avatar uživatele

harry69

Jméno
Peter
Věk
33 let (Blíženci)
Bydliště
Zvolen
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Pacho, hybský zbojník
Pacho, hybský zbojník
100 %

Dnes už legendárna komédia s neprekonateľným Jozefom Kronerom v hlavne úlohe. Skvelý dej, vtipné hlášky, úžasné výkony. Veď kto by nepoznal: "tristo hrmených...tisíc, tristo je málo" :) Dá sa pozerať zas a zas a nikdy sa nezunuje.

29. ledna 2016
plakát filmu
Perinbaba
Perinbaba
90 %

Krásna rozprávka s nádhernou melódiou. Napriek tomu, že som jej dlho nevedel prísť na chuť, čím som starší, tým ju mám radšej :)

29. ledna 2016
plakát filmu
Podfukáři
Now You See Me
90 %

Dosť dobrý film plný kúzel a ilúzií so slušným obsadením. Tajomný dej, kde nik dopredu nevie čo a hlavne prečo sa stane. Škoda toho záveru a rozlúštenia príbehu, to ma trochu sklamalo, akoby filmárom došli nápady a dych.

29. ledna 2016

Vraj, že komédia...strašné, úbohé, nechutné, urážajúce, fuj. Ani scenárista, ani režisér, a ani herci museli byť na drogách, keď sa na to dali.

28. ledna 2016
plakát filmu
Mrtvý sníh
Død snø
80 %

Partia mladých deciek ide na chatu do divočiny a odvtedy ich nikto nikdy nevidel...môže byť v horore väčšie klišé?? Ale čuduj sa svete, tento film ma bavil. Časť natočený ako horor, kde tušíte čo sa stane a zvyšok ako "lacná" komédia, kde hrdina seká motorovkou náckov ako an bežiacom páse. Fajn na odreagovanie.

28. ledna 2016
plakát filmu
Mumie: Hrob Dračího císaře
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
50 %

Slabé a bez nápadu. Film nezachránil ani Jet Li ako oživený cisár, skôr mu ublížil. A zámer režiséra nahradiť Rachel Weisz inou herečkou a popritom sa tváriť, že ide o tú istú, pričom sa na seba nepodobajú, bol trapas. Radšej ju mali "odpratať" na nejakú archeologickú konferenciu, alebo tak nejak.

28. ledna 2016
plakát filmu
EuroTrip
Eurotrip
50 %

Slabé. Celkovo mi to pripomína film Road Trip, ale na ten sa nechytá ani v najmenšom. Oveľa horšie, menej originálne a menej vtipné. Napriek tomu, že tu boli momenty, keď sa dalo zasmiať, ale príliš málo. Najviac ma bavil "vedľajší" Vinnie Jones ako chuligán :)

27. ledna 2016
plakát filmu
80 %

Super

Konečne niekomu napadlo vzdať hold skutočným akčným hrdinom dní minulých a natočiť s nimi spoločný film. Nemám väčšie výhrady...dobré, akčné, miestami aj vtipné. Jediné čo ma mrzí, je že jednotlivé postavy nemali vo filme väčší priestor a vlastne len sekundovali dvojici Jason a Sylvester.

27. ledna 2016
plakát filmu
Halloween
Halloween / Halloween: Retribution
80 %

Rob Zombie robí dobrú muziku a točí aj dobré filmy. Tento film ma bavil. Príjemne temný a strašidelný, ale žiadne psycho sprostosti. Vrelo odporúčam. Len tak ďalej.

27. ledna 2016
plakát filmu
Kameňák 4
Kameňák 4
50 %

Čím ďalej tým horšie. Kameňák mal skončiť s Troškom, ale niekto "geniálny" sa rozhodol z toho urobiť nekonečný príbeh, ale skôr to vyzerá na nekonečnú nudu. Staré, otrepané pseudovtipy postavy, ktoré sú obrazne povedané za zenitom, dej o ničom, občas až za hranice slušnosti, ... Jediné plus dávam za pár podarených vtipov a záverečnú pieseň Čertí ví. Inak nič moc.

27. ledna 2016
plakát filmu
Kandidát
Kandidát
70 %

Zaujímavá myšlienka, strašné prevedenie, postavy nehodiace do rolí, hranie akoby nasilu. Oceňujem tému, ktorá nemusí byť v našich končinách až tak sci-fi...

