AdiegoA

Jméno
Mirek
Věk
33 let (Lev)
Bydliště
Zapadlá vesnička v krásné šumavské přírodě. Pokud znáte alespoň město karafiátu Klatovy, tak vězte, že bydlím nedaleko.
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Václav
Václav
70 %

Václav ve mě způsobil takový ten milý záchvěv naděje nad českým filmem, jako nedavno třeba Grandhotel. Není to sice nic převratného a natočený je Václav spíš podprůměrně. Jenže celkem zajímavý příběh a herecké výkony dokáží zaujmout. Normálně by mě koncept: Trojan dělá celý film blbosti - ani trochu nezaujal, ale přece jen jsem se k tomu dostal a nejen že jsem u filmu vydržel, ale líbil se mi. Procenta navíc dávám za skvělo hudbu.

16. března 2008
plakát filmu
Začalo to jedné žhavé noci
One Night at McCool's
50 %

Ouha, to jsem se zas jednou u filmu nudil. Já mám sice ošemetný styl vyprávění příběhu z různých úhlů pohledu celkem rád, ale když jsou vypravěči Matt Dillon, Paul Reiser a ke všemu se nachomítá Michael Dougles, tak mě to neobšťastní (ani jednoho nemám rál). Jo, sice je tu sexy Liv Tyler (kterou daleko raději vidím v typových rolích Arwen) a těžkotonážní John Goodman, ale když ani oni nemají příliš zábavné postavy, tak s filmem pohnout nedokáží. Průměrně natočené, průměrně zahrané, průměrně průměrné.

16. března 2008
plakát filmu
50 %

Jo, když mi bylo třináct, chtěl jsem vidět přesně tohle. Drsňáka, kterej dá dohromady bombu z chleba a octa, zrube každýho čímkoli a dostane sexy babu. Když jsem to viděl teď, nemohl jsem uvěřit, že Seagal byl taky hubenej, hrál ve filmu s Tommy Lee Jonesem a dostal sexy babu. Je to tupý, ale žral jsem to, stydím se.

14. března 2008
plakát filmu
Spáči
Sleepers
70 %

Bojuju s tím, ale jsem rozhodnut film podhodnotit. Z prvních minut jsem měl pocit, jako bych sledoval Leoneho Tenkrát v Americe a bylo to fajn. Husí kůži nahánějící výpověď z prostředí nápravného zařízení byla skvělá. Mladí herci hráli přesvědčivě a Baconovi na slizkýho hajzla stačily ďábelský oči. Do té doby, než se postavy o generaci proměnili měl film šťávu, tempo a spád. Jenže druhá půlka už tak výživná není. Ano, je to dobře natočené a skvěle zahrané. Přesto však jsem se dost podstatně nudil. Možná kdyby to nakonci o půlhodiny prostříhali, problém s hodnocením bych neměl. Takhle ani De Nirovi a Hoffmanovi víc dá nechci.

14. března 2008
plakát filmu
Hrdina
Ying Xiong
80 %

Ehm, ještě ve 3/4 jsem si říkal, že jsem to nepochopil. Patnáct minut před konce bylo všechno OK a pak, po další 5 minutách zas nevím na čem jsem. Příběh byl v Hrdinovi budován hodně těžkopádně, ale mělo to nápad a naprosto perfektní atmosféru plnou poetických záběrů, které dokáží hladit po duši. Navíc milostné zápolení dvojice Maggie Cheung a Tony Leung Chiu Wai bylo lepší než všechny bojové scény. A že ty nebyly špatné. Aby také byly, Jet Li je totiž vážně frajer. A Donnie Yen jen o málo menší frajer. A Tony Leung je taky frajer, který navíc umí hrát. A Maggie Cheung je taky frajerka a kost. A Ziyi Zhang je hooodně kost. A to se to nějak zvrtlo :-)

12. března 2008
plakát filmu
Dobrý Will Hunting
Good Will Hunting
80 %

Tomuhle filmu snad nic nechybí. Dobří hlavní představitelé, z nichž vyčnívá Robin Williams. Toho jsem nikdy nedoceňoval jako komika, ale v charakterních rolích je opravdu perfektní. Damon a Affleck hráli hodně nad možnosti (hlavně Affleck), Minie Driver byla hodně obyčejná a Stellan Skarsgård byl fajn. Víc než fajn je scénář. Nikdy bych do dvojky Affleck/Damon neřekl, že mohou napsat něco tak skvělého a hlubokého. Skvělý filmový zážitek, především pak rozhovory Williamse a Damona.

