avatar uživatele

Marlou

Jméno
Marlou
Věk
Bydliště
Doma
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
40 %

Netvářím se na to ...

Z počátku jsem měl pocit, že se autoři částečně inspirovali "Ztracenou tváří" Josefa Nesvadby (1961), ale to jsem se bohužel spletl. Film na mě, obvzláště ve scénách, kde se střílelo, působil jako "béčko" drsného kalibru. Co střela, to stále stejný velkolepý pád jisker, nezasažitelný hrdina a nekonečné zásobníky zbraní, dojemné opakující se scény truchlení. Řekl bych, nezdálo se mi to dobře technicky zvládnuté, jinak utahané a dlouhé.

18. dubna 2011
plakát filmu
Mikulášovy patálie
Le petit Nicolas
50 %

Mikuláš

Musím dát 100% tomu, kdo se zabýval dabingem. Bylo zřejmé, že knížky četl, pozměnil jména chlapců z původní francouzské verze filmu, dal si práci s vyhledáním několika hlášek z knižní předlohy a tím, alespoň pro ty, kteří Milkuláše četli, filmové zpracování trefně upravil, snad i zachránil. Jinak ale toto filmové zpracování má s knížkou "Mikulášovy patálie" společného pramálo.13. března 2011
plakát filmu
Spartakus
Spartacus
30 %

Spartacus po americku

Čím více se rozrůstá počet shlédnutých "historických" amerických filmů, tím méně jsem překvapený, co se v nich dokáže objevit. Tento, přestože měl trvání téměř 200 minut, dokázal zachytit jenom utržkovitě, chaoticky, nesouvisle a časově chybně celou historii tohoto povstání. Jedinné plus snad může být v tom, že alespoň jména hlavních hrdinů byla tentokrát stejná s jejich historickou předlohou. Autoři vynechali naprosto sled známých historických skutečností, ale za to naplnili film bezsmyslnými scénami s puncem červené knihovny. Snad jen formování římského vojska před jednou z bitev bylo k pokoukání. Díky němu těch 30%.

7. listopadu 2008
plakát filmu
Panna a netvor
Panna a netvor
100 %

Tak to má vypadat

... to nebude pohádka, to bude něco jiného. Děti, možná se budete tak trochu bát ... Skvělá hudba, příjemně překvapivé a promyšlené triky, pochmurná nálada, tajemné prostředí ... Před tímto filmem mi nezbývá, než hluboce smeknout. K hodnocení bych si dovolil přidat tři bonusové hvězdičky.

7. listopadu 2008
plakát filmu
20 %

Alexander trochu jinak

Celý film byl pro mě totálním zklamáním a pozastavením se nad tím, co je americká kinematografie schopna vytvořit. Historické nedostatky a nesmysly nemohly být kompenzovány nákladnou výpravou. Vzhledem ke skutečnosti, že tažení Alexandra Makendonského trvalo v podstatě třináct let, byla jeho redukce na dvě bitvy velice nešťastná. Možná každý někdy slyšel pojem "rozetnout gordický uzel". Proto jsem čekal, že se Alexander v městě Gordion alespoň na chvíli zastaví. Autorům filmu bych doporučil, aby se orientovali na americké dějiny, které nesahají tak hluboko do minulosti, nebo aby si pro příště více něž okrajově prostudovali příslušné historické prameny.

Kdysi dávno
plakát filmu
Král Artuš
King Arthur
0 %

Chudák Merlin a ostatní

Jenom jednou jsem odešel z kina v půlce filmu. Teď jsem to málem udělal podruhé. Snad mě v sedačce udržela jenom zvědavost, zda to může být za chvíli ještě horší. Řekl bych, že k filmu není co dodat. Je o ničem. Ve srovnání s "Excaliburem" Johna Boormana z roku 1981, mi připadal "Král Artuš" jako tučňák ve smokingu vedle královny ze Sáby ve večerní toaletě.