27. ledna 2016

Tak tento film ma bavil od začiatku do konca. Method man a Redman sa skvele hodili aj chopili svojich rolí a vytiahli film hore. Srandovný príbeh, funny postavy s drobným, ale dobrým dopĺňaním deja. Bola zábava to sledovať.

27. ledna 2016
plakát filmu
80 %

Vymakaný The Rock a vypatlaný Knoxville majú v tomto filme niečo do seba. Veľmi dobre zahrali, čo sa od nich čakalo. Kombinácia sily a humoru ide skvele do kopy. Nechýba akcia, super hlášky, napätie ani "lovestory".

27. ledna 2016
plakát filmu
Ledově ostří
Blades of Glory
70 %

Sprostosť na pohľadanie, ale človek sa aspoň poriadne zabaví. Divoch a hanblivka to na ľade riadne rozbalia :)

27. ledna 2016
plakát filmu
Lékařská akademie
Intern Academy
90 %

Bola prča kuknúť si tento film. Krachujúca nemocnica, vaic-menej neschopní medici, ziskuchtivý riaditeľ, brutálny patológ... Človek sa má na čo tešiť. Taká modernejšia verzia Policajnej akadémie, ale napriek tomu je iná. Dobre strávený čas.

27. ledna 2016
plakát filmu
Babovřesky
Babovřesky
70 %

Slabé

Jedným slovom bieda. Akoby sa ujo režisér rozhodol natočiť Slunce, seno, ešte raz. A úprimne, vôbec mu to nevyšlo. Dej je mizerný, rovnako ako obsadenie. Pre mňa osobne to zachránili jedine Lukáš Langmajer a Lucka Vondráčková. Na nich sa dalo pozerať...jeden bol vtipný a druhá pekná :)

26. ledna 2016
plakát filmu
Babovřesky 2
Babovřesky 2
50 %

Ešte horšie ako jednotka. Najmä podobnosť so Slunce, seno, jahody je neuveriteľná. Aj tam sa snažili o dobrý vydaj dcéry-tu vnučiek. Režisér neprišiel s ničím novým.
A taká maličkosť: človek by povedal, že hráči z NHL zarábajú dosť, aby neboli odkázaní na takúto hanbu...ale ako sa hovorí, všetko je na predaj.

26. ledna 2016
plakát filmu
Babovřesky 3
Babovřesky 3
50 %

Posledný klinec do rakvy...škoda. Mohli sme si Z. Trošku pamätať ako génia, ktorý natočil dokonalú trilógiu Slunce, seno a možno ešte Kameňák. Potom mal skončiť a užívať si "starobu". S týmto nespravil žiadnu dieru do sveta.

26. ledna 2016
plakát filmu
Dva machři mezi nebem a peklem
Più forte, ragazzi!
100 %

Super

Milujem filmy kde hrá T. Hill a B. Spencer. Sú vtipné, majú super hudbu, a vždy niekomu nakopú zadky :) Tento film sa nikdy nezunuje, má všetko čo môžete chcieť. Klobúk dolu.

26. ledna 2016
plakát filmu
Hotel Transylvánie 2
Hotel Transylvania 2
60 %

Strašne nevyrovnaný film...od začiatku to bola neskutočná nuda. Chvalabohu, že sa malý Denis stal Denisovičom, pretože čo sa potom dialo...som si skoro aj cvrkol :) Od toho momentu to bola výborná zábava, vtipné momenty, človek sa nevedel prestať smiať. Škoda, že to prišlo pomerne neskoro.

25. ledna 2016
plakát filmu
60 %

Poriadne strelený film o tom ako sa niekoľko navzájom nezávislých ľudí pokúsi (a úspešne) vykradnúť banku. Príbeh nepravdepodobný, nereálny, neskutočný, ale aj zaujímavý. Napriek tomu, že vo filme bolo strašne málo vtipných situácií, dalo sa na to pozerať. Síce len raz, ale určite sa natočili aj väčšie hlúposti ako toto.

25. ledna 2016
plakát filmu
Korunní princ
Korunní princ
80 %

pohoda

Napriek tomu, že je to neskutočná blbosť (nehnevajte sa), treba si to pozrieť. Obsadenie hercov a ich "výkony" sú neskutočné. Celkový dej, ktorý je založený na zabúdaní: kto som, čo som, čo robím, prečo robím má niečo do seba. Určite nečakajte veľkolepú rozprávku typu 3 oriešky pre Popolušku, ale aj tak má niečo do seba. Príjemný oddych a zábava na nedeľné popoludnie.