11. března 2008

Možná jsem byl v sobotu ráno jenom hodně rozespalej, možná jsem viděl Hvězdné války až příliš dávno. Poslední teorií je, že nemám rád Mela Brookse a to především jako herce. Podobně se dívám na nejnevtipnějšího komika (do dob Larryho The Cable Guye a Mika Meyrse) Ricka Moranise, nemám ho rád! Jediné, co je za plusové body je sympaťák Pullman a sexy princezna. Jinak až příliš nudné ... zvlášť na parodii. (Teda ale někdy se taky cítím, jako bych měl kolem sebe samý Hóvada ... :-)

9. března 2008
plakát filmu
Hellboy
Hellboy
70 %

Jak to kulantně shrnout ... Del Toro nabízí za málo peněz hodně muziky. Hellboyovi se nedá upřít stylovost a perfektní atmosféra. Akce je správně komiksově přehnaná a cool. Nácek, co se samopoškozuje a máchá nožema je taky cool a Ron Perlman jako rudej ďábel, kterýho v pekle nechtěli, je úplně zatraceně COOL. A celý je to na mě však až moc cool a Roden nebyl správně rasputinovskej. Přesto po Hellboyovi sáhnu stokrát raději než ponových Spidermanech, Batmanech a Supermanech. Proč ? Nu, je to nevalnej střelec, žere jak nezjednanej, nabalil sexy kost i s hrozným ksichtem a nedělá mu problém rozmlátit auto jednou ranou, aniž by věděl, jestli tam neseděla třeba rodina se 100 letou babičkou.

9. března 2008
plakát filmu
Tango a Cash
Tango & Cash
80 %

Srdcovka a v žánru buddy movies je to rozhodně někde v top 5. Stallone a Russell chrlí jednu pekelnou hlášku za druhou, měli auťák, kterej by brala i dvojitá nula, Teri Hatcher byla hezká (když byla mladá) a Brion James měl po Brianu Thopsonovi snad nejklasičtější bandass ksicht. Atmosféra sice po letech vypadá jak z "céčka", ale fajn příběh, super muzika s chytlavým hlavním motivem a hláška, že:"Rambo je trouba." to prostě tahaj tak vysoko, jak jen je možné.

9. března 2008
plakát filmu
Grandhotel
Grandhotel
70 %

Co se týká české tvorby, jsem značně vybíravý a hodně opatrný. Ovšem Grandhotel se mi trefil do nálady - podobně jako třeba kdysi Příběhy obyčejného šílenství. Ondříčka mám čím dál raději a líbí se mi jeho artovější pohled na věc a styl vyprávění příběhu. Grandhotel možná není příliš sofistikovaný ve směru rozmístění "roztodivných" charakterů na centimetr čtvereční, ale na druhou stranu se mu nemůže upřít nosná dávka originality. Herecky se mi to zdálo až příliš neutrální. Nikdo příliš nevyčnívá a sem tam někdo přehrával až běda. Přesto je to fajn - kamera, režie, hudba ****.

7. března 2008
plakát filmu
Kvaska
Kvaska
30 %

Landová by se měla na režii vykašlat, vůbec jí to nejde. Vondráčková by se měla na hraní vykašlat, moc jí to nejde.Jinak Landa dobrej, režisér muzikálu zábavnej a Tomsa má na to, dotáhnout to do polovičního pohodáře typu Jana Dolanskýho.

2. března 2008
plakát filmu
Pod toskánským sluncem
Under the Tuscan Sun
50 %

to byl tedy dlouhý film ... Sestříhat to o několik romantických eskapád hlavní hrdinky, tak by se mi to líbilo daleko víc. Ocenil bych také, kdyby se film blížel víc k hravé komediální romanci, která by do nádherného italského prostředí zapadla, jak ulitá. Diane Lane to hodně slušelo a celkem dobře hrála, takže v tomhle ohledu jsem byl spokojen. ALe ty dvě hodiny na mě prostě bylo moc.

2. března 2008
plakát filmu
Maximální limit
Two for the Money
60 %

Hodně průměrná zaležitost s výsostně nadprůměrným Pacinem. Rozkvet a budování impéria kolem McConaugheyo mě bavilo hodně, mělo to drive, šťávu, celkem i náboj. Zato druhá půlka, kdy jde všechno ke dnu už mě hodně štvala a právě jediný Al Pacino dokázal udržovat mojí pozornost. Navíc nemám rád Rene Russo, takže přemýšlím, že dam padesátku ... jsem na vážkách.

1. března 2008
plakát filmu
Karcoolka
Hoodwinked
50 %

Karcoolka zůstala tak na půl cesty ve všech aspektech. Animace je dost šeredná a hlavně veverka vypadá jako kdyby byla z modelíny. Příběh je z větší části hodně zábavný. Hlavně když svou trochou do mlýna příběh obohacuje vlk, který je jasně nejpohodovější. Zato sama Karcoolka je hodně otravná a babka GGG je vysloveně trapná a dokonale nevtipná. Proto v mých očích spolu s animací zabíjejí jakékoli větší ambice pobavit diváka. Nic na tom nezmůže ani zpívající kozlík.

