat. Všichni říkali jak je to strašné... Myslel jsem, že ve filmu bude několik druhů mučení, ale ne! Nejdříve asi půl hodiny chodí s Ježíšem po Jeruzalémě a radí se, zda Ježíše odsoudit. A zbytek filmu (hodina a půl) je neustále bičování. Sice věřím, že to je také mučení, ale kdo se na to má tak dlouho dívat. Nevadilo mi, že je tam tolik krve, ale prostě bičování hodinu a půl je pro mně dost.

8. dubna 2009

Velice zvláštní film. Ale spíše v tom dobrém smyslu slova. Sice ve filmu bylo pár přehnaných scén a přehnaný konec, ale jinak to mělo celkem dobrý děj. Pořád se mluvilo sprostě bylo zde taky dost dobrých hlášek. Překvapil mě zvláštní konec, který byl opravdu zvláštní, ale na druhou stranu mně to pobavilo.

8. února 2009
plakát filmu
Oko
Eye, The
100 %

Oko

Japonské Oko jsem neviděl, a proto to nebudu posuzovat s tímto filmem. Tento film byl dobře natočený, hlavní roli hrála sympatická představitelka a celý film byl doprovázen tajemnou hudbou. V napětí jsem byl od začátku až po titulky, protože jsem nevěděl jestli na mě někdo nevyletí nebo mě prostě nevystraší. Dokonce mě dděsil i malý kluk v pláštěnce, co pořád hledal "žákajdu". Dobrý děj, který mi ke konci připomínal Nezvratný osud 2. Ale to na mém dojmu z filmu nic nemění.

5. února 2009
plakát filmu
Hrabě Monte Cristo
Comte de Monte Cristo, Le
90 %

Depardieu

Už bylo mnoho zpracování Hraběte Monte Christa, ale tohle patří k těm lepším. Gerard Depardieu není zrovna bůhví jaký krasavec, ale svou roli podal po svém a za to výborně. Toto zpracování nebylo jako ty ostatní... souboje s kordy a rvačky... tohle bylo prostě na základu mluveného slova. Christo tasil místo kordu jedno dobré slovo za druhým. A k tomu český dabing Miroslava Donutila, to je prostě dobré spojení.

23. prosince 2008
plakát filmu
Sněženky a machři po 25 letech
Sněženky a machři po 25 letech
90 %

18. prosince 2008
plakát filmu
Wyatt Earp
Wyatt Earp
90 %

Wyatt Earp

Musím se přiznat k tomu, že si myslím, čím delší film s Kevinem Costnerem tím lepší. Tento nebyl ani tak velkou vyjímkou, ale pár chvil bylo trochu zlouhavých. Ale to se dá čekat u více jak tří hodinového filmu. Těch scén bylo ale minimum. Příběh se mi líbil, romantika, drama a samozřejmě přestřelky, které ve správném westernu nesmí chybět. Kevin podle mě podal výborný výkon a Zlatou malinu si nezasloužil. Film se mi taky líbil proto, že zde hrálo spousta a spousta známých herců buď hlavní nebo už vedlejší roli, bylo dobře vidět, jak Wyatt Earp z mladých let stárne a šediví. 90% si zaslouží.

7. prosince 2008
plakát filmu
Noc v Roxbury
Night at the Roxbury
100 %

Noc v Roxbury

Další z těch bláznivých filmů. Dva bratři si chtějí založit svůj vlastní bar a při tom je provázejí vtipné situace, ženské a jejich tatík. Na tomhle žánru nejde co zkazit, ikdyž se najdou filmy, ve kterém jsou vtipy trapné a nejsou vůbec k smíchu, ale tento k nim nepatří. Na filmu hráli roli hlavně dva hlavní představitelé, prostě komici.

