Fruiko

Jméno
Lukáš
Věk
35 let (Rak)
Bydliště
Město se safari na východě Čech.
Twitter
Poznámka
Reaguji celkem pružně. Pokud ne, pište znovu.
Názory
plakát filmu
Zastav a nepřežiješ 2
Crank 2: High Voltage
10 %

Co to bylo?

Chápu. Jednička byla šílená, dvojka musí být šílenější, ale místy to už zacházelo do extrému. Když začal ten sex na dostizích tak jsem si říkal, že se tvůrci museli zbláznit. Ale evidentně to byl jen začátek, protože se pokračovalo s odřezáváním bradavek, divnou snovou scénou a bůhvíčím ještě. Po 40 minutách jsem už trpěl jak zvíře a to mi nikdo nevyoperoval srdce. Dvojka většinou jedničce zničí jméno, ale tady to to snad vymazalo jedničku úplně ze zemského povrchu.

28. dubna 2016
plakát filmu
Nesmrtelný
Self/less
60 %

Mnohem lepší než jsem čekal

Po pravdě, když jsem si přečetl obsah, tak jsem čekal nějakou docela relativně nudnou filozofickou pohádku. No obrázek mohl trochu napovědět, že to přeci jen bude něco akčnějšího. I když tolik akčních scén jsem tedy nečekal a překvapivě to celkem dobře funguje jako vymývačka mozku.

Konec je očekávaný, ale sem tam probleskne něco trochu nečekaného, což vám sice nevyrazí dech, ale trochu narušuje vaše jistoty, že to skončí tak jak očekáváte.

25. dubna 2016

Asi alternativní vesmír, nebo co...

Už dlouho jsem neviděl scenáristicky, tak špatný film, že bych kvůli tomu musel napsat názor. Ale tohle bylo opravdu, ale opravdu hrozně špatné.

Reynolds hraje dobře a v podstatě sám utáhne film. Tím jsem si odbyli to dobré, takže můžeme přejít k tomu špatnému. Hlavní postava je sice řidič náklaďáku, ale pravděpodobně při jeho únosu mu provedli ještě nádavkem lobotomii, protože takhle blbej nemůže být nikdo. Kromě toho, že si půl filmu svítí zapalovačem na displej telefonu pro jistotu zapaluje hady a tak. To kdyby náhodou měl moc kyslíku k dýchání. To, že si na mobilu nastaví jazyk na angličtinu až těsně před koncem, už je jen třešničkou na dortu. Díru ze které se mu sype do rakve písek taky nedokáže vyřešit, protože je pro něj problém asi zvednou koleno. Kromě toho autoři filmu asi vynechali celou fyziku na střední a možná i základní škole. Jinak si nedovedu představit, že písek se chová jako kapalina. Podobných nelogických blbostí na vás sypou tolik, že by to zaplnilo nejednu rakev. V podstatě jsem u celého filmu trpěl jak bezruký, co se potřebuje poškrábat na koulích. Celkové hodnocení je tedy jen za Reynoldse, jinak bych musel dát nulu.

13. června 2015
plakát filmu
Mládí v hajzlu
Youth in revolt
40 %

Promrhaný námět

Jasně. Ve 14 jsem tuhle knižní sérii miloval a hlavně přečetl celou. Nevím jestli to je jen mnou a kvalitně nastudovanou předlouhou, ale při tahle skvělém obsazení z toho vylezl hodně špatný film. Nápad sloučit tři knihy do jednoho filmu byl vážně blbý. Jedna kniha by klidně jeden film nápady uživila, navíc by se to tak nerozplizlo. Některé nápady jsou na plátně úplně zabité (například zlé druhé já, Charlotta a další). Myslím, že i divákům co nevědí o co jde bude z úst unikat jen WTF? Klidně z toho mohla být nová Prcičkovská série (myslím, že námět by si to zasloužil), takhle z toho jej jen pseudointelektualní šmejd. A to je škoda.

18. června 2010
plakát filmu
Horší než smrt
Death at a Funeral
80 %

Konečně "normální" komedi

Po hodně dlouhé době jsem zase konečně viděl nějakou normální komedii (tj. nikde litry sperma ani... počkat ony se vlastně už ani jiné komedie skoro netočí, když si odečteme ty rádoby českohořké). Film je absolutně absurdní v tom dobrém slova smyslu. Absurdity, které se postupně vrší jedna na druhou my připomínaly seriál Nejhorší týden mého života (no jo Britové se poznají všude), ale neskutečně mě bavily, i když vtípky s nechtěně požitou extází byly trochu moc.