1. března 2008
plakát filmu
70 %

Jooo, tohle se mi bude hodně těžko hodnotit. Asi takhle - hodně originální vyšetřovatel v hodně neoriginálním filmu. Postava detektiva Buna je hodně zajímavá a ten motiv s prohlédnutím duše se mi opravdu zamlouval. Jenže ... celé to vyšetřování bylo hodně těžkopádné a dějové odbočky mimo hlavní proud mi připadaly nevhodně zabudované. Konec a hlavně výtečná pointa to hodnocení zase hodně tlačí do vyšších procent. Nakonec to bylo ale celkem zábavné a hlavně krátké ...

1. března 2008
plakát filmu
Maraton lásky
Run, Fatboy, Run
60 %

Na to, kolik toho Schwimmer mohl během 10. sezon Přátel pochytit o skečích a dávkování humoru, je to až příliš obyčejné. Na scénáři není ani příliš vidět ruka komediálního génia Simona Pegga, který byl ovšem jako hlavní hrdina výborný a zvládal jak odlehčenou, tak dramatičtější polohu svého charakteru. Thandie Newton byla i přes šílenou vlasovou kreaci hodně půvabná a roztomilá a ... herecky nevýrazná. I přes ta jména je to prostě průměr, nemůžu si pomoct ... ale bavilo mě to!

1. března 2008
plakát filmu
Úsvit mrtvých
Dawn Of The Dead
80 %

Hodně zábavný horor / komedie / drama ... já nevim co všechno ještě. V obchoďáku se sešla hodně zábavná sestavička a hlavoun Zack Snyder jim pořádně zatopil. Zoombí zm*dy bych nechtěl potkat, ani kdybych byl stejně rychlej jako Maurice Green v totální formě. A o to jde, navodit atmosféru, kdy běhá mráz po zádech. Když jsem poprvé viděl zoombi mimino nebo tu tlustou nemrtvou, ježily se mi chlupy po celým těle.Dobře natočený, sympaticky obsazený, hyper zábavný. P:S. Trochu spoiler, tak kdo nechce, nečtěte. Když nechá režisér jen tak mimochodem jednu z hotties přeříznout motorovkou, musí být opravdu hodně chorý, nebo génius. Po roce 2007 to vypadá na to druhé. Tak snad Snyder brzo neskončí na psychiatrickým oddělení :-)

29. února 2008

Ty vzpomínky na doby, kdy jsme s klukama běhali po dvoře, lesích a loukách, křičeli jsem Rambo a hádali se o to, už nevymažu. Těžko bych mohl být u reinkarnace tohoto charakteru jen trochu objektivní. Těšil jsem se. Nejednou jsem sjel na DVD První krev I. a II. (třetí díl tolik nemusim) a konec jedničky jsem videěl snad 1000krát. čekání se vyplatilo. John je pořád stejný morous, který by však nasadil pro ostatní v krajních situacích život. Stále se jen těžko smiřuje s minulostí a furt je to Bůh. U flashbackový vložky se mi podlomily nohy a bylo to. U hlášek jako :"Live for nothing, or die for something." jsem slastně zatínal pěsti. Když Rambo zlikvidoval několik vojáků lukem, přál jsem si to vidět znovu a znovu. A když nakonci kulometem kácel stromy a jednoho záporáka za druhým, málem mi slzy stékaly po bradě. Kdo by nepřál Johnu Rambovi, aby konečně mohl "uniformu odložit do skříně". Až dosud to bylo trochu nadsazené, ale opravdu se mi to líbilo. Stallone byl skvělý v roli a ještě lepší jako režisér, celkem dobře zamaskoval malé peníze, které Rambo stál a výtečně zamaskoval svou šedesátku. Škoda jen, že nebyl mezi grázly někdo, s kým by si to mohl Rambo na konci rozdal ve full contactu. I tak jsem ale spokojenej.

29. února 2008
plakát filmu
Flynn Carsen: Návrat do dolů krále Šalamouna
The Librarian: Return to King Solomon's Mines
20 %

Tohle by skvěle vystihl přibližný název jednoho hodně debilního českého filmu - ještě větší průser, než jsme doufali. Odhad kvality druhého dílu mi vyšel dost přesně a jediné co se dalo běem filmu dělat, byl smích tomu, jak je to hrozně blbý a povrchní a vůbec ne nad věcí, jak by si asi rejža přál. Stačil mi jeden poletující Exculiber, abych přesně věděl, kolik aspirinů bude naší lékárničku tenhle film stát. Raději než nějaký další díl Flynna, si v budoucnu radši střelím tři díly argentinských telenovel.