30. října 2008

Prcičky 4

Sice jsem předešlé tři díly neviděl, takže nemůžu posoudit, jestli tento díl je slabý, ale jakož to jsem jsem ho viděl jako první, tak musím říct, že se mi velice líbil. Přisprostlé vtípky, neuvěřitelné hlášky Matta a prostě celé to campové prostředí se mi líbilo. Většina co znám, tak říkají, že první Stifler byl o mnoho povedenější, ale i přesto, že jsem ho neviděl, tak jeho brácha Matt se mi zdál stopro srandovní a dobře zahraný. Dále můžeme vidět členy hudební skupiny, kteří jsou také zajímaví, už jenom tím, jak vypadají nebo jejich vtipy. Prostě, kdokoliv, kdo v tomto filmu otevře pusu, tak z ní vyletí nějaká neskutečná ptákovina. :)

28. září 2008
plakát filmu
Okrsek 49
Ladder 49
50 %

Od filmu jsem čekal docela dost, ale bohužel mě zklamal. Celý film jsou vlastně jen vzpomínky. Chybělo mi tam více akce, napětí a vzrušení. Hasiči vlezli do hořícího baráku, jeden se tam šprajcnul a jen vzpomíná, co bylo předtím. Jediné, co se mi ve filmu zaručovalo, byl John Travolta, kterého mám jako herce rád. Jinak žádný zázrak, který je jen trochu podobný skvělému filmu Oheň.

14. září 2008
plakát filmu
Bláznivý příběh Robina Hooda
Robin Hood: Men in Tights
100 %

O muži v zeleném, trochu jinak...

Film jsem viděl dávno, když jsem byl hodně malý. Dneska jsem ho po dlouhé době uviděl a připoměl si výborné vtipy a parodující scény. Přesně tak, to bylo o muži v zeleném, v trochu jiné verzi. Ale za to velmi povedené. Parodie jsou různé, vtipné a někdy zase až trapné, ale tahle patří do toho soudku vtipných. Toto je skvělý příklad slušné parodie.

14. září 2008
plakát filmu
Bathory
Bathory
70 %

Nic moc

Když jsem slyšel, že film byl nejdražší ve Střední Evropě, tak jsem čekal, jaký film bude. Bohužel musím říct, že nic moc. Film byl v některých usecích nudný a zdlouhavý. Zase naopak některé scény byly trochu drastické, ale dobré. Ve filmu hrálo dost známých herců, buď českých nebo i zahraničních, kteří podávali dobré herecké výkony. Role Karlu Rodenovi prostě sedla, jako snad každá. Komické výkony mnichů Bolka Polívky a Jiřího Mádla, ti filmu dodávali vážně vtip. Takže film byl na jednu stranu dobrý a na druhou zase nic moc.

15. července 2008
plakát filmu
Dědictví aneb Kurvahošigutntag
Dědictví aneb Kurvahošigutntag
100 %

Dědictví

Český film s Bolkem Polívkou. Jak to může dopadnout, když tam hraje hlavní roli? Sem tam padne to sprosté slovo a ten "brněnské hantec". Co víc si od Bolka přát? Samozřejmě, že pod tou to kombinací vznikne skvělý film.

13. července 2008
plakát filmu
Jára Cimrman ležící, spící
Jára Cimrman ležící, spící
100 %

Český Forrest Gump. Nebo německý?

Tak na film jsem se podíval a líbil se. Zdeněk Svěrák ve své roli Járy neměl chybu. Dobrá komedie. Jára chodí za různými známými historickými osobnostmi a radí jim, co a jak mají udělat. Jak to tak vypadá, tak to je český Forrest Gump. Nebo snad německý?

30. června 2008
plakát filmu
Cesta peklem
Cesta peklem
100 %

Cesta peklem

Výborný akční český film. To se u nás jen tak nevidí. Ohromující kaskadérské kousky, filmové efekty a známé herecké obsazení. Opravdu, že je to český film, tak to bylo super.

8. června 2008
plakát filmu
Vyjednavač
Negotiator, The
100 %

Vyjednavači

Opravdu slušný film. Dva hlavní herci se svých rolí zmocnili velice dobře. Líbilo se mi, jak se oba dva vyjednavači ve své práci dokonale vyznali. Jeden něco řekl a ten druhý ten fígl znal. Fakt dobré.

7. června 2008
plakát filmu
Podtrh
Crossfire Trail
100 %

Podtrh

Jeden z amerických krásných westernů. Takové mám rád. Krásná krajina, milostný příběh, přestřelky a Tom Selleck. Typický western.

17. května 2008
plakát filmu
Duch
Ghost
100 %

Duch

Velmi zajímavý film. U tohodle filmu je hodně žánrů: romantický, komedie, akční a horor. To se jen tak nevidí, taková kombinace. Patrick Swayze roli ducha zvládl perfektně, Whoopi samozřejmě také. Pěkné...

11. května 2008