3. června 2010
plakát filmu
Úhel pohledu
Vantage Point
70 %

LOST mě zlákal

V podstatě jsem neměl chuť se do tohoto filmu pouštět, nijak mi téma nic neříkalo a měl jsem dojem, že to zase bude nějaké politické drama. Ale když LOST tvrdil, že jsou tam scény, které se vyrovnají Bourneovi, tak jsem neodolal. A byl jsem nadšen. Opravdu skvělá kamera a střih dodávají jinak docela dějově slabšímu filmu ten správný švih a ráz, takže jsem v okamžiku hltal všechno, co se na mě valilo z obrazovky. Jediné, co tenhle film dost podkopává je až téměř patetický americký konec.

13. prosince 2008
plakát filmu
Já, legenda
I Am Legend
60 %

Kritika

Tak jsem si přečetl názory svých přátel a jedni hodnotí poměrně vysoko a druzí na úplně druhé straně. V podstatě mají oba tábory pravdu. Will Smith hraje skvěle a v podstatě se snaží táhnout celý film, který je téměř o ničem (když si tedy odmyslíme, okoukané schéma zombíku v jakémkoliv světovém velkoměstě - btw snad ještě zombii nebyli v Paříži). K dějové stránce není co dalšího napsat, protože nesmyslný konec je prostě k zblití. Co se týče efektů, tak se mi náhodou prázdný New York líbil, takhle nějak bych si ho představoval, kdyby někdo natočil nově Den Trifidů, možná ještě víc té zeleně. To ať mi nikdo neříká, že šlo udělat líp, nebo s lepší atmosférou. Sice mi přišla trochu hloupá "letadlová" loď, která měla všechna letadla vyskládaná na palubě, ale takové drobné přehmaty se dají přehlédnout. Co se týče akčních scén, tak jsou opravdu špatné a je jich málo. To lecjaký levný horor na vás zapůsobí svými nočními lekačkami lépe. Co z toho všeho plyne? Že Já, legenda není film pro všechny, ale někteří v něm najdou jisté kouzlo, přeci jen existuje spousta dobrých filmů o ničem, ale ty alespoň nestály takový prachy.

9. března 2008
plakát filmu
Moderní Popelka
Cinderella Story, A
10 %

Klišé na druhou

Áááááá. něco tak příšernýho jsem už dlouho neviděl. Vemte všechno možný klišé teen filmů, použijte jednu klasickou pohádku, vecpěte do toho Hillary Duff a máte ideální film pro 13ti letý puberťačky. Všichni ostatní u toho budou pravděpodbně trpět. Děj naprsoto předvídatelný a to i do těch nejmenších detailů.

25. května 2007
plakát filmu
Spider-Man 3
Spider-Man 3
60 %

Přeplácaný slepenec

Spider-man je dražší, větší, delší, nadupanější a plný efektů. A v tom je ten problém. Na plátně je najednou příliš mnoho záporáků a vy nabážení z traileru pouze čekáte, až se Spider-man zbyví jednoho, aby se na řadu dostal další ve frontě a i když to zní bombasticky, tak je to celkem otrava. Všechny souboje vypadají draze (možná to bude tím, že drahé byly (ono se těch 250 mil. dolarů v takovémhle filmu zmizí jako zrnko písku v rozbouřeném kanálu). Překvapivě to ani mezi Tobeyem a Kirsten nejiskří tak jak v minulých dílech a tak nejlepší herecký výkon předvádí James Franco, jehož Harry je prostě úžasný. Minule jsem vyčítal, že bych klidně uvítal více odlehčujících scén z redakce a i v tomhle dílu bych jich pár navíc určitě pomohlo, protože právě tyto scény pomůžou překousnout tu omáčku, která Spider-mana vede k závěrečnému vyvrcholení. A vede ho tam proklatě dlouho a navíc proklatě známou cestou. Opět nechybí nějaký ten americký patos. Překousnul jsem předávání klíčů od města, ale když se Spider-man zhoupnul za tleskotu davů před americkou vlajkou, neudržel jsem se vybuchnul jsem smíchy. Prostě Spider-man 3 se nepovedl, tak jak předchozí díly a vinu na tom kromě špatné režie mají i slabší herecké výkony a přeplácanjý scénář. Možná by neškodilo, kdyby Sam Raimi nebyl do Spider-man takový blázen a natočil to jako obyčejný divák. Jinak z toho vzinkne klasická letní podívaná, kdy se pár minut v kině máte na co koukat, ale po týdnu již nevíte, na co, že jste to koukali.