23. ledna 2016
plakát filmu
Pot a krev
Pain & Gain
40 %

Čo povedať...to, že sa jedná o film podľa skutočnej udalosti som zistil až po dopozeraní filmu. Chvalabohu, inak by som žasol, čo je to za blbosť. Až na to, film vyzerá celkovo v pohode, ani príliš vtipný, ani vulgárny, ani seriózny. Na oddych po ťažkej šichte, keď sa netreba zamýšľať nad dejom. Originálny, rozumej neokukaný, námet, sympatickí herci, dynamický dej, ale až do bodu, že sa jedná o skutočné udalosti. Potom vám dôjde, že je to prehnané...hlavné trio počas celého filmu vyzerá ako nesúrodá partička smoliarov, ktorej okrem svalov nefunguje nič iné (najmä mozog) a preto vymysleli zlý plán ako zarobiť.
Proste nemôžete natočiť takýto film z pohľadu vinníkov a obsadiť do hlavných úloh sympatických hercov. Potom to všetko vyznieva ako funny film a neskutočný výsmech z obetí.

17. ledna 2016
plakát filmu
Hunger Games
The Hunger Games
30 %

hlúposť

Jedným slovom blbosť. Ak si pozriete film The Condemned (Zabij, nebo budeš zabit) kde hrá Steve Austin a Vinie Jones v hlavných úlohách je to to isté. Teda až na to, že Hunger games majú skoro 2,5 hodiny prevažne nudného príbehu. Nepomohla ani snaha autorov obohatiť ho pridaním futuristického sveta, pseudozamilovaným párikom hlavných postáv a celkovo účasťou "súťažiacich" formou splatením starého dlhu kvôli účasti na vzbure. Rovnako ako tvrdenie, že deti (lebo to sú deti) vo veku 11-18 sú schopné nie bojovať o svoj život ale zabíjať, je smiešne. Ale najväčší otáznik je nad správaním sponzorov. Hlavnej hrdinke jej snaha zapôsobiť na sponzorov veľmi nepomohlo a tak za ňu musel lobovať "radca zo zákulisia" aby jej poslali zásielku liekov, rovnako ako aj polievku pre chorého zaláskovaného. V podstate nik iný pomoc nedostal, iba ona. Jasné protežovanie postavy, ktorá sa o seba nevedela postarať sama. Ale ako námet na zarobenie balíka je to skvelý nápad. Však človek nemusí byť génius aby si domyslel ako sa bude pokračovanie vyvíjať...pomsta Kapitolu, zničenie okresov (aspoň niektorých) a ich následné povstanie proti utlačovateľovi. Hlavne nech sú všetci spokojní a tvorcovia v balíku...

30. října 2013
plakát filmu
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter and the Half-Blood Prince
60 %

sklamanie

Sériu Harryho Pottera mám skutočne rád, ako knižnú tak aj filmovú. Ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že pri natáčaní tejto časi tvorcovia filmu knihu nečítali a rovnako asi ani autorka nebola úplne kompletná pri schvaľovaní scenára. Ako inak by sa mohlo stať, že je vynechaná úvodná scéna s Dumbledorovou návštevou u Dursleyovcov a nahradená je trápnou stanicou metra. Alebo čo za hlúposť je vypálenie domu Weasleyovcov? (Človek by povedal, že Weasleyovci ako členovia Fénixopvho rádu majú aspoň nejakú ochranu okolo domu, nie?) Ako to, že chýba záverečný boj o Rokfort medzi smrťožrútmi a Fénixovým rádom a členmi Dumbledorovej armády? Že autori vynechali Dumbledorov pohreb...škoda, mohla to byť krásna scéna, ale keď ho tam nedali mali sa vykašľať na Fénixa a nie že ten odlieta do zapadajúceho slnka. Ale najväčšia somarina je jednoznačne rozhovor Harryho, Hermiony a Rona (aj keď ten je tam iba do počtu ako náhodný okoloidúci). Pretože hláška "Harry, si odvážny, ale občas strašne tupý" (prezné znenie si nepamätám), ktorú zo seba dostala Hermiona vyznieva smiešne. Oveľa lepšie a výstižnejšie by znelo "Raz si nám povedal, že máme čas otočiť sa a ísť naspäť, keď chceme..." ako tomu bolo v knihe.
Chápem, že je ťažké dať do filmu všetko čo je v knihe, ale vynechať najdôležitejšie časti sa mi zdá divné ...

24. března 2013