Kdysi dávno
plakát filmu
Amadeus
Amadeus
100 %

Nádhera

K tomuto filmu se jen težko něco dodává. Kdo ho neviděl, neví o co přišel. Famózní, excelentní, nenapodobitelný ...

Kdysi dávno
plakát filmu
Četa
Platoon
100 %

Dokonalá Četa

Jak je vidět, není to jen tak, natočit válečný film. Četa mi připadá velkolepá. Skvělá výprava a dokonalé herecké projevy. Myslím, že filmu lze jen těžko něco vytknout.

Kdysi dávno
plakát filmu
Van Helsing
Van Helsing
0 %

... to snad ne

Nemůžu hodnotit celý film, protože jsem byl schopný vydržet jen na začátku ... a dál to nešlo. Ten koktejl všeho možného smatlaného dohromady se nedal, i při mé nejlepší vůli, vypít. Tak mě napadlo, že točit může opravdu každý, kdo chce, co chce a o čem chce. Jen mít těch pár dobrých starých dolarů a štáb techniků, kteří se vyblbnou na efektech.

Kdysi dávno
plakát filmu
Sedm let v Tibetu
Seven Years in Tibet
100 %

Sedm let

Podle mého názoru patří tento film do kategorie těch, které nestačí vidět pouze jednou. Někdy při dalším shlédnutí lze přijít na něco nového, nebo objevit myšlenku, která vedla vás prošla minule bez povšimnutí.

Kdysi dávno
plakát filmu
Pátý element
The Fifth Element
100 %

Willis jinak

Podle mého názoru trochu jiný pohled na to, jak udělat sci-fi film. Neotřelý s novými nápady. Nepostrádá vtip, triky jsou velmi dobré, jen občas trochu umělé a křečovité, ale to nic neubírá na celkovém dojmu.

Kdysi dávno
plakát filmu
Gladiátor
Gladiator
80 %

Skutečně Gladiátor?

Výpravně dobře pojatý film. S historickými fakty si zřejmě hlavu nikdo nic moc nelámal. Ve filmu lze objevit několik záběrů, které se liší v po sobě následujících scénách ( sečné rány gladiatorových soupeřů, poloha umírajícího císaře v aréně, atd. ) i pár dalších chyb. Ale i to se stává.

Kdysi dávno
plakát filmu
Hannibal
Hannibal
70 %

Mlčení

Řekl bych, že se jedná o standardní případ toho, jak pokračování filmu může pokulhávat ( vice či méně ) za prvním dílem. Mezi Mlčením jehňátek a tímto je tento rozdíl místy až propastný.

Kdysi dávno
plakát filmu
Indiana Jones a Chrám zkázy
Indiana Jones and the Temple of Doom
60 %

Chrám

Ať dělám, co dělám, ve srovnání s dalšími díly, mě tento připadal nekonečně zdlouhavý, nudný a nezáživný. Chvílemi se dalo očekávat, co bude následovat. Nic proti Jonesovi, ale tentokrát nic moc.

Kdysi dávno
plakát filmu
Knoflíková válka
Guerre De Buttons, La
70 %

Kniha je kniha

Kdo četl stejnojmenou knížku Louise Pergauda asi musel zaplakat. Pokud vás film dokázal rozesmát, vyzkoušejte knížku, budete řvát smíchy.

Kdysi dávno
plakát filmu
Deník Bridget Jonesové
Bridget Jones's Diary
40 %

Vtipe vylez

Hodně jsem o tomto filmu slyšel, ale málo jsem v něm viděl. Připadal mi zdlouhavý a bezduchý. Snad jenom muzika byla dobrá. Pokud je téměř pravidlem, že pokračování bývá slabší, tak ho raději nevidět.