5. května 2007

Nuda, šeď (krev) nuda a zase nuda

Po prvním podívání na film jsem měl hodně nepříjemné pocity a tak jsem si řekl, že jsem možná zasedlý a skrze nadšenou kritiku a příznivé tržby v zahraničí jsem dal filmu ještě jednu šanci. Bohužel ani druhé zhlédnutí cca. o 14 dní později můj dojem z filmu o mnoho nezlepšilo. Spíš zhoršilo. Dějově neuvěřitelně plytké a co se týče vysněných soubojů, po druhé mi to na ně přišlo celkem i chudé (poprvé to nebylo tak strašné). A po druhém útoku jsou navíc okoukané a stále stejné. Hudba, kterou v názorech všichni chválí, nebo alespoň zmiňují mě nijak neuchvátila, což je možná tím, že mě ani normálně tento typ hudby nebere, ale to nemůžu filmu vyčítat. Jediné co ve mě film zanechal byla chuť si přečíst komiks, což jsem udělal a je mnohem lepší než film, protože zde se jedno komiksové okýnko neroztahuje na pět minut filmového pásu... pro ty které jsem neodradil, tak si představte trailer roztažený na 1 hodinu a zbytek času vyplněn nudnou vatou, kde se ni neděje.

6. dubna 2007
plakát filmu
Rocky Balboa
Rocky Balboa
40 %

Nostalgie?

Všichni kdo film hodnotí, tak píší, že dávají tak vysoké hodnocení z nostalgie atd. Abych řekl pravdu, tak mi je nostalgie úplně ukradená. Koukal jsem se na nejnovějšího Rockyho jako na normální film (no dobrá dejme tomu jako na normální pokračování) a řeknu vám, že jsem se šíleně nudil. Ne nečekal jsem od filmu nějakou brutální mlátičku plnou krve ale nečekal jsem ani užvaněný sentimentální film, kde Rocky půlku filmu jezdí po městě a naříká nad tím, jaké to bylo dřív super. Ano možná tohle znalcům série připadá skvělé a pěkné a zabředli s Rockym do jeho nostalgické nálady, ale mě jako člověka, který se chce u filmu bavit (a je jedno jestli intelektuálně, nebo popcornově) tento film zklamal.

5. března 2007
plakát filmu
Temný obraz
Scanner Darkly, A
80 %

Trochu zmatek

Kdybych se přes zhlédnutím nepřečetl obsah filmu, tak bych měl asi velké problémy s pochopením děje hned od začátku. Sice se později vše začne vyjasňovat, ale dá to všechno fušku pochopit a zoorientovat se v tom. Možná by nebylo na škodu přečíst si Dickovu předlohu, což mám v úmyslu udělat, protože myšlenky obsažené ve filmu mě zaujaly a myslím, že na papíře budou některé linie více vykresleny. Co se týče technologie, tak ta je zajímavá, ale po chvíli vám začne lézt na nervy, protože ne vždy je vykreslování postav přirozené. Rozhodně se jedna o zajímavý filmový počin, který by si neměli správní filmožrouti nechat ujít.

8. ledna 2007
plakát filmu
Žena ve vodě
Lady in the Water
90 %

Překvapení

Mám rady Shyamalana. Znamení a Vesnice mi moc nesedli. Takže si dokážete představit jaké jsem měl pocity před Ženou ve vodě. O to větší bylo moje překvapení, když jsem film viděl. Nechal jsem se příběhem úplně pohltit a pokud to dokážete i vy, budete po zásluze odměněni. Já to hned od začátku bral jako takovou pohádku pro dospělé a proto jsem ocenil, že postavy nijak neřeší, proč tomu tak je, proč by tomu měly věřit, prostě se s tím smíří a nadále už jen pracují se známými fakty. Pokud tohle nepřekousnete, tak brzy dopadnete jako filmový kritik ve filmu - a povím vám, nedopadl moc dobře. Ani v tomhle filmu si Shyamaln neodpustil menší překvapení a tak nic nemusí být takové jaké se zdá. Každý si musí prostě najít v příběhu svoji roli a proto i každý ma úplně jiný pohled na tento film. Jak psal někdo přede mnou, příběh je originální ale nesouhlasím s tím, že je nudný. Je to prostě pohádka a v pohádkách to funguje jinak... Ale jediná věc je na pohádkách vždycky stejná... Jestlipak víte, která?