29. února 2008
plakát filmu
16 bloků
16 Blocks
70 %

Velmi zábavné a dobře natočené retro. Donner za to i po 70. umí ještě vzít, a i když časy Smrtonostných zraní a Supermanů dávno minuly, stále by mohl v režii rádoby akční mladíky učit.Příběhově sice 16 bloků nepřináší nic nového, ale pointa v samém závěru filmu byla celkem potěšující. Bruce Willis se byl už na ten vyliftovanej obličej správně starej a hodně dobrej. Mos Def byl na zabití a jeho postava mi vadila ze všech nejvíc. Akce fajn. Nic našlapanýho, ale v mezích realičnosti (teda když nepočítám to, jak byli zkorumpovaný fízlové inteligentní: nevim kde se vzal na střeše a nechápu, jak je mohlo napadnout, že jdou kanálama). Bavil jsem se.

25. února 2008

Nevím proč, ale na ty drogová témata se mi hrozně špatně kouká. Už u kultovního Requiem za sen, nebo Trainspottingu mi uvnitř hlavy permoníci dělali z mozku kaši. Tyhle filmy jsou perfektně natočený, ale jde mi to proti srsti, možná proto, jak moc jsou realistický. Občas to snesu, ale raději vyhledávám větší bizarnosti. Nikdy nekončící půlnoc je někde v polovině Requiem. Je to celkem dobře natočené, najde se pár hodně silných scén a herecky je film zajímavě obsazen. Docela mi i svědčil koncept vyprávění. Bohužel jsem se až příliš často nudil a Stiller není tak zajímavý, abych na tu nudu zapomněl. I přes necelou hodinu a půl mi to přišlo jako pekelně dlouhé dopoledne.

24. února 2008
plakát filmu
Opilí láskou
Punch-Drunk Love
80 %

Tak tenhle film mě doslova citově rozmašíroval na kaši. Potom, co jsem tak nějak proplul Magnólií, aniž bych jí úplně porozumněl a pronudil se až na konec Hříšné noci, jsem P.T. Andersonovi moc nevěřil. On sice dokáže navodit úžasnou atmosféru a má hodně zajímavé režijní nápady, ale ty scénáře mi nějak nesedí. Opilí láskou je úplně něco jiného. Hodnotím sice stejně, ale tenhle film pro mě má daleko hlubší význam. Navíc bych nikdy nevěřil, že v Sandlerovy je až takhle velký herecký potenciál. Prostě váborné.

24. února 2008
plakát filmu
Michael Clayton
Michael Clayton
80 %

Michael Clayton disponuje třemi hodně silnými fakty. Fakt 1 - naprosto precizní scénář. Fakt 2 - geniální herecké obsazení. Fakt 3 - naprosto pohlcující hudba. Asi by filmu prospělo, kdyby ho natočil čistokrevný režisér, přesto mi to na neustálý dialogový koncept uteklo hodně rychle. Ten očistec, kterým hlavní postava prochází bych opravdu nechtěl zažít. Je to hodně temné a hodně upřímné. Navíc v podání George Clooneyho to získalo na naléhavosti a nebýt překážky v podobě Day-Lewise, Oscar by mu unikl jen v případě absolutní tuposti akademiků.

24. února 2008
plakát filmu
Hrad bude můj
I Capture the Castle
60 %

Rozhodně to nebylo špatné a rozhodně bych nečekal, že na filmy takových rozměrů najdu v programu středečního rána. Námět nebyl špatný a zpočátku mi to připadalo jako chudší příbuzný Pýchy a předsudku, ale jak to nabíralo na obrátkách, tak mi čím dál víc lezlo krkem, jak ten miluje tuhle, ale ona miluje támhle toho, který prozměnu miluje úplně nějakou jinou. Naopak se mi hodně líbilo to konečné rozštěpení. Obsazení fajn, na Rose Byrne, Romolu Garai, případně i Taru Fitzgerald se hezky koukalo a Bill Nighy zas opatřil film dávkou hereckého umu. Takže silnělší šedesátka.

21. února 2008
plakát filmu
Ospalá díra
Sleepy Hollow
60 %

Ospalá díra se mi líbila daleko méně, než jsem čekal. Na hodně potemnělou atmosféru jsem si u Burtona už dávno zvykl a tak už mi tenhle film nenabídl nějaké větší překvapení. Ani příběhově mě to neukonejšilo, a i když jsem pointu nevytušil do samého konce, nudil jsem se. Nic na tom nezměnil přehrávající Depp ani v tomto případě antisexy Richiová. Proto jednoznačně nejlepší na celém filmu je muzika a šílená kreace Christophera Walkena se zbroušenými zuby.

21. února 2008