Kdysi dávno
plakát filmu
12 opic
12 Monkeys
100 %

Bezva

12 opic je 12 opic. Těžko filmu cokoliv vytknout. Bezvadné herecké výkony. Rozumné řešení otázky cesty do minulosti. Určitě jeden z nejlepších sci-fi filmů, které jsem viděl.

Kdysi dávno
plakát filmu
60 sekund
Gone in 60 Seconds
60 %

Cage jinak

Film mě poměrně zklamal. Bývalý darebák se stane opět darebákem, aby pomohl z problému bratrovi, také současnému darebákovi. Posledení honička s Mustangem mi připadala chvilkama dost přitažená za vlasy. Nehrát tam Cage, stál by vůbec tento film za povšimnutí?

Kdysi dávno
plakát filmu
Záhada Blair Witch
The Blair Witch Project
100 %

Fikce, nebo realita?

Netradiční přístup k natočení netradičního filmu. Člověk by mohl mít chvílemi pocit, že také bloudí lesem. Nejvíc mě ovšem zaujaly titulky. Shoda jmen herců se jmény filmových postav a poděkování rodinám. Málem by se mohla naskytnout otázka, zda to byl skutečně nějakým způsobem upravený dokument, nebo jeho zdařilá napodobenina. Škoda, že už v té tobě byl v provozu server, na kterém se prodávaly trička a kšiltovky se jménem filmu. Ještě větší škoda, že fikce byla oficielně přiznána. Nebyla to trošku chyba? Neodlákalo to pár lidí od návštěvy druhého dílu?

Kdysi dávno
plakát filmu
100 %

Vetřelec poprvé

Vetřelec mi připadal jako bravurní mozaika napětí, překvapení, nečekaných obratů a dokonalého ovládnutí diváka, který se dokázal jen dívat ( pokud se díval ). Snad ani minuta nepostrádala ten pravý punc dokonalého sci-fi hororu. Scott nasadil laťku příliš vysoko na to, aby ji ostatní díly mohly přeskočit.

Kdysi dávno
plakát filmu
100 %

Dokonalé srdce

Opět se ukázalo, že Gibson umí. Jeho výkon byl herecký koncert. Sophie Marceau byla snad zrozená pro roli princezny. Hornerova hudba byla skvostná. Bitvy měly logiku a nenapodobitelnou atmosféru. Snad ani z historické stránky nelze cokoliv namítat.

Kdysi dávno
plakát filmu
Tanec s vlky
Dances With Wolves
100 %

Podkolenka

Ukázka jak je možné plnohodnotně naplnit sebedelší stopáž filmu. Kromě Costnera hrál bezvadně i Graham Green ( Mlčoch ). Vlk hraje vlka. Pěkné scenérie, hudba a zvláštní melancholie snad musí nadchnout každého. Škoda jen, že nemůže zůstat u jednoho překladu, nebo dabingu, a tak se vlk Podkolenka z kratší verze stává Ponožkou ve verzi nezkrácené.

Kdysi dávno
plakát filmu
Policajt ze školky
Kindergarten Cop
80 %

Arnold učitelem

Ať byl tento film určen jakékoliv skupině diváku. Mne zaujal jako příjemná oddychovka. Proč hledat někde nějaké složitosti v tom, jak probudit trochu pousmání na tváři diváka.

Kdysi dávno
plakát filmu
Poslední skaut
Last Boy Scout, The
100 %

Zase Bruce

Nikdy mi nedošlo, proč tento film byl svého času kritikou téměř pohřben. Willis, snad jako v každé roli jistého druhu policajta, zahrál na výbornou. Jeden z filmů, na které se vždy rád podívám znova.

Kdysi dávno
plakát filmu
Pretty Woman
Pretty Woman
100 %

Pohádka pro dospělé

Velmi zdařile provedená komedie s pohádkovou zápletkou a ještě pohádkovějším zakončením. Težko v ní hledat něco hlubšího, ale i tak je bezesporu pěkným pokoukáním.

Kdysi dávno