7. ledna 2007
plakát filmu
Jackass 2: Jackassier
Jackass: Number Two
80 %

Humus

Viděl jsem před tímhle filmem všechny ostatní Jackassy, ale nic není tak nechutný jako tohle. Řeknu vám, že bych nechtěl být uklízečka, která musí po tomhle filmu uklízet v kině. Na druhou stranu je občas vidět, že už i samotní aktéři toho mají plné zuby a bojí se o své zdraví. Možná i díky tomu na mě působili (tak, že jsem se začal smát) o dost více scény, kdy si jednotlivý aktéři ze sebe či ostatních dělají legraci (nezapomenutelný "arab" s bombou a razantní taxikář, či sprostý děda). Bohužel takových chvilek je málo a o dost víc převažují klasické sebeničící praktiky a naprosté nechutnosti. Pokud se vám líbili předchozí Jackass, tak se vám budou líbit znovu, ale chce to opravdu silný žaludek.

6. ledna 2007
plakát filmu
Nebohá paní Pomsta
Chinjeolhan Geum-ja ssi
70 %

Oldboy měl být poslední

Jak už tady zaznělo první třetina (pro mě snad i polovina) je více než zmatečná protože četné FLASHBACKY je těžké rozpoznat a ty co jsou uvedené pomocí korejských jmen vás taky nespasí. A teď si k tomu připočtěte, že pro Evropany vypadjí všichni korejci stejně a máte tu solidní problém. Když jsem si konečně udělal jasno o tom kdo je kdo a kdo co dluží naší hrdince, tak jsem o tom všem začal mnohem více přemýšlet (to už tu taky zaznělo). Rozhodně Oldboy je pro mě stále jedničkou i když s Nebohé paní pomsty ve mně uvízlo spousta momentů, které si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Takže by se dalo napsat, že i přes některé své nedostatky je Nebohá paní pomsta nezapomenutlený film, který ovšem ve srovnání s Oldboyem trochu pokulhává, ale oproti jiným filmům je výrazně lepší.

1. prosince 2006
plakát filmu
Doom
Doom
30 %

Hrozná dlouhá nuda

Už hodně dloiho jsem neviděl film, který by měl příběh úplně o ničem jako Doom. O herckém obsazení se raději ani nezmiňovat. Nevvím, jestli film žrali fanoušci původní hry, ale silně o tom pochybuju sice těch pár minut z pohledu první osoby vypadalo zajímavě (asi tak prvních 10 vteřin), ale je to jako by jste se někomu koukali přes rameno. Prostě hra, kterou hraje někdo za vás a já nevím jak vás, ale to nidky nevydržím moc dlouho. Další co mě zklamalo, tak bylo nulové vysvětlení reálií ve filmu. Očekával jsem, že alespoň trochu vysvětlí co to je BFGčko a taky že se s ním bude střílet více jak 2x za film. Těch 30% je tak trochu za efekty (ta průchozí stěna vypadá bombově) a taky z části za tu potvoru (ve hře se jí říká prase a ničí se úplně stejně jako ve filmu). Ale to jsou bohužel jediné dva pozitivní aspekty ve filmu, což je u dvou hodinového snímku sakra málo.

18. října 2006
plakát filmu
Asterix a Vikingové
Astérix et les Vikings
60 %

Asterixová klasika

Rozhodně lepší jak všechny hrané, ale co se týče klasické kreslené série, tak na vrchol nedosahuje. Ale i tak se dočkáte konstatní dávky klasický (pro rýpali ohraných vtipů), alá obelisk, kanci a piráti. Ale pokud jste za mlada ujížděli na této sérii, tak nějak výrazně zklamáni nebudete, ale možná bude lepší, když si počkáte až to budou dávat v televize v rámci celé série.

8. října 2006
plakát filmu
90 %

Konečně

Konečně je tady letos animák u kterého se nebudu muset pořád koukat, kolik času musím vydržet do konce. Uznávám, že to je sice také trochu více zaměřené na děti, hůře graficky provedené a na fórky chudší než Auta, ale stejně mě to bavilo mnohem více, protože mi příběh přišel mnohem originálnější a nadupanější, než u zmiňovaných Aut. A navíc si myslím, že to je snad první animák, ve kterém je plnohodnotná lekačka u které sevřete v kině partnerčinu ruku o poznání víc, než je u vás zvyklé. Já to rozhodně zatím považuji za nejlepší animák roku.

