avatar uživatele

Mauro

Jméno
Petr
Věk
Bydliště
Vsetín
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory

Další skvělý film s mou oblíbenou Ingrid Bergman, které dokonce vynesl oscara. Byl vlastně konspirační teorií s velmi dobrým a napínavým dějem a jistě se bude líbit všem fandům historických filmů.

30. července 2006
plakát filmu
Sladký život
Dolce vita, La
100 %

Dobrej film

Další slavný film patřící do Zlatého fondu světové kinematografie se skvělým Marcellem Mastroiannim a režírovaný neméně skvělým Federicem Fellinim v sobě skrývá kus pravdy. Mnohým se při sledování tohoto filmu možná bude zdát, že děj jakoby obrážel jejich vlastní život. Je to vlastně tragikomedie při které si hezky popláčete ale také se dobře zasmějete.

30. července 2006
plakát filmu
Kmotr
The Godfather
100 %

Nejlepší film všech dob!!!

Tento film považuji za vrchol celosvětové kinematografe, za její největší a nejlepší dílo. Báječná atmosféra a brilantní herecké výkony Marlona Branda, Al Pacina, Diane Keaton, Jamese Caana, Roberta Duvalla a dalších hvězd z něj učinila skutečně nejlepší film všech dob!!! Scénář, režie, zvuk, kamera, střih, kostýmy, hudba - to vše nemělo chybu. Ne nadarmo byl tento skvělý film oceněn 3 oscary a 8 nominacemi na oscara. Fakt bomba!!!

29. července 2006
plakát filmu
Kmotr II
The Godfather: Part II
100 %

Nejlepší film všech dob!!!

Druhá část této báječné trilogie je neméně lepší než ta první. Tentokrát už bohužel bez skvělého Marlona Branda, nicméně opět s neméně lepším Al Pacinem a dalšími herci (nově Robertem de Nirem, který za svou roli získal dokonce oscara). Knihu jsem si přečetl až po shlédnutí všech třech filmů a skutečně neměla chybu. Mario Puzo má fakt talent, stejně jako Francis Ford Coppola, který celou trilogii zrežíroval. Obvykle se nestává že by film byl lepší než kniha, ale v tomto případě je alespoň stejně dobrý. 6 oscarů a 5 nominací snad svědčí za vše. Takže pokud bychom to brali podle ocenění tak by byl Kmotr dvojka lepší než jednička, ale podle mého názoru je celá trilogie vrcholem celosvětové kinematografie všech dob!!!

29. července 2006
plakát filmu
Kmotr III
The Godfather: Part III
100 %

Nejlepší film všech dob!!!

I když se obecně tvrdí že Kmotr trojka je slabší než předešlé dva díly, tak podle mého názoru tomu tak není. Zkrátka beru celou tuto skvělou trilogii jako jeden velkofilm. Sice už nezískal oscara ale i 7 nominací je dost slušný výkon. Tato sága je vrcholem celosvětové kinematografie dosud nepřekonaným - ale to už se zase vracím zpět na začátek.

29. července 2006
plakát filmu
Jih proti Severu
Gone with the Wind
100 %

Filmová klasika

Tento úžasný film z roku 1939 je se svými devíti oscary zřejmě nejslavnějším filmem všech dob. Na tehdejší dobu je to také film velmi nadčasový s poutavým dějem a hvězdným obsazením. Mám rád historické filmy a tento se skutečně vydařil. Stal se skutečnou filmovou klasikou.

29. července 2006
plakát filmu
Casablanca
Casablanca
100 %

Tento film byl opravdu velmi zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Navíc mám rád Ingrid Bergmanovou, která byla v tomto filmu skvělá. Taky získal dva oscary a pět nominací, takže se dočkal i patřičného uznání. Děj byl taky dobrý s ještě lepším a zábavným koncem. Fakt moc pěkný film.

29. července 2006
plakát filmu
Anna Karenina
Anna Karenina
100 %

Jeden z filmů, který se řadí do tzv. Zlatého fondu světové kinematografie. Kniha byla samozřejmě lepší ale film to byl taky podařený (už s ohledem na dobu - byl natočen roku 1935), měl své osobité kouzlo. A hlavní role Greta Garbo - co víc dodat???

29. července 2006
plakát filmu
100 %

Velmi zábavná romantická komedie se svižným dějem a skvělou Audrey Hepburn a Gregory Peckem v hlavních rolích nemá chybu. Tento film můžu jedině doporučit.

29. července 2006