26. září 2006
plakát filmu
Restart
Restart
20 %

Dlužíte mi 85 minut

Cože? Přesně tak jak je v nadpisu. Tím, že si přečtete tenhle názor vám ušetřím 85 minut života. Film má v podstatě debilní zápletku, dobře vymyšlené (avšak blbě provedené zpracování), které ovšem okoukal od konkurenčního a o dsot lepšího Lola běží o život. Jediné co to zachraňuje je hudba a jedna erotická scéna, ale myslím, že by úplně bohatě stačilo někde si sehnat soundtrack a kvůli erotické scéně se na to přeci nebudete koukat. Jinak film je zmatený, nesourodý a vůbec celý takový divný a to včetně všude vychvalované kamery, ale ta mi přišla taky někdy příliš "alternativní". Ne, že by někdy nepředvedla zajímavé nápady, ale v průběhu filmu už vykrádala sama sebe. Co se týče samotného zpracovnání, tak běžný divák má problémy rozpoznat co je realita a co je fikce a narozdíl od podobně laděných filmů jsem tady žádné vodítko nenašel.

29. srpna 2006

Překvapení

Tenhle film mě překvapil svým skvělým černým humorem. Opravdu jsem nečekal, že se budu tak dobře bavit a ani jsem neočekával, že by "mistr Bean" mohl zahrát něco jiného než Beana. I když je pravda, že párkrát jen tak tak nezklouzne do své nejpopulárnější postavy, ale jeho "vážné" herectví je naprosto dokonalé.

18. srpna 2006
plakát filmu
Dům u jezera
The Lake House
40 %

Něco tomu chybí

Podle mě je to skvělý nápad, i když budete muset překousnout spoustu dějový nejasností a nesmyslů. Například je úžasně, že hlavní hrdinové neřeší jak to zatraceně funguje a proč tomu tak je, prostě využívají možnosti, které mají. Ale mezi hlavními hrdiny to vůbec nejiskří, snad kromě jediné scény, kdy to napětí přímo z plátna stříká, ale to jaksi na celý film, který by měl být o jejich vztahu nestačí. I některé další nápady zůstavají ne tak docela rozvinuty, jak by šlo. A tak film zapadne mezi tisíce jiných jemu podobných a během měsíce si pomalu ani nebudete pamatovat, že jste ho viděli, což je možná škoda, protože tento projekt měl určitě větší ambice.

17. srpna 2006

Nedělní odpoledne - ideální

Nic od toho nečekejte a budete se i bavit. Sice je to jedno velké klišé o tom, jak taťka našel a stmelil svoji rodinu pomocí výletu, na který všichni nejdříve nahlíželi kysele, ale při pár momentech se budete i upřímně smát, nehledě na to, že Robin Williams je skvělý herec a ani kupa výkalů ho nepřesune do béčkové kategorie.

14. srpna 2006

Trocha moralizování

Myslel jsem si, že půjde o zajímavou komedii, kde by mohla být spousta zajímavých nápadů, ale nakonec se z toho vyklubal moralizující film pro celou rodinu, kde se ukáže, že přeci rodina a naši blízcí jsou to nejdůležitější, co máme. Komediálních momentů je ve filmu zoufale mála a tak jste jich tak 90% mohli vidět v trailerech, tudíž jestli si myslíte, že se u tohodle filmu budete smát a za břicho se popadat, tak se nenechte napálit, jako já.

13. srpna 2006
plakát filmu
Rozchod!
Break Up, The
50 %

Dobrý nápad, špatné provedení

Když jsem četl námět filmu byl jsem nadšený. Dokonce i trailer vypadal nadějně, ale výsledek stojí za nic. Ze situací, kdy dva lidé co se téměř nenávidí a musí spolu žít v jednom bytě se dalo "vytřískat" mnohem, ale mnohem více, než nám předvedli scénaristi. Všechne potencionální humor zabili hnedle zkraje. A navíc nedotažený konec naprsoto kazí celý dojem z filmu, který mohl mnohem lepší, kdežto v této podobě zapadá do šedé průměru mezi paskvili na hranici mezi komedií a romantickým filmem.

12. srpna 2006
plakát filmu
Chladnokrevně
Confidence
80 %

Motanice

Tenhle typ filmů úplně zbožňuji. Každý podvádí každého a jak se chuchvalec pomalu rozplétá, tak vidíte jednotlivé souvislosti a říkáte si, jaktože jsem si toho nevšiml dřív a žasne nad tím, jak vám celou dobu věší scénarista bulíky na nos. A bude vás to bavit.

11. srpna 2006